Висок рaзход 320д

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от kkrumov » 13 Окт 2017, 14:56

vvasilev1 написа:
kkrumov написа:Здравейте,
карам 320 D автомат, фейс и от август разходът ми скочи с няколко литра, като колата я карам "пенсионерската" ЕГР-ът не е изолиран. Смених дебитомер и двата термостата (въпреки, че моите бяха здрави), направих ъпдейт на мотора и СК, но уви, под 12 градско и под 7,8 извънградско не падам. На какво може да се дължи това? Имате ли идея, защото моите се изчерпаха, а дадох маса пари и няма никакъв резултат.
Гледай разходите само на дълго. Градско е много индивидуално. Моята на дълго се е спряла на 7/100.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


При мен градското е едно и също, като нямам задръствания по пътя. А относно извънградското, по Тракия с включен темпомат на 130 км/ч ми дава 7,81 л/100 км, което е много. Юни месец при същите условия ми даде 6,8 л/100 км

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от virtualchild » 13 Окт 2017, 15:36

Аз първо бих проверил вакуумите на турбото.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от kkrumov » 13 Окт 2017, 21:52

virtualchild написа:Аз първо бих проверил вакуумите на турбото.
Поздрави

Благодаря, колега!
Следващото нещо, което е предвидено за смяна са вакуумите, но ми писна да сменям разни работи, който се оказва, че са здрави и нямат проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 17.11.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 320d

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от ergo_proxy » 22 Окт 2017, 9:45

Maxmadness написа:
ergo_proxy написа:Не не съм , утре на светло ще я видя. Ако пуши признак на какво би било?


По принцип ако не ти е пушила и изведнъж на следващия ден започне да пуши като локомотив,най-вероятно имаш пробив по турбо пътищата някой маркуч е сдал багажа...при мен беше така и след като смених 1 маркуч със син силиконов и нещата заспаха и колата тръгна да тегли пак здраво.


При мен беше разкачен, един от маркучите, закачих го и колата тръгна, разхода падна, но все още има едно свирене и по високи обороти взе да държи.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook