Зимни гуми е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Зимни гуми е46

Мнение от luizov » 08 Яну 2017, 18:15

NGneer4eto написа:
luizov написа:


:mhihi: Аз въртя вече 3 дни нон-стоп с TS850-ките бих казал, че сцеплението по снега е почти нереално с тях. Втора зима са гумите. Вярно, че xD-то се държи съвсем различно, но съм карал с китайски гуми и знам какво е да караш с боклуци. Повярвай ми, по-добро от TS850 няма да намериш! Ако ти си попаднал на кофти партида, наистина лошо, но Монтеро 2 да ги сравняваш с Континентала, просто нищо общо. Не че беше лоша гума, но - средна работа.
А пък относно съвета за хубави гуми - има 32 страници тема. Все ще си харесаш някое мнение. Има ги почти всички модели похвалени, вкл. и китайските. :D


Знам, и аз съм чел много суперлативи за Континентала и ги купих със страхотно желание. Истаната е, че в момента на баща ми колата отзад е с 6 годишните фулди, а отпред с континентала и е в пъти по-добре отколкото с континентала на задвижващите колелета. Купувани са от Диана чисто нови, не съм ги гледал къде са произведени, но са трагедия според мен. Карал съм и с Кумхо и от тях не съм очарован и мога спокойно да кажа, че са на същото ниво като Континентала, всичките гуми които съм карал са купувани нови - не правя сравнение между стари и нови гуми.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Зимни гуми е46

Мнение от vvasilev1 » 08 Яну 2017, 18:40

luizov написа:
NGneer4eto написа:
luizov написа:


:mhihi: Аз въртя вече 3 дни нон-стоп с TS850-ките бих казал, че сцеплението по снега е почти нереално с тях. Втора зима са гумите. Вярно, че xD-то се държи съвсем различно, но съм карал с китайски гуми и знам какво е да караш с боклуци. Повярвай ми, по-добро от TS850 няма да намериш! Ако ти си попаднал на кофти партида, наистина лошо, но Монтеро 2 да ги сравняваш с Континентала, просто нищо общо. Не че беше лоша гума, но - средна работа.
А пък относно съвета за хубави гуми - има 32 страници тема. Все ще си харесаш някое мнение. Има ги почти всички модели похвалени, вкл. и китайските. :D


Знам, и аз съм чел много суперлативи за Континентала и ги купих със страхотно желание. Истаната е, че в момента на баща ми колата отзад е с 6 годишните фулди, а отпред с континентала и е в пъти по-добре отколкото с континентала на задвижващите колелета. Купувани са от Диана чисто нови, не съм ги гледал къде са произведени, но са трагедия според мен. Карал съм и с Кумхо и от тях не съм очарован и мога спокойно да кажа, че са на същото ниво като Континентала, всичките гуми които съм карал са купувани нови - не правя сравнение между стари и нови гуми.

Пробвай с Nokian d3 или d4. С първите имам повече километри и съм доволен и то на бмв.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.12.2011
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми е46

Мнение от gantry » 08 Яну 2017, 19:05

здравейте,някой може ли да мо даде мнение за FALKEN TL EUROWINTER HS01,

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 и Колело
Мечтае да кара: ZЗ, Dodge Charger 1970
Детайли за колата: БМВ Е46 318i 1998

Re: Зимни гуми е46

Мнение от mitio8 » 08 Яну 2017, 19:50

luizov

По скоро си купи нови гуми от доказано място.
Която и гума да избереш от premium класа едва ли ще имаш ядове.
Последна промяна mitio8 на 09 Яну 2017, 10:48, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Зимни гуми е46

Мнение от vvasilev1 » 08 Яну 2017, 19:57

mitio8 написа:
luizov

По-скоро си купи нови гуми от доказано място.
Която и гума да избереш от premium класа едва ли ще имаш ядове.

Континентала са все на челните места?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Taricate » 09 Яну 2017, 11:46

Taricate написа:Супер, само че прехвалените Continental TS860 са , "меко" казано, трагични на мокро. Имах "удоволствието" да го изпитам на живо и едвам спря колата - лек завой с 60-65 км/ч така поднесе предницата, че DSC се чудеше 10 секунди какво става. Да не говорим, че и на лек наклон трудно зацепва, а зимата и снега още не са дошли ! Яко псувам , че не си взех НОКИАН или Дънлоп.
Старите ми Дънлоп WS4 са вече на 3+ години и си мисля, че са на нивото на тоя боклук Континентал - взех ги от доверен човек директно от Словения и са произведени преди месец - DOT 35/16 !!!
Голям цирк е с тия тестове... просто вече на НИКОГО не вярвам , а само на доказано и проверено лично от мен !
...
Колега, когато ми се случи "случката" - сутрин около 6:20 - 6:40 - температурите бяха около 4°C . Нямах термометър да измеря Т° на асфалта, но си беше доста студено... и то от предния ден. Когато тръгвах по-рано дори имаше слана по покрива на колата.
Вярно ,че тази година избързах със смяната на зимните гуми, но това по НИКАКЪВ начин не може да оправдае поведението на "премиум" гуми ! Повярвай ми, никога не съм си позволявал да карам гуми 2-ра употреба, сменил съм доста марки и модели (и гуми, и коли), но такова посредствено представяне е нямало ! Ако ще и целия инженерен екип на Continental да почне да ми обяснява кое-как-защо - аз съм крайно разочарован от точно тоя модел.
Случка от днес - сравнително топло, леко надолнище с лек завой, полу-сух асфалт, скорост 30 - 35 км/ч !!!... и се включва ABS при сравнително нормално спиране. No comment !

Със здраве !


Малко коментар относно продължението на моята сага с дефектните Конти ТС860 и сменени с Нокиан WRD4 (по-назад в темата) ... 4000 км. по-късно мога само да кажа - УНИКАЛНИ гуми ! Никакъв проблем , дори на чист лед. Единственото леко замисляне беше, когато нагазих доста дълбок сняг (30см) и опрях отдолу, но с лашкане напред-назад излезе почти веднага и без бутане. Гумите държат изключително добре и дори аз съм леко учуден от тях :)
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Зимни гуми е46

Мнение от (h)aman » 09 Яну 2017, 16:17

Подкрепям напълно колегата за Нокиан Д4, въпреки че са монтирани на колата на приятелката ми Голф 4 4motion - много добре се държат и на сняг и на лед.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Зимни гуми е46

Мнение от luizov » 09 Яну 2017, 17:11

Taricate написа:
Taricate написа:


Малко коментар относно продължението на моята сага с дефектните Конти ТС860 и сменени с Нокиан WRD4 (по-назад в темата) ... 4000 км. по-късно мога само да кажа - УНИКАЛНИ гуми ! Никакъв проблем , дори на чист лед. Единственото леко замисляне беше, когато нагазих доста дълбок сняг (30см) и опрях отдолу, но с лашкане напред-назад излезе почти веднага и без бутане. Гумите държат изключително добре и дори аз съм леко учуден от тях :)


Мерси много колега явно си минал вече по този път и ме разбираш за континентала. Аз също съм се спрял на Нокиана, май посред зима ще си търся Нокианки ами гледам, че навсякъде са им изчерпани количествата. Иначе ако някой толкова много ги харесва тея Контита да му ги давам, сигурно нямат 4000км. като чисто нови са :mhihi: . Между другото днес специално ходих да ги видя къде са произведени - Словакия
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Зимни гуми е46

Мнение от dxd » 09 Яну 2017, 19:50

Нокиан и марката нордман те са с шарката на нокиан има във вианорите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 и Колело
Мечтае да кара: ZЗ, Dodge Charger 1970
Детайли за колата: БМВ Е46 318i 1998

Re: Зимни гуми е46

Мнение от mitio8 » 10 Яну 2017, 11:04

gantry написа:здравейте,някой може ли да даде мнение за FALKEN TL EUROWINTER HS01,


Доста време се чудих между Falken и GoodYear, но накрая избрах вторите. Затова и не мога да кажа реално мнение.
Все пак докато се оглеждах Falken-a ги водят добри за сняг и не толкова добри за мокро. Вече колко е вярно...

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 19.08.2016

Re: Зимни гуми е46

Мнение от zilog » 10 Яну 2017, 12:09

gantry написа:здравейте,някой може ли да мо даде мнение за FALKEN TL EUROWINTER HS01,


Аз си взех 4 такива за e46-цата с размер 205/55/16 и нямам оплаквания. Карам само градско в София.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми е46

Мнение от valkov1989 » 11 Яну 2017, 22:25

Първа зима карам бмв и съм с нокиан д4-няма такава гума все едно карам на асвалт!


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Зимни гуми е46

Мнение от vvasilev1 » 15 Яну 2017, 9:37

Нокиан са супер гуми за парите си. Може да разчитате на тях три сезона безусловно. После дори и при голям грайфер и правилно съхранение, започват да губят захват на снега.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Зимни гуми е46

Мнение от insane_v » 16 Яну 2017, 11:51

Здравейте, колеги,
Довечера се прибирам в България и утре мисля да ходя да си търся нови зимни гуми, та искам да се допитам за съвет:
Колата ми е 330xi '02, а гумите ще са 225/40/18. Двуумя се между Мишлен Пилот Алпин 4 и Континентал ТС860. Не намерих директни сравнения между точно тези 2 гуми, та реших да се допитам до вас. Знам, че която и гума да избере няма да е грешка, ама ако едната е по-добра предпочитам да избера нея. По-принцип по доста тестове казват че Континентала е възможно най-добрата зимна гума за момента, но ме притеснява това, че летния ми континентал СпортКонтакт 3 няма много добра устойчивост в завоите вероятно поради много меките му бордове и ме е страх да не би и тези да са същите?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Kurtov » 16 Яну 2017, 14:07

vvasilev1 написа:Нокиан са супер гуми за парите си. Може да разчитате на тях три сезона безусловно. После дори и при голям грайфер и правилно съхранение, започват да губят захват на снега.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Гумите наистина са добри, ама как го каза колега все едно са 150 лева бройката за 17-ка.
Реално и се очаква да са добри, все пак приятел си купи миналата година 225/55/17 за 250 лв. бройката.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook