Сваляне на трети стоп - Е46 комби

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 1.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46, 320D
Мечтае да кара: RS 6 MTM
Детайли за колата: Не е зле!

Сваляне на трети стоп - Е46 комби

Мнение от radoslav_vd » 29 Сеп 2013, 18:08

Здравейте, изчетох доста теми във форума и по чужди форуми, но така и не успях да намеря конкретна тема със снимки и указания за сваляне на трети стоп за е46 комби. Моля, който е свалял или може да обясни подробно как става да драсне няколко реда, че моя на вече почти 50% от светлините не светят и искам да ги сменя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Сваляне на трети стоп - Е46 комби

Мнение от Gqbriel » 30 Сеп 2013, 8:54

radoslav_vd написа:Здравейте, изчетох доста теми във форума и по чужди форуми, но така и не успях да намеря конкретна тема със снимки и указания за сваляне на трети стоп за е46 комби. Моля, който е свалял или може да обясни подробно как става да драсне няколко реда, че моя на вече почти 50% от светлините не светят и искам да ги сменя.

Сваля се цялото стъкло за тази операция и е хубаво или гараж или времето да е хубаво,че си е трудоемко...потърси темата за пръскалката на комбито,там имаше информация как се оправя пръскалката като единствената разлика е,че ти ще свалиш и стопа..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: Сваляне на трети стоп - Е46 комби

Мнение от E.Alexandrov » 30 Сеп 2013, 9:41

На мен ми изтръгнаха 3-тия стоп със все панела и си поръчах същия втора ръка. За да го свалиш отваряш само прозореца и в горния край има една пластмаса дето се държи на 4-5 щипки, внимателно я сваляш и пред теб ще се открият 4 болта, развиваш ги и си ти. Но внимавай да не го дръпнеш рязко, трябва да разкачиш един лентов кабел за антената, буксата за самия стоп (пада се в дясно) и маркуча за пръскалката. Като свалиш целия панел вече мисля че с кръстата отвертка ще можеш да развиеш третия стоп. Но е желателно да го направиш на закрито понеже има много електрически компоненти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Сваляне на трети стоп - Е46 комби

Мнение от русиабн » 30 Сеп 2013, 15:28

Здрасти колега,
Преди време я правих тази операция и доколкото си спомням отваряш стъклото на багажника и в горният край под спойлера има една кора- маха и отдолу се виждат 4-ри гайки ключ 10 развиваш и спойлера пада :yes:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 1.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46, 320D
Мечтае да кара: RS 6 MTM
Детайли за колата: Не е зле!

Re: Сваляне на трети стоп - Е46 комби

Мнение от radoslav_vd » 30 Сеп 2013, 16:40

Благодаря за бързата реакция, наистина се сваля лесно, ама ако е било на щипки. :D При мен явно предишния собственик е бил доста несръчен и след демонтаж и последва монтаж е решил да залепи с двойнолепяща лепенка и не ми се разправя колко време ми отне да сваля лайстната и тя да остане цяла. :D Сложното сега е как да разглобя стопа и да сменя диодите, че него май аз настина ще го счупя. :D Та ако някой знае и стопа как се разглабя нека сподели.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 26.10.2016
Пол: Мъж

Re: Сваляне на трети стоп - Е46 комби

Мнение от Dobromir92 » 08 Фев 2018, 11:01

А какъв е типа на крушките в лентата ?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.03.2015
Пол: Мъж

Re: Сваляне на трети стоп - Е46 комби

Мнение от anas74 » 10 Сеп 2023, 10:49

radoslav_vd написа:Здравейте, изчетох доста теми във форума и по чужди форуми, но така и не успях да намеря конкретна тема със снимки и указания за сваляне на трети стоп за е46 комби. Моля, който е свалял или може да обясни подробно как става да драсне няколко реда, че моя на вече почти 50% от светлините не светят и искам да ги сменя.

https://youtu.be/_SyDweEMNbo?si=it4uP5AfTZRS5Jlk

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook