Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от JTD » 28 Авг 2013, 17:30

Ами аз не правя разликата от колата, защото разчитам на физиката.
Шайбата спира, ремъка продължава да се върти - температурата нараства = възможност за пожар. БМВ не мисля, че заобикалят физичните закони. :lol:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от oci » 28 Авг 2013, 20:23

JTD написа:Ами аз не правя разликата от колата, защото разчитам на физиката.
Шайбата спира, ремъка продължава да се върти - температурата нараства = възможност за пожар. БМВ не мисля, че заобикалят физичните закони. :lol:


на бмв-то шайбата е метална, най-много да припуши ремъка, а на тема пожари можем много да си говори :mhihi:
Това вече е извън темата, нека колегата си прецени сам, какво да прави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от vavilon » 28 Авг 2013, 21:36

Колега, карай си така и тва е. То по законите на физиката, не трябва да караме такива остарели железа ама на, факт. :mhihi:
п.п. И моя компресор започваше да трака на убийство от неработещата ми перка за охлаждане. Смених перката с фейсова и копресора е чук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Хеликоптер

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Macaveli » 28 Авг 2013, 22:00

Питане към OCI. Колега има ли смисъл да го оправям или да купя друг компресор след фейса? Както казваш ти те са по-надеждни. Ако купя друг със сигурност ще е много читав защото го взимам от мой човек. А ако го отремонтирам, какъв е шанса нещо подобно да се случи след година например? Питам те защото тук вече играе роля не толкова финансовата част (макр че и тя е важна) колкото разкарването напред-назад и очакването все нещо да се случи. Ако го правя няколко пъти за някви да кажем малко пари не ме устройва. Предпочитам да го купя и да забравя ходенето по сервизи. Според теб колко пари (грубо) би излезнал ремонта на компресора в най-лошият случай? Извинявам се така хаотично нахвърлените ми въпроси! :mhihi:
Хубавият живот бил скъп,имало и по-евтин,но не бил хубав....!!! :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от JTD » 28 Авг 2013, 23:39

oci написа:
JTD написа:Ами аз не правя разликата от колата, защото разчитам на физиката.
Шайбата спира, ремъка продължава да се върти - температурата нараства = възможност за пожар. БМВ не мисля, че заобикалят физичните закони. :lol:


на бмв-то шайбата е метална, най-много да припуши ремъка, а на тема пожари можем много да си говори :mhihi:
Това вече е извън темата, нека колегата си прецени сам, какво да прави.

Е на Фиата шайбата да не е дървена? :D
Както каза - нека всеки сам да си преценява. Просто дадох мнение, което може да се случи. :bchug:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от oci » 29 Авг 2013, 23:44

Macaveli написа:Питане към OCI. Колега има ли смисъл да го оправям или да купя друг компресор след фейса? Както казваш ти те са по-надеждни. Ако купя друг със сигурност ще е много читав защото го взимам от мой човек. А ако го отремонтирам, какъв е шанса нещо подобно да се случи след година например? Питам те защото тук вече играе роля не толкова финансовата част (макр че и тя е важна) колкото разкарването напред-назад и очакването все нещо да се случи. Ако го правя няколко пъти за някви да кажем малко пари не ме устройва. Предпочитам да го купя и да забравя ходенето по сервизи. Според теб колко пари (грубо) би излезнал ремонта на компресора в най-лошият случай? Извинявам се така хаотично нахвърлените ми въпроси! :mhihi:


ремонта няма да си струва защото няма да е успешен на този компресор, като го разглобиш ще разбереш пораженията са непоправими освен ако не го смениш целия, само осевото уплътнение е към 40 лв и други гарнитури още около 30 и после вътре не се знае какво е положението и дали ще може да се възстанови, а такъв бутален взимаш за 100 лв и забравяш за мъките.
Не си струва точно този компресор дари и да го отваряш, дано ме разбираш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от dr.peshev » 30 Авг 2013, 0:23

viewtopic.php?f=8&t=347924
:ok:
p.s.Не си струва ремонта-80лв и пак лопатков
по-добре бутален компресор фейслифтов и забравяте
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Хеликоптер

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Macaveli » 30 Авг 2013, 7:37

Благодаря колеги за бързите и коректни отговори. Събота и неделя ще има с какво да се занимавам :bowdown:
Хубавият живот бил скъп,имало и по-евтин,но не бил хубав....!!! :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от vavilon » 30 Авг 2013, 7:42

Macaveli написа:Питане към OCI. Колега има ли смисъл да го оправям или да купя друг компресор след фейса? Както казваш ти те са по-надеждни. Ако купя друг със сигурност ще е много читав защото го взимам от мой човек. А ако го отремонтирам, какъв е шанса нещо подобно да се случи след година например? Питам те защото тук вече играе роля не толкова финансовата част (макр че и тя е важна) колкото разкарването напред-назад и очакването все нещо да се случи. Ако го правя няколко пъти за някви да кажем малко пари не ме устройва. Предпочитам да го купя и да забравя ходенето по сервизи. Според теб колко пари (грубо) би излезнал ремонта на компресора в най-лошият случай? Извинявам се така хаотично нахвърлените ми въпроси! :mhihi:

vavilon написа:Колега, карай си така и тва е. То по законите на физиката, не трябва да караме такива остарели железа ама на, факт. :mhihi:
п.п. И моя компресор започваше да трака на убийство от неработещата ми перка за охлаждане. Смених перката с фейсова и копресора е чук.

:dunno:
Ако компресора от фейса ти идва тънко под 200лв. си заслужава да го смениш. Ако ли не, джиткай си така, колко е това лято... :)
Като се скапе твоя, компресори има. За колко време мислиш, че ще се подмени? :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от NicKo_8 » 30 Авг 2013, 10:44

Колега @Macaveli,преди няколко дни, моят компресор правеше същите номера като твоя и накрая блокира и се запали съединителя! :mhihi: Сега и аз съм за нов компресор,ама вече на пролет.Кофтито е,че не мога да сложа бутален,ами пак трябва да слагам такъв боклук. :bang:
The Power of Dreams!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Хеликоптер

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Macaveli » 30 Авг 2013, 11:55

vavilon написа::dunno:
Ако компресора от фейса ти идва тънко под 200лв. си заслужава да го смениш. Ако ли не, джиткай си така, колко е това лято... :)
Като се скапе твоя, компресори има. За колко време мислиш, че ще се подмени? :yes:


Относно дали да го чакам да се скапе тотално или да се прави докато му е време, всеки си е прав за себе си. Аз предпочитам да го сменя и да съм си айляк.

NicKo_8 написа:Колега @Macaveli,преди няколко дни, моят компресор правеше същите номера като твоя и накрая блокира и се запали съединителя! :mhihi: Сега и аз съм за нов компресор,ама вече на пролет.Кофтито е,че не мога да сложа бутален,ами пак трябва да слагам такъв боклук. :bang:



Защо да не можеш да сложиш бутален? Дори и някой лев отгоре да дадеш ама да си доволен и спокоен. :bchug:
Хубавият живот бил скъп,имало и по-евтин,но не бил хубав....!!! :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от vavilon » 30 Авг 2013, 13:54

Macaveli написа:Благодарности на OCI за изчерпателният отговор. Също така благодаря и на другите колеги. В крайна сметка ще го карам докато сдаде багажа.Мислих да го оправям но явно няма смисъл само да се обикаля и да се чакат "диагнози". Имам познат, който има морга за английски БМВ-та. Така че намирането на цял и здрав компресор мисля че ще е лесна работа. :)

Macaveli написа:
vavilon написа::dunno:
Ако компресора от фейса ти идва тънко под 200лв. си заслужава да го смениш. Ако ли не, джиткай си така, колко е това лято... :)
Като се скапе твоя, компресори има. За колко време мислиш, че ще се подмени? :yes:


Относно дали да го чакам да се скапе тотално или да се прави докато му е време, всеки си е прав за себе си. Аз предпочитам да го сменя и да съм си айляк.

Аз също съм на този принцип, но малко си противоричиш или колебаеше... нали? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Хеликоптер

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Macaveli » 30 Авг 2013, 15:16

vavilon написа:
Macaveli написа:Благодарности на OCI за изчерпателният отговор. Също така благодаря и на другите колеги. В крайна сметка ще го карам докато сдаде багажа.Мислих да го оправям но явно няма смисъл само да се обикаля и да се чакат "диагнози". Имам познат, който има морга за английски БМВ-та. Така че намирането на цял и здрав компресор мисля че ще е лесна работа. :)

Macaveli написа:
vavilon написа::dunno:
Ако компресора от фейса ти идва тънко под 200лв. си заслужава да го смениш. Ако ли не, джиткай си така, колко е това лято... :)
Като се скапе твоя, компресори има. За колко време мислиш, че ще се подмени? :yes:


Относно дали да го чакам да се скапе тотално или да се прави докато му е време, всеки си е прав за себе си. Аз предпочитам да го сменя и да съм си айляк.

Аз също съм на този принцип, но малко си противоричиш или колебаеше... нали? :)


По принцип бях решил да не го правя и да го чакам. Но много се дразня когато возилото ми не е изправно и не издържах. Просто човек понякога не може да избяга от себе си колкото и да се убеждава. :mhihi: :mhihi: Като го оправя ще пиша кое колко пари излиза за вбъдеще ако някой го сполети същото да е финансово подготвен ;)
Хубавият живот бил скъп,имало и по-евтин,но не бил хубав....!!! :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от NicKo_8 » 31 Авг 2013, 1:49

Защо да не можеш да сложиш бутален? Дори и някой лев отгоре да дадеш ама да си доволен и спокоен. :bchug:
Защото на 320 дизела 136-то коня,бутален не става.Трябва да си е пак роторен. :bang: Иначе до две съм сложил бутален. :mhihi:
The Power of Dreams!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от bochogogogo » 01 Сеп 2013, 7:50

NicKo_8 написа:
Защо да не можеш да сложиш бутален? Дори и някой лев отгоре да дадеш ама да си доволен и спокоен. :bchug:
Защото на 320 дизела 136-то коня,бутален не става.Трябва да си е пак роторен. :bang: Иначе до две съм сложил бутален. :mhihi:

Сега последно става или не става :dunno: :D

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook