Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Stoqnchev » 31 Юли 2018, 21:21

Kurtov написа:Как да проверя висящия лагер ?
Къде се намира :mrgreen: ?
Луфта на вътрешните карета мога да проверя с ръка без да разглобявам, предполагам.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Kurtov » 01 Авг 2018, 12:20

Здравейте.
Днеска сложих задните гуми с джанти отпред, а тези които бяха отпред сложих отзад и след кратък тест за около 2 км(колата не бива да се кара повече, ще видите по-долу защо), се оказа, че положението стана по-зле, но не знам, дали заради размяната, или нещо друго е пред разпад.
Колата продължава да се клати, като в същото време сама завива наляво :shock: , в един ляв завой като пуснах волана и колата отиде в насрещното.. Шок!
Ето и едно клипче, на което се вижда при изгасена кола за около 2 метра как кормилото прави половин оборот :cry: .
https://www.youtube.com/watch?v=OlVP8RT ... e=youtu.be
Интересното е, че когато колата се движи напред волана се върти наляво, а когато връщам назад се върти със същото усилие и скорост надясно :help: .
Дори и да са криви джантите не вярвам проблема да е от там. Просто няма как от крива джанта за 2 метра колата да направи половин оборот, нито мисля че такова поведение може да има от проблемен висящ лагер.
Вдигнах 60км/ч и без да давам много газ и лампата за DSC започна да свети.

Преди малко и подадох повечко газ на 2-ра и с настъпването не усещам усилване на вибрациите, все едни и същи са, а също и проблема с волана.
Не чувам никакво румолене, скърцане, тропане, и абсолютно никакви шумове, само вчера на магистралата на 4-та, или 5-та в ниски обороти като и подам газ и отзад чувах бучене.
Да не би да е от рейката това с волана ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от insane_v » 01 Авг 2018, 14:17

Kurtov написа:Здравейте.
Днеска сложих задните гуми с джанти отпред, а тези които бяха отпред сложих отзад и след кратък тест за около 2 км(колата не бива да се кара повече, ще видите по-долу защо), се оказа, че положението стана по-зле, но не знам, дали заради размяната, или нещо друго е пред разпад.
Колата продължава да се клати, като в същото време сама завива наляво :shock: , в един ляв завой като пуснах волана и колата отиде в насрещното.. Шок!
Ето и едно клипче, на което се вижда при изгасена кола за около 2 метра как кормилото прави половин оборот :cry: .
https://www.youtube.com/watch?v=OlVP8RT ... e=youtu.be
Интересното е, че когато колата се движи напред волана се върти наляво, а когато връщам назад се върти със същото усилие и скорост надясно :help: .
Дори и да са криви джантите не вярвам проблема да е от там. Просто няма как от крива джанта за 2 метра колата да направи половин оборот, нито мисля че такова поведение може да има от проблемен висящ лагер.
Вдигнах 60км/ч и без да давам много газ и лампата за DSC започна да свети.

Преди малко и подадох повечко газ на 2-ра и с настъпването не усещам усилване на вибрациите, все едни и същи са, а също и проблема с волана.
Не чувам никакво румолене, скърцане, тропане, и абсолютно никакви шумове, само вчера на магистралата на 4-та, или 5-та в ниски обороти като и подам газ и отзад чувах бучене.
Да не би да е от рейката това с волана ?


Това прилича на тотално скъсан заден тампон на някой от предните носачи. Ако нямаш сервиз съвсем наблизо викай пътна помощ да я вдигат и веднага в сервиза. Няма какво да си чупим пръстите да пишем. Проблема ти вече ще е станал очевАден и за най-некадърния майстор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Kurtov » 01 Авг 2018, 15:18

Ходих при майстор и той отсече крива/издута гума, после ходих и при гумаджия и той потвърди.
Не знам аз как не съм го забелязал.
Може ли да купя само една нова гума и да я сложа отзад, а отпред двете стари, за да са еднакви отпред ?
Знам, че не е препоръчително и че гумите ми са доста износени, но в момента няма как да купя четири чисто нови.
Дайте съвет моля.:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 1.01.2014
Пол: Мъж
Кара: Х5, Е46 330 XI
Мечтае да кара: X6

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Sportakus » 06 Авг 2018, 19:13

Купи си гуми втора употреба, нещо по читаво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Kurtov » 06 Авг 2018, 19:49

Sportakus написа:Купи си гуми втора употреба, нещо по читаво.


Точно от такива читави гуми втора употреба се наиграх.
Оказа се зверски крива/издута гума, която беше Dunlop.
Наистина хубавите марки се знаят, но да вземеш нещо, което е с добър ДОТ и на малко км., а такива гуми си държат доста висока цена това е истината.
Няма хубаво и евтино, ся друг е въпроса, че не всичко скъпо е хубаво.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 27.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E 46, 330 xi Touring

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Konstantin_Todorov » 18 Авг 2018, 1:52

Здравейте колеги,
Пиша с молба за помощ.
Писах и в раздела за авточаси, но не ми се вярва да ме огрее там, една женица беше писала за същото без резултат.
Проблемът е, че кутията се предава и е на предела на силите си - по VIN излиза тази - 5L40E (A5S390R), пет степенен автомат на GM.
Автомобилът е Е46, 330xi, 2002. Гледам къде ли не за нещо втора употреба и не мога да намеря.
Молбата ми е ако предлагате или знаете някой, който предлага такава кутия в нормално състояние да се свържете с мен.
Също ме устройва и да отида при някой, който да я ремонтира, но засега навсякъде ми обявяват 3000 лв и нагоре, което за мен е неприемливо при положение, че гледам такива е46-ци в мобилето вече за 5-6 хил лв.
Ще съм много благодарен за препоръки и предложения! Лека и безаварийна на всички!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от insane_v » 21 Авг 2018, 13:06

Kurtov написа:
Sportakus написа:Купи си гуми втора употреба, нещо по читаво.


Точно от такива читави гуми втора употреба се наиграх.
Оказа се зверски крива/издута гума, която беше Dunlop.
Наистина хубавите марки се знаят, но да вземеш нещо, което е с добър ДОТ и на малко км., а такива гуми си държат доста висока цена това е истината.
Няма хубаво и евтино, ся друг е въпроса, че не всичко скъпо е хубаво.
Много си прав, колега! Никой няма да ти даде за 300 лв читави гуми, които струват над 1000лв нови. И ако някой ти е предложил на такава цена е трябвало да се досетиш защо. Подледно купих 4 гуми Континентал за 300лв и се оказа, че са ме излъгали и с ДОТа и с дълбочината на протектора. Не ми се плащаше транспорт в двете посоки и след това транспорт и на следващите, които можеше пак да не са читави и затова ги взех. Оказа се обаче, че макар че бяха на 4, 5 и 2 на по 6г гумите си бяха спечени и въобще не ме държаха по завоите.
Тези, които ти предложих са нов дот и на над 90%, но съм ги пуснал на 600лв за комплект и не бих паднал под 500 дори и за пакетна цена. Често се намират оптимисти да ми пишат, че за 400 щели да дойдат веднага да ги вземат, ама отговора е да не бързат и да дойдат след 4-5 години

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от insane_v » 21 Авг 2018, 13:16

Konstantin_Todorov написа:Здравейте колеги,
Пиша с молба за помощ.
Писах и в раздела за авточаси, но не ми се вярва да ме огрее там, една женица беше писала за същото без резултат.
Проблемът е, че кутията се предава и е на предела на силите си - по VIN излиза тази - 5L40E (A5S390R), пет степенен автомат на GM.
Автомобилът е Е46, 330xi, 2002. Гледам къде ли не за нещо втора употреба и не мога да намеря.
Молбата ми е ако предлагате или знаете някой, който предлага такава кутия в нормално състояние да се свържете с мен.
Също ме устройва и да отида при някой, който да я ремонтира, но засега навсякъде ми обявяват 3000 лв и нагоре, което за мен е неприемливо при положение, че гледам такива е46-ци в мобилето вече за 5-6 хил лв.
Ще съм много благодарен за препоръки и предложения! Лека и безаварийна на всички!
Във Варна в МиД мисля че искаха около 2500 за рециклиране на всичко вътре, но може и цените да са се вдигнали.
Данчо от Добрич пък продава на части коли от Англия. Има обява във форума. Преди години като си бях втълпил, че моята е за ремонт ми искаше 700лв и имаше опция да я пробвам преди да я свали от колата. Пробата разбира се е само в случай, че скоро е вкарал такава кола и още не е разглобена.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Драгослав » 21 Авг 2018, 15:00

Няма Х на Е46 с десен волан. Или скоростите са еднакви от кола на задно и 4х4 ?

insane_v написа:
Konstantin_Todorov написа:Здравейте колеги,
Пиша с молба за помощ.
Писах и в раздела за авточаси, но не ми се вярва да ме огрее там, една женица беше писала за същото без резултат.
Проблемът е, че кутията се предава и е на предела на силите си - по VIN излиза тази - 5L40E (A5S390R), пет степенен автомат на GM.
Автомобилът е Е46, 330xi, 2002. Гледам къде ли не за нещо втора употреба и не мога да намеря.
Молбата ми е ако предлагате или знаете някой, който предлага такава кутия в нормално състояние да се свържете с мен.
Също ме устройва и да отида при някой, който да я ремонтира, но засега навсякъде ми обявяват 3000 лв и нагоре, което за мен е неприемливо при положение, че гледам такива е46-ци в мобилето вече за 5-6 хил лв.
Ще съм много благодарен за препоръки и предложения! Лека и безаварийна на всички!
Във Варна в МиД мисля че искаха около 2500 за рециклиране на всичко вътре, но може и цените да са се вдигнали.
Данчо от Добрич пък продава на части коли от Англия. Има обява във форума. Преди години като си бях втълпил, че моята е за ремонт ми искаше 700лв и имаше опция да я пробвам преди да я свали от колата. Пробата разбира се е само в случай, че скоро е вкарал такава кола и още не е разглобена.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от stefan_suny » 21 Авг 2018, 16:32

Еднакви са кутиите, на Х само задния капак е различен заради закрепването на раздатката, но той се прехвърля елементарно, държи се на 7-8 болтчета. Друг е въпроса на каква кутия втора ръка ще попаднеш. Цените които са ти обявили за ремонт би трябвало да включват и нов хидросъединител. Не знам на твоята кутия какво и е, но ако взимаш втора ръка взимай я комплект с хидрото, защото твоето почти 100% е пътник.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от vvasilev1 » 21 Авг 2018, 20:44

Konstantin_Todorov написа:Здравейте колеги,
Пиша с молба за помощ.
Писах и в раздела за авточаси, но не ми се вярва да ме огрее там, една женица беше писала за същото без резултат.
Проблемът е, че кутията се предава и е на предела на силите си - по VIN излиза тази - 5L40E (A5S390R), пет степенен автомат на GM.
Автомобилът е Е46, 330xi, 2002. Гледам къде ли не за нещо втора употреба и не мога да намеря.
Молбата ми е ако предлагате или знаете някой, който предлага такава кутия в нормално състояние да се свържете с мен.
Също ме устройва и да отида при някой, който да я ремонтира, но засега навсякъде ми обявяват 3000 лв и нагоре, което за мен е неприемливо при положение, че гледам такива е46-ци в мобилето вече за 5-6 хил лв.
Ще съм много благодарен за препоръки и предложения! Лека и безаварийна на всички!
Обади се в МиД, Варна.
Миналата есен цялостен ребилд на кутията + хидросъединителя + труд 2500 лева. Минах около 12-13 хиляди и всичко е отлично.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 27.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E 46, 330 xi Touring

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Konstantin_Todorov » 23 Авг 2018, 12:19

Много благодаря на всички отзовали се!
Ще им звънна на варненци обезателно.
Имам и още един,два варианта за хора от които има доволни.
Другата седмица я вкарвам да и прегледат и мотора, че излиза за верига и ваноси и влиза в някакви аварийни режими, ама както се казва една беда никога не идва сама! :)
Ще пиша какво е станало и с мотора и с кутията.
Безаварийна и нечуплива на всички! :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от Kurtov » 28 Авг 2018, 18:37

Здравейте.
Някой слагал ли е шпер диференциал на е46 XI/XD ?
Стана ми интересно, ето тези хора предлагат - https://www.bmw-shper.com/bg/%D0%B546-330xd/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Тема само за е46 4х4 ( 325xi, 330xi, 330xd)

Мнение от stefan_suny » 28 Авг 2018, 21:30

Колега мисля ще е много по добра инвестиция едни хубави \или поне нови\ гуми. Личния ми опит показва че колкото и да е елементарно това 4х4 на нашите коли, с едни дори не скъпи, но нови зимни гуми колата няма спиране докато качествено не легне на корем, а тогава този шпер няма да те спаси. По добре му сложи лебедка ако имаш притеснения.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook