Зимни гуми е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Зимни гуми е46

Мнение от cmdkick » 04 Ное 2017, 18:32

Днес сложих Uniroyal MS PLUS 77 от Диана, и да не повярваш ама при положение колко коли имаше минаваше се доста бързо, а за самото балансиране си отделяха време, не го претупваха (не знам дали е заради това че аз лично помолих човека да се постаре :dunno: ). Дот-а е 3917, като със склададжията също размених една-две приказки и като цяло от пресонала съм приятно изненадан, не че беше кой знае какво, по-скоро очакванията ми бяха по-ниски, нямаше изнервени хора, изслушват те отговарят ти... Преди дни бях минал през по "квартални" гумаджийници да видя как е положението там, според мен там отношението трябваше да е още по-приятелски и лично, а то точно обратното, сърдити физиономии не им се говори не им се слуша... (цените да не говорим, някой май наистина не познават банкнотите). Става въпрос за Диана на Околовръстното.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: Зимни гуми е46

Мнение от E.Alexandrov » 10 Ное 2017, 17:28

Пичове, миналата година се набутах с два Nokian WR D4 за отпред и карах трети сезон с Kleber Krisalp HP2 отзад (които ги взех вече на един сезон) :mhihi: . Та понеже бая насилие отнесоха Клеберите, дълбочината на грайфера им понамаля и ще трябва да ги сменям.
Понеже колата е със шпер, не съм сигурен дали е удачно да прехвърля Nokian-a отзад и да сложа нови, но по-бюджетни гуми отпред, или да оставя Nokian-ките отпред и да взема някакви втора ръка, но с приличен грайфер.
Ако някой има предложения за гуми втора ръка да ми пише на лично.
Не ми се дават по 160-170 лева за нов Nokian, затова искам да пробвам този вариант. :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Зимни гуми е46

Мнение от host » 10 Ное 2017, 18:04

вземи си 2 китайски или 2 руски зимни от най-евтините за отзад или чисто нови хубави отпред и местиш отзад тия които в момента са ти отпред ;)

2рата ръка ако не са ти супер кът парите е ПЪЛНА ГРЕДА ;) и е 0лев смисъла - лично мнение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Зимни гуми е46

Мнение от mavrut » 19 Юли 2018, 15:46

Малко да изтупам темата от прахоляка. 3 зими карам със Sava Eskimo S3 , купих ги чисто нови, доволен съм от тях, особенно на мокро са перфектни но за сняг са малко слабички. Не са ме оставяли в преспи, но все пак може и да е по добре. Та тази зима искам да купя нови, и си мисля за DUNLOP WINTER SPORT 5. Някой ползвал ли ги е, да ми даде някое обективно мнение, размера ще е 205/55/16

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Зимни гуми е46

Мнение от dr.peshev » 19 Юли 2018, 17:15

На темата й е време за изтупване,като гледам времето навън!!! :mhihi:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Зимни гуми е46

Мнение от insane_v » 19 Юли 2018, 21:05

mavrut написа:Малко да изтупам темата от прахоляка. 3 зими карам със Sava Eskimo S3 , купих ги чисто нови, доволен съм от тях, особенно на мокро са перфектни но за сняг са малко слабички. Не са ме оставяли в преспи, но все пак може и да е по добре. Та тази зима искам да купя нови, и си мисля за DUNLOP WINTER SPORT 5. Някой ползвал ли ги е, да ми даде някое обективно мнение, размера ще е 205/55/16
Аз карах с Dunlop Winter Sport 5 миналата зима и са перфектни! Абсолютно никакви ядове нямах с тях. Драпат яко на сняг, спират отлично и на сухо и на мокро, дори и на леко грапав лед! Стига разбира се леда да не е гладък като стъкло...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: Зимни гуми е46

Мнение от milen_kisiov » 20 Юли 2018, 7:28

Здравейте, аз зимата сложих GOODYEAR UG9 MS 195/65/15 само отпред, отзад бяха по-стари Dayton - ( пробвах ги дали ще движат :lol: ) Предницата се държеше в пъти по-стабилно, да не кажа не е мръднала никъде. За тази зима ще си взема пак такива. Надявам се да съм полезен :bchug: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Зимни гуми е46

Мнение от mavrut » 20 Юли 2018, 16:43

insane_v написа:
mavrut написа:Малко да изтупам темата от прахоляка. 3 зими карам със Sava Eskimo S3 , купих ги чисто нови, доволен съм от тях, особенно на мокро са перфектни но за сняг са малко слабички. Не са ме оставяли в преспи, но все пак може и да е по добре. Та тази зима искам да купя нови, и си мисля за DUNLOP WINTER SPORT 5. Някой ползвал ли ги е, да ми даде някое обективно мнение, размера ще е 205/55/16
Аз карах с Dunlop Winter Sport 5 миналата зима и са перфектни! Абсолютно никакви ядове нямах с тях. Драпат яко на сняг, спират отлично и на сухо и на мокро, дори и на леко грапав лед! Стига разбира се леда да не е гладък като стъкло...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk



Нави ме, ще ги взимам ! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Моджо » 20 Юли 2018, 18:22

Докторе, декември може да пускаме теми за летни гуми.
Ша фърчиш с кабриото насред календарна зима , по къс ръкав.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.08.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Jelevvvz » 24 Юли 2018, 18:46

Миналата зима карах с DAYTON DW510 EVO 91H 225/45 R17. Взех ги чисто нови от Диана. Не съм доволен от гумите. Тежки са, шумни са. Като цяло не съм имал никакви проблеми понеже колата е Х-сова пък и все пак гумата е чисто нова, но не я препоръчвам.
На другата ми кола карам с Nokian WR D3 205/55/16 зимна, очарован съм от гумата 6 зими изкара без никакви проблеми, като на на 5-тата зима размених предни и задни. Задните бяха с доста висок грайфер и изкараха като предни още 2 години.
Лятото карам с GOODYEAR EAGLE F1 ASYMM 3 91Y 225/45 R17 също нови дот 2018. Това е гумата! Силно препоръчвам за лятна, зимните им незнам как са.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Зимни гуми е46

Мнение от luizov » 28 Юли 2018, 21:17

Така и така сте я отворили темата, я кажете някакви евтини гуми 225/40/18, които биха се справяли добре в сняг. Не ме интересува да е тиха и комфортна а да върви с тях колата. Може и някакви Китайци да са :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Stoqnchev » 28 Юли 2018, 21:28

luizov написа:Така и така сте я отворили темата, я кажете някакви евтини гуми 225/40/18, които биха се справяли добре в сняг. Не ме интересува да е тиха и комфортна а да върви с тях колата. Може и някакви Китайци да са :D


Евтини и да се справят добре на сняг.... май няма такова животно.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Зимни гуми е46

Мнение от luizov » 28 Юли 2018, 21:32

Stoqnchev написа:
luizov написа:Така и така сте я отворили темата, я кажете някакви евтини гуми 225/40/18, които биха се справяли добре в сняг. Не ме интересува да е тиха и комфортна а да върви с тях колата. Може и някакви Китайци да са :D


Евтини и да се справят добре на сняг.... май няма такова животно.


Абе не съм съгласен много. Миналата зима карах с 15” руски и се справят страхотно а са 65 лв. бройката, същевременно предните ми гуми бяха континентал и не бях доволен (снежни условия). Сега ми се налага да мина на 18”, но от руските няма такива размери.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Зимни гуми е46

Мнение от insane_v » 28 Юли 2018, 22:47

luizov написа:Така и така сте я отворили темата, я кажете някакви евтини гуми 225/40/18, които биха се справяли добре в сняг. Не ме интересува да е тиха и комфортна а да върви с тях колата. Може и някакви Китайци да са :D


Звънни ми утре на 0883 35 25 30 - Христо. Ще ти предложа много добра оферта.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2018
Местоположение: Хасково/Габрово
Пол: Мъж
Кара: E46 330d

Re: Зимни гуми е46

Мнение от boichev95 » 10 Сеп 2018, 22:30

Здравейте. Първа зима ще ми е със Е46, и се оглеждам от месец за зимни гуми. Харесал съм HANKOOK W320, но ми въртят номера със ДОТ-а, гума със до 2 годишен дот се продавала за нова, я сиктир.. :mhihi: Размера ми е 225/45/17. 180-190 лв на гума ми се виждат наистина много, но хубаво и евтино нали няма... :mhihi: Друг вариант е руските гуми, гледах Kama Viatti ( асиметрична шарка), само че хора карали с тях казват " на мокро внимателно се кара ", нещо не ми допада да треперя нон стоп... :no: Мисля ги за много краен вариант руските.
Препоръчайте нещо до споменатите пари, изпитано на БМВ. Също гледах Kumho, Nexen, Gislaved, и китайските Aelous, даже Колега по назад ги беше похвалил ...
Ако има значение, уча в Габрово, има си сняг, но в Хасково съм виждал доста по люта зима. ;)

И друго, DSC-то помага ли повече спрямо ASC? :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook