Дискове ZIMMERMANN

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 17 Яну 2014, 16:25

Трябва да сменям предните дискове и накладки и се насочих към ZIMMERMANN какво е вашето мниение за тях?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Nickelback » 17 Яну 2014, 16:34

ilia1984 написа:Трябва да сменям предните дискове и накладки и се насочих към ZIMMERMANN какво е вашето мниение за тях?


Аз бях доволен от тях на E36-цата. Бяха добра комбинация с АТЕ накладки. Не свиреха, износваха се много равномерно и спираха добре :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 17 Яну 2014, 16:47

Nickelback написа:
ilia1984 написа:Трябва да сменям предните дискове и накладки и се насочих към ZIMMERMANN какво е вашето мниение за тях?


Аз бях доволен от тях на E36-цата. Бяха добра комбинация с АТЕ накладки. Не свиреха, износваха се много равномерно и спираха добре :yes:

Току що се свърза с мен колега от форума и той се оплака че babuna и LEVITIAN продавали фалшиви китайски дискове вярно ли това?
Последна промяна ilia1984 на 17 Яну 2014, 16:58, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Nickelback » 17 Яну 2014, 16:57

Не знам, от тах дискове не съм взимал. А и по-вероятно и те самите да не са знаели, че са ментета. Коректни хора са по принцип :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 17 Яну 2014, 16:59

Nickelback написа:Не знам, от тах дискове не съм взимал. А и по-вероятно и те самите да не са знаели, че са ментета. Коректни хора са по принцип :yes:

Имали хора с фалшиви дискове ZIMMERMANN?

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ///M_Martin » 17 Яну 2014, 17:30

за фалшиви не знам но мога да ти доставя оригинални такива :winky:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Bavarcho » 17 Яну 2014, 18:47

Nickelback написа:
ilia1984 написа:Трябва да сменям предните дискове и накладки и се насочих към ZIMMERMANN какво е вашето мниение за тях?


Аз бях доволен от тях на E36-цата. Бяха добра комбинация с АТЕ накладки. Не свиреха, износваха се много равномерно и спираха добре :yes:


На 39ката са такива оппред зинерман дискове и ате накладки, справят се добре :yes:
отзад задните имат още живот, ама като се сменят сигурно ще са пак такива.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 17 Яну 2014, 18:53

Bavarcho написа:
Nickelback написа:
ilia1984 написа:Трябва да сменям предните дискове и накладки и се насочих към ZIMMERMANN какво е вашето мниение за тях?


Аз бях доволен от тях на E36-цата. Бяха добра комбинация с АТЕ накладки. Не свиреха, износваха се много равномерно и спираха добре :yes:


На 39ката са такива оппред зинерман дискове и ате накладки, справят се добре :yes:
отзад задните имат още живот, ама като се сменят сигурно ще са пак такива.

От къде ги купи? :D

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Bavarcho » 17 Яну 2014, 19:08

ilia1984 написа:От къде ги купи? :D


Дисковете специално от Германия, ама случайно от там се случи.
Иначе от Ауто+ имаме голяма отстъпка и от там купувам. Накладките са от там и дискове имат, уж оригинал. (имат Зинерман и там, ама не си спомням как бяха цените)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от krasi2bmw » 17 Яну 2014, 19:32

Bavarcho написа:
ilia1984 написа:От къде ги купи? :D


Дисковете специално от Германия, ама случайно от там се случи.
Иначе от Ауто+ имаме голяма отстъпка и от там купувам. Накладките са от там и дискове имат, уж оригинал. (имат Зинерман и там, ама не си спомням как бяха цените)
Привет , дискове надупчени - предни на Цимерман за Е36 в Ауто плюс цена 560 лв . оригинални / те са официалния вносител на Цимерман за Бьлгария / цена в Германия за Е36 / пак сьщите / 270 евро . Преди две години правих запитване в официалния им саит и от там ми отговориха че цена под 270 евро е нереална за оригинални дискове . може да си закупиш от ибей Цимерман произведен в Китай на цена 47 долара ......................за два надупчени двоино вентилирани дискове . Но все пак ТУК говорим за СПИРАЧКИ ...................... Избора е твои :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 17 Яну 2014, 19:56

Bavarcho написа:
ilia1984 написа:От къде ги купи? :D


Дисковете специално от Германия

То е ясно че там ще са оригинални въпроса е тук продават ли се ментета по конкретно във форума! Гледах снимки от чужбина външно и като опаковка са едни същи като продаваните у нас остана само теглото да проверя ако и теглото е същотото има голяма вероятно и продаваните в бг да са оригинални но правени в някой китайски завод на ZIMMERMANN!
Bavarcho на тези които купи от Германия на самият диск пишеше ли "made in Germany" ?

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от Bavarcho » 17 Яну 2014, 20:13

ilia1984 написа:Bavarcho на тези които купи от Германия на самият диск пишеше ли "made in Germany" ?


Мисля че пишеше да, обаче не мога да се сетя на 100% че съм го прочел, поне много части пазарувам.
Ако искаш напиши на ЛС каква е колата точно (може и шасито по лесно) и ще ти кажа каква е цената на зинерман дискове от Ауто+ с отстъпката която имам (щом и колегата каза че са им официални предтавители), пък ако ти хареса ще черпиш някоя бира
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от bai_ILIA » 17 Яну 2014, 21:17

Колеги, аре малко по-сериозно :D Аз съм с предни и задни дискове Zimmermann Coat Z Sport от Babuna и ги карам почти 80 000км. Накладките отпред свършиха, диска има малък ръб, който шлайфам понеделник и нови накладки ATE Ceramic. въпреки всичките ми опити да ги изкривя, засега не успявам. Това са единствените дискове, които не съм успявал да изкривя до момента. Предните ми коли бяха с Текстар и Брембо МАКС. Въпреки, че тежаха респективно 1200 и 1350кг. съумях да ги изкривя, понеже си давам газ. Купето е 1560кг празно, което значи с мен и нафта винаги над 1700кг. Брембо и Текстар са много яки марки ама като популярните уискита се фалшифицират понеже има търсене.

90% от каращите коли като им кажеш Цимерман и те гледат все едно си им изял закуската!!!Цимермана си е мейд ин в правилната държава, няма ръжда, няма и кривене.

В България всеки си хвали неговото, което е нормално. Мен ако питаш си купи Цимерман, било то нормални или спортни, като няма да ти казвам от къде, ти си знаеш най-добре. Аз само споделям преки впечатления от дисковете...По магистралата са ме засичали многократно и съм спирал на макс да си правя кефа, даже когато не е било необходимо, понеже тези дискове са много добри за парите си (грубо 2 пъти по-скъпи от нормални като АТЕ или Текстар и 3 пъти по-скъпи от боклуците на ЕВРО 07 примерно) и никога не съм се притеснявал за тях.

Като хубавите дискове са добра комбинация с яки накладки и спортна спирачна течност на Мотул примерно :D В момента съм предни/задни накладки Текстар, но ще играя ATE Ceramic, понеже е нов продукт и много го хвалят. По скъпи са от Текстар, което значи скъпо по принцип ама който му е тежък десния крак си плаща...Гуми, окачване и спирачки задължително трябва да са премиум марки ако ще се дава газ :mhihi: Все пак като се кара БМВ, не трябва да се търси най-евтиното...но това е един друг въпрос...

ПС - евала на колегите по-горе, че предлагат съдействие, което прави задачата на адаша още по-лесна. пиши ми едно ЛС ако искаш и ще ти покажа всичко на живо в Пловдив другата седмица. Може и спиране 200-0 , за да се убедиш, че не приказвам празни приказки :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от ilia1984 » 17 Яну 2014, 21:43

Адаш благодаря както винаги точен и по темата :) Вече поръчах дискове ZIMMERMANN взех им чертежа от сайта и ще сравня дали отговарят на чертежа и материала( оригинално са от сив чугун)!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Дискове ZIMMERMANN

Мнение от don't be » 17 Яну 2014, 21:52

Aз не сън доволен от тях. Купих ги от Косер нормални дискове Цимерман . Изкривиха се след няколко рязки спирания !
Последна промяна don't be на 17 Яну 2014, 23:02, променена общо 1 път
За милиони-няма закони.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook