Реле подгревни свещи 150 к.с.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46d 150hp

Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от Edifice » 20 Дек 2013, 18:40

Здравейте колеги, имам следния проблем: смених 4бр. свещи, оказа се реле, смених го и него и на диагностиката ми показва, че на 1ви цилиндър е изгоряла свещта. Свалям свещта пробвам я тя си работи!!! Колата е 320д 150к.с.
1. От къде може да ми идва грешката на 1ви цилиндър след като свещта работи?
2. Възможно ли е релето да не подава ток само на 1-ва свещ, а на другите 3 да поддава ? И въобще как може да се провери това реле дали работи без да се монтира на колата?

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от Bavarcho » 20 Дек 2013, 19:03

Защо първо не смениш свещите на първи и втори цилиндър и да ги размениш, след което да видиш дали грешката ще си остане на първи цилиндър. :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46d 150hp

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от Edifice » 20 Дек 2013, 19:18

След като излезна грешката, сложих нова свещ и пак същото( дефакто два пъти сменям свещта на 1ви цилиндър с нови). Като ги сваля си работят и двете (новите), като ги сложа излиза грешка на 1ви цилиндър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от tekabg » 20 Дек 2013, 19:29

И при мен се получава така колега,смених релето и ми дава грешка на първи цилиндър.Свалях релето почистих буксите му напръсках с контактен спрей и спря да дава грешка за около седмица и после пак изкара грешката и реших да си карам така при положение ,че пали явно е от буксата на самата свещ нещо не контактува добре ама не ми се свалят сега колекторите.И реших да си я карам така при положение ,че пали няма да и слугувам толкова.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от Ilko Ivanov » 20 Дек 2013, 20:01

Така е като си слагате релета втора употреба .....
Пробвайте с ново ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от DiGital » 20 Дек 2013, 20:53

Да щеш не щеш ново управление (ако е втора ръка). Тия управления (неса релета, вътре въобще няма реле) са кекави и бързо здухват.
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от tekabg » 21 Дек 2013, 14:20

Моето реле е ново но дава тази грешка и свещите са ми нови и за това си мисля ,че проблемът е някъде по трасето до свеща на първи цилиндър.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от Zagy » 22 Дек 2013, 8:37

Направи както Баварчо те е посъветвал - размени местата на свещите - ако проблема остане в 1ви цилиндър причината е в буксата или кабела.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от tekabg » 22 Дек 2013, 9:46

Правил съм го това колега и за това пиша ,че проблема е някъде по трасето между релето и свеща.Ако беше както при тдс-а да няма кори вече да съм свалил колектора но на този мотор много кори много нещо и не ми се занимава сега да ги разглабям напролет ще е като ще чистя и агр-а.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от oci » 22 Дек 2013, 10:56

tekabg написа:Правил съм го това колега и за това пиша ,че проблема е някъде по трасето между релето и свеща.Ако беше както при тдс-а да няма кори вече да съм свалил колектора но на този мотор много кори много нещо и не ми се занимава сега да ги разглабям напролет ще е като ще чистя и агр-а.


Провери дали идва ток от релето направо ако то пуска за първи цилиндър, а свещта не грее значи или е кабел или буксите.
Елементарно е просто тегаво е разглобяването.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46d 150hp

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от Edifice » 22 Дек 2013, 14:35

Ново е най- лесно. Идеята е ако не е от него да се хване от къде е. Ще пробвам с свещите да ги разменя, но ми се вижда малко безсмислено след като слагам трета нова свещ и пак същия ефект. Остава да замеря буксата и жицата, но на пролет писна ми да разглабям и зглалбям, а и канал трудно намирам, който да е свободен. Все пак, ако някой знае дали се поправят тия релета (управления) нека пише.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от tekabg » 22 Дек 2013, 20:45

oci написа:
tekabg написа:Правил съм го това колега и за това пиша ,че проблема е някъде по трасето между релето и свеща.Ако беше както при тдс-а да няма кори вече да съм свалил колектора но на този мотор много кори много нещо и не ми се занимава сега да ги разглабям напролет ще е като ще чистя и агр-а.


Провери дали идва ток от релето направо ако то пуска за първи цилиндър, а свещта не грее значи или е кабел или буксите.
Елементарно е просто тегаво е разглобяването.

Ще го пробвам това но ще е напролет като чистя агр-а ,че не ми се разглабя сега.
А иначе тези релета се отремонтират като им се презапоява силовата част.Аз лично съм го правил това и ефекта беше положителен.Имаше тема във форума с линк към руски форум и там беше подробно обяснено всичко как става.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от MORSKIa » 22 Дек 2013, 21:44

Странно...имах и имам същия проблем
Същата грешка (подгревна свещ на 1ви цилиндър), сложих нова, същата работа.
Сложих друго реле, пак същата работа....и така си карам сега, пали без проблем (поне за сега)....
Явно не е единичен случай
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46d 150hp

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от Edifice » 28 Дек 2013, 17:53

MORSKIa написа:Странно...имах и имам същия проблем
Същата грешка (подгревна свещ на 1ви цилиндър), сложих нова, същата работа.
Сложих друго реле, пак същата работа....и така си карам сега, пали без проблем (поне за сега)....
Явно не е единичен случай


Моята с 4 изгорели си палеше без проблем, но като видях че са изгорели почна да ме човърка, така изкарах няколко месеца и при първия удобен случаи ги смених и се вкарах в приключението на "грешка първи цилиндър" :banghead: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: Реле подгревни свещи 150 к.с.

Мнение от KARAIVANOV » 29 Дек 2013, 18:20

И аз го имам тоя проблем с 4 нови свещи съм и ми дава грешка 1ви цилиндър.ако някои открие къде е проблема да пише

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook