Зимни гуми е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Dextuar » 12 Сеп 2018, 7:27

boichev95 написа:Здравейте. Първа зима ще ми е със Е46, и се оглеждам от месец за зимни гуми. Харесал съм HANKOOK W320, но ми въртят номера със ДОТ-а, гума със до 2 годишен дот се продавала за нова, я сиктир.. :mhihi: Размера ми е 225/45/17. 180-190 лв на гума ми се виждат наистина много, но хубаво и евтино нали няма... :mhihi: Друг вариант е руските гуми, гледах Kama Viatti ( асиметрична шарка), само че хора карали с тях казват " на мокро внимателно се кара ", нещо не ми допада да треперя нон стоп... :no: Мисля ги за много краен вариант руските.
Препоръчайте нещо до споменатите пари, изпитано на БМВ. Също гледах Kumho, Nexen, Gislaved, и китайските Aelous, даже Колега по назад ги беше похвалил ...
Ако има значение, уча в Габрово, има си сняг, но в Хасково съм виждал доста по люта зима. ;)

И друго, DSC-то помага ли повече спрямо ASC? :dunno:
Помага повече, ама точно от гуми да пестиш, да не купуваш всяка година? За справка 16-ките ми струват парите на китайчетата, дето си ги изброил.
Купи си хубави гуми на доказана марка особено след като очакваш наистина да ти трябват, а не само от едното кафе до другото.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Зимни гуми е46

Мнение от HackeD » 12 Сеп 2018, 8:54

3та година карам с Debica Frigo 2 195/65/15 няма такава гума... драпа много, никъде го сега съм нямал проблеми. Скоро ще взимам 4 нови, че последния сезон вече не държаха както трябва, но определено няма да взема друга гума като виждам тази как се държи.
Приятел със същата кола правихме тест на едно и също място той с чисто нови по-скъпи гуми и шпер не може да тръгне, моите бяха на 2 сезона без шпер съм и си тръгвам без проблем. :yes: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Зимни гуми е46

Мнение от host » 12 Сеп 2018, 9:04

колегата който пита е с 330d , мисля че минималния размер е 17ки

по въпроса с гумите, решаваш какъв бюджет имаш и търсиш гумата с най-дорби ревюта (ADAC, tyrereviews, AMS и т.н.) за парите които имаш
2г от производството не са проблем САМО ако гумите са съхранявани правилно - масово колеги се оплакват от криви (смачкани телове) гуми от супер доказани марки и купени от най-големите вносители в България , именно защото не ги съхраняват правилно по складовете , ако не желаят да ти направят отстъпка при ДОТ 2г назад ... аз не бих се занимавал с тия каквото и да те къпят и да ти говорят

при ревютата имай предвид, че един и същи модел, в различните си размери (примерно 15 цола и 17 цола) се представя различно ;)

аз карам с китайци които на сняг са слаби, но на мокро са отлични (B рейтинг) , но карам 90% градско ... ако имаш сериозни км извън града не залагай на китайски гуми според мен и търси нещо с добро преставяне и на дъжд, и на сняг (винаги се прави компромис с едното, но все пак)

също НЕ си вземай китайски гуми ако въртиш яко КМ ;) китайските дори да имат добри показатели , във времето и грайфера и качествата им се губят по-бързо, премиум гумата може да ти излезе по-евтина дори когато вземеш предвид пробега който можеш да й направиш и тя да работи номрално - докато китаеца ще е поне с 30-40% по-малко живот

BF Goodrich миналата година имаха отлични ревюта и бяха в челото при зимните гуми - BFGoodrich gForce Winter 2 - примерно , като за не толкова скъпа гума
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 12032.html

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm 225 50 17 зимни тест

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Kurtov » 12 Сеп 2018, 19:51

HackeD написа:3та година карам с Debica Frigo 2 195/65/15 няма такава гума... драпа много, никъде го сега съм нямал проблеми. Скоро ще взимам 4 нови, че последния сезон вече не държаха както трябва, но определено няма да взема друга гума като виждам тази как се държи.
Приятел със същата кола правихме тест на едно и също място той с чисто нови по-скъпи гуми и шпер не може да тръгне, моите бяха на 2 сезона без шпер съм и си тръгвам без проблем. :yes: :yes:


Debica-та е доста мека гума, което щеше да е супер, ако и борда не и беше мек.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Зимни гуми е46

Мнение от HackeD » 13 Сеп 2018, 9:23

Kurtov написа:
Debica-та е доста мека гума, което щеше да е супер, ако и борда не и беше мек.


До сега четвърта година карам с тях, колата се кара постоянно дупки съм нацелвал но до сега никакви проблеми с тях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Зимни гуми е46

Мнение от hitar_potar » 13 Сеп 2018, 13:29

3 зими изкарах с Taurus 601, размер 215/50/17, стъпиха на по 90лв/гумата с доставката.
Изключително доволен съм от проходимостта, поведението на мокро също е добро. Има май нов модел - Taurus Winter или нещо подобно, същите са като Riken Snow, предполагам още по-добри ще са (някой ако е пробвал вече, да сподели - обмислям да ги пробвам).
Колата е 330д комби ръчка, не съм слагал разни чували с пясък и тем подобни в багажника да тежат на задницата. :) Единственото, което направих да подобря проходимостта, бе да купя платнени вериги. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2018
Местоположение: Хасково/Габрово
Пол: Мъж
Кара: E46 330d

Re: Зимни гуми е46

Мнение от boichev95 » 14 Сеп 2018, 23:21

С ревютата на АДАК и всички прехвалени тестове миналата година се чудех как ги правят, естествено с пари. :nono:

Имах Пасат В5, купих му НОВИ Nokian D4, 195/65/15. Дядо ми има същия, купи си Kormoran SnowPro B2 пак 195/65/15. Карах ги 1 зима, да, влизах и излизах на доста места, мислех че съм карал много добра гума. Докато не покарах на дядо ми колата... :kuku: :kuku: Глътнах си граматиката къде влезнах, излезнах, въртях се, правих път, опитах се да закъсам около 10 пъти и не успях :kuku: Разликата беше около 20 лв преди 2 години на гума, но тоя корморан започнах да го уважавам много от тогава.. А според много ревюта Нокиана е върха на сладоледа, да ама друг път. Има странично носене в завой, минавах Шипка често и не е да не съм го пробвал. На мокро е много добър, това е най големия плюс на Нокиан Д4 за мен. За това написах че на ревюта малко .... Не вярвам.

Знам че гумите се купуват веднъж, и за това се дава повече пари веднъж, а не 2 пъти веднъж 400 лв, и после 800 за правилните гуми :mhihi: Именно защото ми е 1ва зима със задно питам кой от тоя марка гуми е доволен, за да отсея мнения и да се спра на нещо. За сега съм се спрял на няколко марки и модела, мисля да отсея от тях:

BF GOODRICH GFORCE WINTER2

Gislaved EuroFrost 6

KUMHO WP71

YOKOHAMA V905 BLUEARTH

HANKOOK W320

Като ханкоока ми идва доста като тегля чертата. Споделете мнения за тези ако имате.

Колегата който написа че не е хубаво да се пести от гуми. Да съгласен съм, в шано времето което живеем, всеки кара както иска и пресича както иска ( само това споменавам друго няма смисъл .. ) от спирачки и гуми не е никак оферта да се пести. Но има марки, среден клас, които са добри почти колкото някои от високия клас. Именно тях търся аз. Да не казвам че някои от ниския са такива, зависи какво очакваш от гумите де. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Зимни гуми е46

Мнение от mopasan » 16 Сеп 2018, 20:31

Мисля че Bf Goodrich е твоята гума за тези пари.

http://colesa.ru/test/55754 - виж теста.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Stoqnchev » 17 Сеп 2018, 18:41

Аз имам един " малко тъп въпрос " .... има ли някой реална отстъпка за гуми в големите центрове , защото всички казват , че съм им на промоция всичките модели и марки и нямат отстъпки ?
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Зимни гуми е46

Мнение от hitar_potar » 18 Сеп 2018, 8:07

Наскоро си говорих с приятел, който върти много км на година. Спомена, че е много приятно впечатлен от Корморан зимни. Независимо, че примерно въпросния Корморан го има и под още 2-3 марки, но отново с абсолютно същите размери и данни, поради някаква причина Корморан-гумата е една идея по-добра от другите. И той не можеше да си го обясни. :)

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook