318i тресе студена свети чек

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.04.2007
Местоположение: Пловдив

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от lordtwister » 04 Дек 2013, 1:56

Важното е че си си решил проблема :yes: колко пари ти излезе всичко ако не е тайна

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от malak79 » 04 Дек 2013, 11:10

500лв със вал втораръка и оригинални уплатнения на вакумпомпата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 touring

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от desoxr » 05 Дек 2013, 0:06

Колега,може ли една симка на вала за да видим,къде се е износил?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от malak79 » 05 Дек 2013, 20:39

2013-12-05 12.44.40.jpg
2013-12-05 12.42.58.jpg
извинявам се за качеството но нямаше с друго какво да снимам
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от malak79 » 01 Фев 2014, 14:13

колега пружината която е на снимките сущо е доста износена и работи със иносената част на вала ( там кадето сум посочил)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 touring

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от desoxr » 01 Фев 2014, 14:51

Така като гледам,като че ли самата пружина е износила вала!Може би не е стояла както трябва,поради някаква причина! :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 12.11.2011
Кара: Х6 g06
Мечтае да кара: isetta
Детайли за колата: 4,0i

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от dentamed » 08 Мар 2014, 19:42

колеги в голяма грешка сте.Пружините не контактуват с вала.Има едни пети които контактуват с тази част на вала която си показал.Пружините притискат тези пети към вала.Те лежат в едни жлебове на петите.Другото което е много странно-с откачен валветроник колата върви.Пробвайте да откачите буксата и ще се убедите.Мисълта ми е ,че ако е износен този вал колата върви но няма тяга.Защото клапаните не отварят достатъчно.Нещо са та замотали май ми се струва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 12.11.2011
Кара: Х6 g06
Мечтае да кара: isetta
Детайли за колата: 4,0i

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от dentamed » 08 Мар 2014, 19:45

колеги в голяма грешка сте.Пружините не контактуват с вала.Има едни пети които контактуват с тази част на вала която си показал.Пружините притискат тези пети към вала.Те лежат в едни жлебове на петите.Другото което е много странно-с откачен валветроник колата върви.Пробвайте да откачите буксата и ще се убедите.Мисълта ми е ,че ако е износен този вал колата върви но няма тяга.Защото клапаните не отварят достатъчно.Нещо са та замотали май ми се струва.

http://bmwfanatics.ru/forumvb/viewtopic ... &start=150

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от dkolev76 » 07 Мар 2018, 21:28

Здравейте , не съм нов в форума но не съм писал досега. Имам същия или донякъде същия проблем с N42B20AB. Купих колата с проблем , светеше чека и прекъсва. На диагностика ,misfire cyl. 1 От там се почна . Зминал беше датчика на разпределителен вал входящи. Сменен е със датчик Hella 120лв.Смяна на клапа картерни газове. Отваряне на мотора.Смяна на верига и обтегач.Смяна на свещи и бобини. Смяна гумички на главата и шлайфане. Смяна на сегменти , смяна на биелни лагери , смяна датчик за ниво на масло . Смяна масло , маслени и всчики филтри + бензинов. Зацепване с инструмента.Мерене компресия , перфектна. Колата пак прекъсва , след дълго ровене открих прекъснат кабел на дюзата на 1ви цилиндър.Оправих го. Палиш вдига грешка за датчик на разпределителен вал входящи и след по малко от минута се оправя тресенето , чека вече не свети но грешката си стои. Имаше и заминала ламбда сонда преди катализатора, сменена. Закарах я майстор в Бургас който каза , че не е зацепена правилно. На Inpa на входящия вал показваше 118 . След новото зацепване сега показва 113. Колата сега върви малко повече. Като изключа мотора на валвотроника пали без да тресе ,просто няма мощност. Забелязах също , че като беше студено едвам запалва , пали тресе и гасне . На второ трето палене се оправя. Другото странно , че след като запаля и изтрия грешката повече не се появява до следващото палене.Когато е топла и не е трита грешката почти не претриса при палене. Търсих паразитен въздух но няма , като запуша дроселовата клапа колата изгасва.Като извадя маркуча на картерните газове горе на капака изгасва, но като отворя капачката за маслото няма промяна в работата на мотора , което е странно. Соленоидите са сменени. Софтуера вече 3 пъти е сменян даже с последния ми дава грешка за термостат , но на моя няма датчик за термостат. Датчика който е вътре на в главата на вала на валвотроника е сменен. Това за вала ми се струва странно понеже всичко е с лагери. Пък и защо само при палене вдига грешка а иначе върви.След дълго каране без триене на грешката се появява пак mysfire cyl.1 както и camshaft inlet,camshaft outlet (датчик входящи и изходящи ) и master camshaft.Моля ви за идеи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 12.11.2011
Кара: Х6 g06
Мечтае да кара: isetta
Детайли за колата: 4,0i

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от dentamed » 11 Мар 2018, 10:08

Смени компа с друг втора употреба и тогава преинсталирай.На мен ми записваше грешка в датчик изходящ р.в. и грешка във вануса.Триеха се само когато е на контакт.Като запаля нямат триене.Колата тресеше на обороти.Иначе си вървеше добре.Смених сумати неща.Датчици,презацепвах и т.н нищо.
Нов комп с преинсталиране и всичко заспа.Грешките се изтриха и нямаше тресене вече.В компа беше укъсило нещо

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от dkolev76 » 12 Мар 2018, 23:01

Благодаря за мнението, ще пробвам с нов комп. Инче намерих цяла глава , ще мъча и вала да сменя ако не стане с компа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: 318i тресе студена свети чек

Мнение от dr.peshev » 13 Мар 2018, 9:33

ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook