Мени оборотите на при студен двигател

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от armagedon01 » 04 Дек 2013, 16:29

kok4o написа:Ако имаш ел.печка и откачи буксата :yes:

Откачих буксата и найстина оборотите се оправиха, само не разбирам проблема в самата
ел. печка ли е или в нещо друго?
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от 00700 » 07 Дек 2013, 16:55

Може да е от полза: viewtopic.php?t=126046
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от гумата » 07 Дек 2013, 17:29

Колеги,
да не би от моторчето за празния ход или от дебитомера да ви играят оборотите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 19.03.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 530D + ремап
Мечтае да кара: нещо М.....

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от IVЕ » 08 Дек 2013, 0:07

bscsystem написа:
IVЕ написа:колеги, вдигнете си оборотите с около+ 50, до към 800!! на този двг му се отразява много добре,започва да работи изключително равномерно и гладко- в случаите,в които няма друг проблем с помпа или друго....


Това има ли идея ? Забелязал съм, че и при моя 3.0д, когато оборотите са една идея по високи изчезват резонансите и други вибрации, ако няма никаква значение дали е +- 50 оборота да кажете как се вдигат да пробваме :)


вдигат се софтуерно за 1 минута точно, всеки с неободимите познания и програма-DIS например може! изчезват гадните вибрации и проблемите с консуматорите като печка,парно и фарове...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от armagedon01 » 09 Дек 2013, 10:14

IVЕ написа:
bscsystem написа:
IVЕ написа:колеги, вдигнете си оборотите с около+ 50, до към 800!! на този двг му се отразява много добре,започва да работи изключително равномерно и гладко- в случаите,в които няма друг проблем с помпа или друго....


Това има ли идея ? Забелязал съм, че и при моя 3.0д, когато оборотите са една идея по високи изчезват резонансите и други вибрации, ако няма никаква значение дали е +- 50 оборота да кажете как се вдигат да пробваме :)


вдигат се софтуерно за 1 минута точно, всеки с неободимите познания и програма-DIS например може! изчезват гадните вибрации и проблемите с консуматорите като печка,парно и фарове...

При мен оборотите са 830, пробвал съм да спра всички останали консуматори и да остане само парното, но оборотите пак се вдигат до около 900. Проверих и динамото зарежда - 14,1 V.
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от гумата » 10 Дек 2013, 18:55

Колега,
тия дни смених свещи и усетих разлика в посока по- равномерна работа на мотора. Специално за свещите търся мнения относно разликата между иридиеви и платинени електроди,както и тези с четири маси. При всяко положение оригинална и качествена свещ си оправдава парите, но за оборотите не са само свещите. Мисля, че има значение с какви свещи и дали са прилично нови кабелите. Освен това дори и гумички на клапаните оказват влияние върху равномерния ход. Като прибавим моторчето на празния ход, маркуча за картерни газове зад двигателя откъм купето, който влиза в клапана за топлия въздух, дебитомера все има причина за игра на оборотите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от vortep » 10 Дек 2013, 20:10

Моите обороти започват да се менят от 50-55 градуса, докато загрее напълно и след това спира. За секунда падат и след това пак си работи добре. Не съм пробвал око изключа парното защото аз винаги го държа пуснато, но не вярвам да има разлика защото и миналата зима така правех, а го нямаше този проблем. Иначе колата е обслужена преди няма година (10 000км) филтри ремъци, единствено амортисьорчето което обтяга ремъците не смених

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж
Кара: 330i 03` ръчка
Мечтае да кара: вече го кара

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от miroslav_r » 10 Дек 2013, 22:00

Колеги когато запаля колата и като почнат да спадат оборотите се получава едно силно тресене(вибрации),усеща се по цялото купе,това се получава само докато се нормализират оборотите след старт.Някакви идеи от какво се получава така? :dunno: 330 бензин
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от troublemaker » 12 Дек 2013, 21:41

и аз имам такъв проблем с е46 купе 328 . Като я закача ми дава само грешка в ламдсондите но това е защото смених генерацията и махнах катализаторите,но и преди да направя конверсията и да ми даде грешка в сондите си го правеше това:паля сутрин и преди да излезе от синьото започва през определено време оборотите да спадат рязко и пак да се възстановяват ,а ако съм в движение едно придърпване в ниските...мн грозно ?????сменил съм датчиците на вала ,свещите и бубините не съм но съм ги гледал нжк са свещите и нищо им няма както и на бубините(проверени са )
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от dido0o``` » 13 Дек 2013, 1:02

troublemaker написа:и аз имам такъв проблем с е46 купе 328 . Като я закача ми дава само грешка в ламдсондите но това е защото смених генерацията и махнах катализаторите,но и преди да направя конверсията и да ми даде грешка в сондите си го правеше това:паля сутрин и преди да излезе от синьото започва през определено време оборотите да спадат рязко и пак да се възстановяват ,а ако съм в движение едно придърпване в ниските...мн грозно ?????сменил съм датчиците на вала ,свещите и бубините не съм но съм ги гледал нжк са свещите и нищо им няма както и на бубините(проверени са )

О-пръстените на ваносите сменил ли си ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 18.08.2007
Местоположение: Благоевград, София
Пол: Мъж
Кара: 5-series
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от booster_audio » 13 Дек 2013, 11:47

troublemaker написа:и аз имам такъв проблем с е46 купе 328 . Като я закача ми дава само грешка в ламдсондите но това е защото смених генерацията и махнах катализаторите,но и преди да направя конверсията и да ми даде грешка в сондите си го правеше това:паля сутрин и преди да излезе от синьото започва през определено време оборотите да спадат рязко и пак да се възстановяват ,а ако съм в движение едно придърпване в ниските...мн грозно ?????сменил съм датчиците на вала ,свещите и бубините не съм но съм ги гледал нжк са свещите и нищо им няма както и на бубините(проверени са )

Аз съм с абсолютно същия проблем като колегата, колата ми е 328, консумативите и свещите са нови, пробвал съм и с нов дебитомер, няма разлика, проблема се проявява докато загрее колата, след това е толкова спокоен и плавен мотора, все едно е изгасен :lol:
.. а колегата дето спомена за О-пръстените на ваносите нека ако иска на ЛС да ми сподели по-подробно мнение за да не разваляме темата на колегите с дизелите :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от Драгослав » 03 Окт 2014, 8:31

Здравейте. И аз страдам от този проблем.Двигателя е М54б25. Като запаля двигателя 20-30сек има тресене от двигателя. Това отминава бързо,но след това когато леко натисна газта,леко падат оборотите,все едно тръгва да гасне. На празен ход има менене на оборотите от 900 до 600 прибилизително. След като загрее мотора всичко изчезва. Знам,че темата започна с проблем с дизелов мотор,но да не вдигам нова,при положение,че последните мненеия се извъртяха към М52,54.

p.s.При М54 има ли ел.печка?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв 320Д
Мечтае да кара: Бмв 330д

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от serjinko » 05 Яну 2015, 19:07

Относно колегите с дизеловия двигател, проблема и аз го имам но установих че е от печката като махна буксата на печката колебанията в обиротите изчезват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от vortep » 06 Яну 2015, 11:26

Как изключвате печката. Моята е електрическа и има една буксичка на един тънък кабел и един дебел червен кабел който няма букса или поне не се вижда. Аз не съм я изключва, понеже си мисля че трябва дебелия кабел да се изключи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Мени оборотите на при студен двигател

Мнение от vortep » 03 Сеп 2018, 13:32

Здравейте колеги, макар и след 5 години си реших проблема и споделям за да пробвате, който от вас не е сменил колата :D
След като с годините смених една камара части (някои от тях доста скъпи) вече се бях примирил с мененето на обороти и си карах така. Преди 2 седмици слуайно, борейки се с друг пролем обаче разбрах от къде идва това играене на оборотите на студен мотор. Проблема е в ЕГР клапана. Самия клапан си е чист и си работи (отваря затваря), не пуши колата изобщо нито на топъл нито на студен мотор дори и при много газ. Но е факт че след като изолирах клапана (извадих му маркучето на вакуума) вече 2 седмици си карам без дразнещото менен на обороти при първото каране за деня. Сега стана една идея по-шумен мотора и загрява малко по-бавно, но това не ми пречи чак толкова.
Поздрави!

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook