бмв е46 тресе волана

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от Leon » 05 Фев 2014, 11:51

dido_dulgiq написа: При мен за нови дискове със стари накладки се изкривиха и нацепиха за около 2000км.

:clap: Пиши го по-често това, защото е често срещана грешка.
Never mistake motion for action...

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от Dimitroff » 06 Фев 2014, 10:12

milenkata написа:оргинални тампони
ще проверя дисковета та да видим
мерси на всички за отговорите


Тампоните с планките ли ги взе или ги набивахте ?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.12.2012
Пол: Мъж

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от milenkata » 04 Мар 2014, 21:46

тресенето изчезна от смяна на гуми
проблема е решен с нови гуми
следете си гумите и джантите

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 23.11.2013
Пол: Мъж

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от vankozzz » 10 Мар 2014, 18:49

моята е е46 320д 150 кончета ;-)
при мен тресеше като натисках спира4ките ама здраво-смених задните дискове и носа4ите(нови)предните -комплект с биалетки и тампони ,
вси4ко добре-няма хлопане тресенето из4езна при натискане на спира4ките,но се появиха някакви вибрации ама здрави след 130 км в час?????????????помагайте :shock:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от Dimitroff » 18 Мар 2014, 12:19

Виж тампоните на предните носачи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 8.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330XI

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от slav4o974 » 18 Мар 2014, 21:38

Наскоро и аз имах подобен филм. Свалих предните колелета за проверка на шарнирите и след като ги качих се появи адско тресене след 120км.ч. Свалих ги отново и почистих с телена четка джантите където лежат на дисковете и самите дискове. След тази интервенция тресенето изчезна. То хората в сервизните инструкции, не напразно пишат че при всеки демонтаж е необходимо да се бележи дори и положението на джантата спрямо диска.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: русе
Пол: Мъж
Кара: 328 i
Мечтае да кара: Камион на БМВ

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от smirko » 13 Апр 2014, 15:48

milenkata написа:не се знае от какво тресе
всичко по колата е стегнато и проверено
дайте варианти от 80 до 100 тресе яко и най-жече като набивам спирачки

сащия проблем го имах.Провери си спирачните апарати, някои задаржа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от mackrandev » 28 Мар 2016, 20:46

Здравейте.
Имаме голям проблем и не можем да разберем от къде е. Колата е 330i, автомат,
Появява се и изчезва когато си иска.
Тресе волана при скорост 20-30-40 км. в час, че и над 120 е ужас. задържа десен спирачен апарат, нагрява и пуши. Спираме, оправя се, може да не задържи и 3 часа, върви си нормално със скорост 80-100-160, и натискане на спирачка, после като си реши -пак започва да задържа вдясно, пуши диска и накладките и тресе волана. Дори БЕЗ да натискам спирачка!
Сменихме спирачния апарат с друг - втора ръка от английска кола и пак така. Ту тресе, ту спира, може ден-два да няма никакви проблеми...
Какво ще ме посъветвате да правим, защото всеки "майстор" смени това, смени онова, проблема е в запушени магистрали, проблема е в апарата, или маркуч. Апарата е сменен с друг втора употреба, но продължава да задържа вдясно и да тресе ужасно, ако малко повече натискам спирачките и пуши страшна работа и миризма.
Моля ви, помогнете.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от MMG » 29 Мар 2016, 7:00

За да продължава да задържа може да е от спирачния маркуч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от Leon » 29 Мар 2016, 7:59

+1. Обаче ги смени всичките + промивка на спирачната система и нова течност.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.09.2014
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: SU-35
Детайли за колата: N52B25

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от pavkata24 » 30 Мар 2016, 13:33

Колеги за да не отварям нова тема бих искал да ви попитам за мнение относно следното.
При скорост над 100км/ч при натискане на спирачката не усещам да тресе, но когато спирам примерно от 20-30км/ч плавно по прав път с хубава настилка с леко натисната спирачка, спирането е все едно помпа на спирачката.
Та въпроса ми е от какво може да е? Дискове,накладки, апарати,маркучи,помпа?
Колата е Е46 2.0д 150к.

Sent from my Galaxy Note 4

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от xenolith » 31 Мар 2016, 12:36

MMG написа:За да продължава да задържа може да е от спирачния маркуч.


:yes: На Е36-цата при мен беше обратно - той изобщо не пускаше течност до апарата. :mrgreen:

Относно тресенето и отстраняване му след смяна на гуми - може да е имало крива гума, а също така и може да ги износва неправилно (а дано не).

Дисковете на Е39 - преди 5 години един колега ги смени, понеже бяха криви. Сложи нови, след 2 месеца същата работа. Поръча някакви от Германия, сума пара даде... 3 месеца - същата работа. :dunno: Предполагам се сещата, че още с тези от Германия :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от NGneer4eto » 31 Мар 2016, 14:40

При мен се появи тресене на колата и волана над 120 преди около 2 месеца. Сега като слагах летните гуми, видяхме, че има една крива джанта. Изправиха я и сега до 160км/ч волана не трепва. Джантите ги бях изправял преди година, като имаше 3 криви. Явно материалът наистина отслабва с времето и с всяко изправяне и започват много по-често да се кривят.

pavkata24 написа:Колеги за да не отварям нова тема бих искал да ви попитам за мнение относно следното.
При скорост над 100км/ч при натискане на спирачката не усещам да тресе, но когато спирам примерно от 20-30км/ч плавно по прав път с хубава настилка с леко натисната спирачка, спирането е все едно помпа на спирачката.
Та въпроса ми е от какво може да е? Дискове,накладки, апарати,маркучи,помпа?
Колата е Е46 2.0д 150к.


Какво трябва да значи "...спирането е все едно помпа на спирачката."???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от mackrandev » 02 Апр 2016, 18:21

Оказа се блокирал спирачен апарат и ужасна спирачна течност.
Благодаря ви за съветите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

Re: бмв е46 тресе волана

Мнение от mackrandev » 22 Май 2016, 14:58

Колеги, помагайте. (Днес, след поста снощи сменихме чисто нови дискове, нови накладки, другия стар амортесьор с нов - и двата са чисто нови вече и колата продължава да тресе, когато си поиска след 70-80 км. ч, въртени са гумите, предни с задни, други гуми с джанти от друго е46, чисто нови гуми и колата пак тресе)
Преди време ми задържаше и пушеше дясното колело, оказа се, блокирал спирачен апарат.
Оправиха апарата, сложих други дискове от Английско Е46 нов внос :lol: , започна леко тресене при скорост над 70-80 км с и без натисната спирачка. Ходих на баланс - перфектен, казаха ми криви гуми, смених гумите с чисто нови, преди това с гуми и джанти от други перфектно Е46, там също имаше леки вибрации.
Та с новите гуми и перфектен баланс, предни 2.4, заедни 2.2 че в момента са различни шарките и твърдостта на гумите пак тресе и то, когато си поиска. Може да тресе, може да не тресе. Тресе при скорост без натисната спирачка, тресе и като натисна спирачка при 70-80-100-120 и то доста яко във волана.
Сменена е спирачна течност, нови гуми, ремонтирани са двата апарата, накладките са почти чисто нови, 2 пъти оправяме 2 различни комплекта дискове и пак си тресе, когато поиска.
По предницата имам сменен ляв амортесьор, че много гадно тропаше на паваж, цял ляв носач със сменяемите шарнири (Мейле HD), от дясно видимо всичко е здраво и перфектно и ми казаха, да не пипам там.
Как мога да разбера от какво тресе?
Баланс - перфектен 0, гуми нови, със старите гуми същата работа, 2 комплекта дискове 2-ра употреба са ремонтирани, понеже ми казаха, че новите всички са ментета, 2-та апарата са ремонтирани, престъргани са новите накладки, маркучите ми казаха, че са идеални, сменена е спирачна течност.
:?: Възможно ли е да е от криви главини, лагери и как да разбера?
:?: Отново от криви дискове? (Но защо тресе и без спирачка, ако е от крив диск не тресе ли само като спирам)
:?: Възможно ли е да е от десен амортесьор, който е здрав, но не е сменен, а ми смениха само левия, защото тропаше
:?: От маркучи, макар да казват, че са перфектни и течността си минавала отлично
:?: От помпата на спирачките?
:?: От сменен ляв амортесьор и ляв носач, а от дясна страна не са сменяни.
Според вас от какво го прави това тресене, когато си поиска? Не искам да купувам само части и да не се оправя, или да става още по-зле. :(

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook