Ел. печка на дизел - въпроси

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от The Edge » 11 Дек 2014, 2:18

dpopov написа:Прочетох темата до тук и не разбрах каква е разликаа между ел. печка и дизел печка (освен, че едната пуши като работи) ?

Предполагам, че ел. печката топли антифриза, а дизел печката направо духа топло в купето..

Иначе аз нямам печка, но търся някаква втора ръка и затова се чудя коя да търся. При положение, че дизел печката харчи дизела (карам е46 330д) май ще се ориентирам да търся ел. печка.. Но пък как да ги различа без да работят ?

Също имам питане и за антифриза и по-точно кое е (къде се намира) това, което го затопля ?

Айде хвърлете малко светлина в тунала :lol:


:banghead: Колега, не се обиждай , но току що неглижира писаното в тази и още няколко доста изчерпателни теми относно електрическите печки/ подгреватели и дизеловите такива ... Има пре-достатъчно писано и снимков материал, за да дъвчем едно и също, пак и пак ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от Stanimir330 » 22 Яну 2017, 16:47

А, ако е прецакана печката има ли вариант колата да не загрява в този студ ? Моето 330 му смених термостат и пак не иска да държи 90 гр., пусна ли парното оборотите се вдигат, харчи доооста нафта и направо се чудя къде да го търся тоя проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от The Edge » 23 Яну 2017, 23:21

Stanimir330 написа:А, ако е прецакана печката има ли вариант колата да не загрява в този студ ? Моето 330 му смених термостат и пак не иска да държи 90 гр., пусна ли парното оборотите се вдигат, харчи доооста нафта и направо се чудя къде да го търся тоя проблем.

Почти съм сигурен, че твоето 330 е с два термостата и като смениш и другия, проблема ще се реши и разхода ще падне .. малко ( автомата зимата дига доста гадта :mhihi: )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от Stanimir330 » 24 Яну 2017, 8:48

Поне нагревателя си ми работи, като го пипнах беше горещ. :lol: Лятото като са ми сменяли големия термостат не са ми обезвъздушили системата и съм я карал с по малко антифриз. Вчера си долях, обезвъздуших я и малко се подобри, почна да си загрява, но стига до 80-81 гр. и не мърда, гледах го в скритото меню. Иначе ЕГР-а ми е изолиран, термостат там нямам, тръбичките са вързани с някакво маркуче и не знам дали не е там проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от DiGital » 24 Яну 2017, 10:19

Свата маркуча един към друг или двата маркуча имат тапи по краищата?




Stanimir330 написа:Поне нагревателя си ми работи, като го пипнах беше горещ. :lol: Лятото като са ми сменяли големия термостат не са ми обезвъздушили системата и съм я карал с по малко антифриз. Вчера си долях, обезвъздуших я и малко се подобри, почна да си загрява, но стига до 80-81 гр. и не мърда, гледах го в скритото меню. Иначе ЕГР-а ми е изолиран, термостат там нямам, тръбичките са вързани с някакво маркуче и не знам дали не е там проблема.
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от virtualchild » 24 Яну 2017, 11:39

Колеги на мен ми дава грешките :
- Fault: Electric heating
- Code: 0043F1
- Fault: Electric heating
- Code: 004AB2
заедно с :
Air Condition / Klimaanlage:
- Fault: AUC heating
- Code: 000020
- Fault: Short circuit to positive or open circuit - additional water pump
- Code: 000019

Загрява за около 10мин, но ми подскачат оборотите на празен ход със включен климатик.
До колкото разбирам, понеже не се включва допълнителната водна помпа компютъра изключва ел. нагревателя.
Открих инструкция за ремонт на тази помпа и бих се пробвал само да разбера какво всъщност означават :kuku: :
http://www.3er-faq.de/anleitung/technik/zusatzwasserpumpe_kohlen_tauschen.pdf

Помагайте :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от Stanimir330 » 24 Яну 2017, 16:05

[quote="DiGital"]Свата маркуча един към друг или двата маркуча имат тапи по краищата?

Вързани са заедно, а до колкото разбрах трябва да имат тапи. Миналата зима нямах никакъв проблем със загряването на колата, но след като 2 пъти ми се спука маркуча на антифриза, който отива към радиатора, спря да държи 90 гр., смених големия термостат, пак не иска, остана да пробвам да сложа тапи на тия маркучета.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.12.2016
Пол: Мъж

Re: Ел. печка на дизел - въпроси

Мнение от aliali » 16 Фев 2017, 15:29

Колеги,ето и моя проблем с така нар.печки.До вчера тази печка се включваше винаги при отключване или отваряне на врата капак или багажник на колата,работеше около 10 сек и спираше.Но сега май работи (шуми) постоянно и започва да мирише на изгорели кабели.За сега реших проблема като изключих буксите от нея.Въпроса ми е от какво може да е това и дали може да се направи?Необходима ли е на колата или може и без нея?Колата е 320 д 99 год.Печката е от големите.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook