Дискове ZIMMERMANN

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 21 Яну 2014, 10:39

Rainbow написа:А на АТЕ керамичните накладки?

БТВ напролет и аз мисля да вземам цимерман за 330-ката, само ме притеснява, че бях чел за надупчените, че може да се спука диска при някакви ситуации... Но пък четох по английските форуми и за доста недоволни от ЕБЦ дискове и накладки, които първоначално бях загледал, а са х2/х3 на цимерман като цена :mhihi:

От таблица най голямо съвпадение има м/у АТЕ и ZIMMERMANN които явно са доста капризни дискове :mhihi: След задълбочен анализ на материала на диска на ZIMMERMANN (сив чучун с добавени легиращи елементи ) и метериалите за видовете накладки стигнах до заключението че накладката трябва да е с по малко метални примеси(или ако има таква да са от меки метали-мед бронз) и повече графит ако е с повече метали и по малко графит така ще почва да яде от диска но накладките ще карат повече ! Като повишеното триене може до доведе до изкривяване на диска и неговата замяна много по рано от производственият срок!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от bai_ILIA » 21 Яну 2014, 15:38

ilia1984 написа:
Rainbow написа:А на АТЕ керамичните накладки?

БТВ напролет и аз мисля да вземам цимерман за 330-ката, само ме притеснява, че бях чел за надупчените, че може да се спука диска при някакви ситуации... Но пък четох по английските форуми и за доста недоволни от ЕБЦ дискове и накладки, които първоначално бях загледал, а са х2/х3 на цимерман като цена :mhihi:

От таблица най голямо съвпадение има м/у АТЕ и ZIMMERMANN които явно са доста капризни дискове :mhihi: След задълбочен анализ на материала на диска на ZIMMERMANN (сив чучун с добавени легиращи елементи ) и метериалите за видовете накладки стигнах до заключението че накладката трябва да е с по малко метални примеси(или ако има таква да са от меки метали-мед бронз) и повече графит ако е с повече метали и по малко графит така ще почва да яде от диска но накладките ще карат повече ! Като повишеното триене може до доведе до изкривяване на диска и неговата замяна много по рано от производственият срок!


нищо капризно няма според мен в Цимермана. Много е просто - хубави дискове се карат с хубави накладки независимо от марките и няма грижи. Ако едното от двете е компромисно, естествено шанса за проблем се увеличава. АТЕ и Текстар са супер накладки, карал много с тях (над 220 000км и винаги със спортен стил на шофиране) и никога не съм имал проблеми. Естествено, никога нищо не съм купувал и от ЕВРО 07 :mhihi:

Таблицата е добра като инфо, но не може да се чете буквално като закон. Всеки знае, че перфорираните дискове е нормално да развиват леки пукнатини около дупките. Моите имаха нищожни такива, по-тънки от косъм и след като ги шлайфах изчезнаха. Това означава, че са били повърхностни. Също така след шлайфа дисковете са малко по-тънки, което значи че доста по-лесно ще загряват и вероятноста да се изкривят е по-голяма. Просто трябва да се има едно на ум.

Понеже си говорим за накладки и май някой по-горе пита, забих накладки АТЕ Ceramic, които са бая цифра на фона на АТЕ и Текстар - 205лв (140 с отстъпката. Текстара, който износих беше към 80лв по спомен). Първите ми впечатления са, че това ще е ебасимо и качествената накладка!! Чакам ги да се поизтъркат още малко и ще ги тествам екстремно. Много интересно е, че накладките оставят някакъв слой върху диска. Вместо диска да е бял/сив, е като намазан с едри частици от накладките...

Относно дисковете Zimmermann Sport Coat Z, каквото и да ви разправят, да знаете от мен, че са много яки, по-скъпи са и си заслужават парите. предни дискове 450лв клиент, 330 отстъпка/задни дискове 370-380 клиент, 270 отсъпка. Горе долу с накладки, датчици и без отстъпка отива на 1000лв. Спорта иска жертви :D Говоря от гледна точка на това, че не съм ги сложил за красота, а просто си давам газ и няма грижи със спирачките...Нито се изкривиха, нито нищо. Сега тамън ще ги пробвам във втората фаза, като са малко по-тънки и податливи на кривене...

ПРЕДИ:

Изображение

СЛЕД:

Изображение

Ceramic:

Изображение
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Rainbow » 21 Яну 2014, 16:17

Евала, това е полезно мнение :yes:

Само ме донадъха да те последвам :mhihi: Харесал съм един комплект с накладки + дискове + датчици (всичко - предни + задни) за към 800 лева от Германия и май ще си го отнасям него.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от bai_ILIA » 21 Яну 2014, 16:44

Rainbow написа:Евала, това е полезно мнение :yes:

Само ме донадъха да те последвам :mhihi: Харесал съм един комплект с накладки + дискове + датчици (всичко - предни + задни) за към 800 лева от Германия и май ще си го отнасям него.


да, колега. офертите от ибей са горе долу на цената на БГ с голяма отстъпка :mhihi: и аз ги гледах преди да сменя дисковете и накладки. ако намериш някой от БГ, който се занимава с части или сервиз, ще ти легне същите пари или една идея по-малко. плюса е, че ако имаш проблем, знаеш към кой да се обърнеш за рекламация. немеца и той ще реагира, но ще отнеме време и нерви...от друга страна купиш ли от Германия поне няма да се чудиш за качеството...
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от dimodi » 21 Яну 2014, 20:53

ilia1984 написа:
dimodi написа:Аз съм с дискове Zimmermann отпред и накладки Textar. Всичко от Аутоплюс. Карам ги вече 45 хил. км. Комбинацията е много добра, спират перфектно и не свирят.

Колега за тези 45 хил. км колко ти е ръба на диска!


Честно казано не съм обръщал внимание. Последно им хвърлих един поглед когато слагах зимните гуми, но не забелязах нещо фрапиращо. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1689
Регистриран на: 7.09.2002
Местоположение: Пловдив
Кара: е30 316, е36 328, ф30 335, ф32 428
Мечтае да кара: и да му е спокойно

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Babuna » 20 Мар 2014, 17:05

ilia1984 написа:
Nickelback написа:
ilia1984 написа:Трябва да сменям предните дискове и накладки и се насочих към ZIMMERMANN какво е вашето мниение за тях?


Аз бях доволен от тях на E36-цата. Бяха добра комбинация с АТЕ накладки. Не свиреха, износваха се много равномерно и спираха добре :yes:

Току що се свърза с мен колега от форума и той се оплака че babuna и LEVITIAN продавали фалшиви китайски дискове вярно ли това?


Колега, леко се чувствам засегнат от това, което си споделил. Дисковете, които предлагаме са ОРИГИНАЛНИ от ГЕРМАНИЯ, а и са произведени там. Моля те, преди да споделиш такова твърдение си провери източниците.

Да докараш от Китай копие на оригинален продукт с търговска марка и тнт... не е лека задача, особено ако става въпрос за комерсиални количества и лично аз не мога да си го позволя, нервите не ми издържат :lol:

Произходът на продуктите на Цимерман, които имаме и са ни останали, мога да докажа с фактури и дори банкови преводи.

Скъпи са, но качествени. Вероятно ще спрем да ги продаваме, защото хич не можем да ги пласираме, а си ни стои една планиничка от дискове и накладки на Zimmermann. Все пак се радвам, че някой колеги и приятели успяха да се възползват от тънка цена и хубаво качество.
CCFL и LED ангелски очи, М пакети за е36/е39/е46/е60/е61/е90/е91/е93/е93/f10/f30/x5 спортни окачвания, спортни генерации, колектори и много други!
OРИГИНАЛНИ ПАРКИНГ СЕНЗОРИ по 39 лв!
Стъкла за фаровете на BMW e46 всички модификации - 45 лв, за BMW e39 фейслифт 79 лева - край на проблема с мътните напукани фарове
М-tec броня пълен за БМВ е36 пълен комплект - 129 лв
M-tec 2 предна броня за БМВ е46 седан,туринг - 189 лв
M-tec предна броня за БМВ е39 - 189 лв
MOTUL 6100 10w-40 Synergie 5 литра - 49.99 лева - МОТУЛ И КАСТРОЛ 100% оригинални на най-ниски цени в БГ
CCFL ANGEL EYES - 49,99 лв
0889 22 66 88

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от laviatan » 21 Мар 2014, 14:40

Babuna написа:
ilia1984 написа:
Nickelback написа:
ilia1984 написа:Трябва да сменям предните дискове и накладки и се насочих към ZIMMERMANN какво е вашето мниение за тях?


Аз бях доволен от тях на E36-цата. Бяха добра комбинация с АТЕ накладки. Не свиреха, износваха се много равномерно и спираха добре :yes:

Току що се свърза с мен колега от форума и той се оплака че babuna и LEVITIAN продавали фалшиви китайски дискове вярно ли това?


Колега, леко се чувствам засегнат от това, което си споделил. Дисковете, които предлагаме са ОРИГИНАЛНИ от ГЕРМАНИЯ, а и са произведени там. Моля те, преди да споделиш такова твърдение си провери източниците.

Да докараш от Китай копие на оригинален продукт с търговска марка и тнт... не е лека задача, особено ако става въпрос за комерсиални количества и лично аз не мога да си го позволя, нервите не ми издържат :lol:

Произходът на продуктите на Цимерман, които имаме и са ни останали, мога да докажа с фактури и дори банкови преводи.

Скъпи са, но качествени. Вероятно ще спрем да ги продаваме, защото хич не можем да ги пласираме, а си ни стои една планиничка от дискове и накладки на Zimmermann. Все пак се радвам, че някой колеги и приятели успяха да се възползват от тънка цена и хубаво качество.



Същото се отнася и за нас - всичко е с фактури , сертификати за качество - зимерман бяха и с гаранция а и работиме в тясно сътрудничество с българските представители на фирмата като те знаят какво продаваме - даже при липси ние взимаме от тях или те от нас . Подкрепям - няма търсене на тази марка поради цените :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 21 Мар 2014, 16:15

Колеги (laviatan и Babuna) разберете ме правилно и на двамата съм бил клиент и досега всичко купено от вас си работи супер и е оригинално :yes: Но когато поставих въпроса за дисковете във форума един колега ми писа че дисковете са фалшиви как той си бил взел от вас и как били китайски реплики на оригиналните и т.н. Имам всичко черно на бяло на лични и просто исках да разбера каква е истината освен този колега имаше още един които се съмняваше в качествата на предлаганите дискове тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Rainbow » 23 Мар 2014, 9:24

Еми всичко е въпрос на пари и донякъде отношение/обслужване.

Иначе за zimmermann явно е малко като вица за Бентлитата, където не ги карат много :mhihi:

А само мога да си представя тогава, какво е търсенето за big brake kits :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от JTD » 23 Мар 2014, 12:02

bai_ILIA, какво стана с керамичните накладки?
Може ли да споделиш за плюсове и минуси?
Особено ме интересува как се държат на студено при нормално, градско каране.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 25.01.2014
Пол: Мъж

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Nikolay P. » 23 Мар 2014, 12:56

Следя темата с интерес и аз чакам колегата bai_ILIA да сподели впечатления, че съм решил да вземам ZIMMERMANN перфорирани дискове и само за накладките ATE се чудя дали да са обикновени или керамични.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от bai_ILIA » 23 Мар 2014, 14:51

JTD написа:bai_ILIA, какво стана с керамичните накладки?
Може ли да споделиш за плюсове и минуси?
Особено ме интересува как се държат на студено при нормално, градско каране.


перфектни са колега! всичко е както обещава производителя - безшумни, не цапат джантите и с дълъг живот (това ще си проличи след време). особено съм впечатлен от факта, че не отделят почти никакво феродо по джантите, а въпреки това спират много яко. 1-2 пъти седмично съм на мивка и въпреки това по-спортния ми стил на каране доста често "цапаше" предните джанти с феродо като бях с Текстара. Сега като се замисля, джантите винаги са си лъскави :mrgreen: градско, топли студени винаги са безшумни.

нямат минуси за мен, освен може би ценичката им - 200лв цена клиент (140 с няква отстъпка) за накладки за Е46 сигурно не е малко, но за мен си струва всяка стотинка. спорта иска жертви :mhihi: един приятел слага някви нечувани накладки на същата кола като мойта за 70лв и после ги смени понеже не стават за нищо, така че понякога не е толкова скъпо колкото изглежда...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от JTD » 23 Мар 2014, 16:06

За цапането мен не ме притеснява и да цапа.
Викаш дори и на чисто студени накладки си спират идеално. Не трябва да ги загрееш малко или от този род.
И дано наистина ако издържат повече, то дисковете да не спадат за сметка на накладките. :yes:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от bai_ILIA » 23 Мар 2014, 16:45

JTD написа:За цапането мен не ме притеснява и да цапа.
Викаш дори и на чисто студени накладки си спират идеално. Не трябва да ги загрееш малко или от този род.
И дано наистина ако издържат повече, то дисковете да не спадат за сметка на накладките. :yes:


да, колега. студени топли си спират идеално. все пак не са пистов продукт за тотални извращения, балансирани са. за трайността на дисковете и накладките ще мога да кажа със сигурност след година някъде...но това, че не цапат джантите, не би трябвало да значи, че ще износват много дисковете. при евтините боклуци, които не спират и са шумни, точно така се получава - диска свършва, накладката не :mhihi: . надявам се при тези "по-скъпи" накладки да не е точно така...
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Oleg-16V » 23 Мар 2014, 17:53

напълно подкрепям колегата Bai Ilia,защото аз вече карам 15 хиляди км с въпросните дискове цимерман и ате керамик и спирането е много сериозно,ако някой ден се направи някоя бмв сбирка на писта дупница или на софия ще дойда с колата и който има желание ще ги тестваме да се убеди за какво става въпрос,но аз преди 7 хиляди километра смених спирачната течност както и на съединителя със специална машина,защото както знаете въпросната течност се сменява на всеки 3-4 години поради факта,че се получават химични процеси,които намаляват ефективноста на самата течност,а оттам и на спирането
380к.с-770н.м@1.9bar hold boost,OZ UltraLeggera 17",Full M-pack II,Sachs performance,BOSCH air,oil and fuel filter,Nexen SU1@245/40/17-225/45/17,

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook