Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Хеликоптер

Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Macaveli » 26 Авг 2013, 19:21

здравейте колеги. Тази сутрин забелязах странно поведение на колата. Запалих я сутринта и чух странен звук под капака. Отварям и какво да видя....

[vbox]http://vbox7.com/play:5b4afa6b99[/vbox]

Снимах го и веднага спрях климатроника.
На някой случвало ли му се е такова нещо? Ако да, нека сподели какъв е изхода от ситуацията, за да не попадна на някой "баш майстор" и да ми разказва приказки от 1001 нощ.
Хубавият живот бил скъп,имало и по-евтин,но не бил хубав....!!! :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от dr.peshev » 27 Авг 2013, 0:25


Потърси OCI на ЛС или 0886581317
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от bochogogogo » 27 Авг 2013, 6:11

Проследи тоците как са?Най добрия случай съединителна шайба или бобина.Завърти съединителната шайба да видиш как се върти.Дано да не е започнал да надира корпуса че той си е роторен мисля..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Хеликоптер

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Macaveli » 27 Авг 2013, 7:50

Благодаря колеги! bochogogogo ще проверя и шайбата и бобината. Днес или утре ще ходя при едно момче да видим той какво ще направи. Ако се получи ще пиша веднага след като го направим, за да знаят колегите за в бъдеще да не ги лъжат разни "майстори". Ако не стане ще се ходи по мъките докато се намери решение :)
Хубавият живот бил скъп,имало и по-евтин,но не бил хубав....!!! :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от ka4i » 27 Авг 2013, 8:51

Мисля, че компресора е пътник. Преди време говорих с Oci за единтичен проблем на Е46 318и на един колега и ми каза, че е компресора. Но нека все пак, той да каже :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от bochogogogo » 27 Авг 2013, 19:51

Компресорите на Е46 седан преди фейса са роторни и им идва времето по четиско ми се струва.За разлика от фейса.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от vavilon » 27 Авг 2013, 20:00

Колега, ако се налга да сменяш компресора, по добре сложи от фейс. В допълнение към този компресор ще ти трябва само едната тръба. Понеже тази тръба от твоят компресор, няма да пасне. Скоро гледах на колегата Oci, неговият как е интегриран и много добре се е получило. Фейсовите компресори са по здрави. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от oci » 27 Авг 2013, 21:57

Macaveli написа:здравейте колеги. Тази сутрин забелязах странно поведение на колата. Запалих я сутринта и чух странен звук под капака. Отварям и какво да видя....

[vbox]http://vbox7.com/play:5b4afa6b99[/vbox]

Снимах го и веднага спрях климатроника.
На някой случвало ли му се е такова нещо? Ако да, нека сподели какъв е изхода от ситуацията, за да не попадна на някой "баш майстор" и да ми разказва приказки от 1001 нощ.


ето ме и мен хахахха
Сега по същество компресора наистина си е пътник, но никой не знае колко ще изкара още щом прави обороти наобратно това означава че има износване по корпуса или лопатките това е сейко сейки, роторен компресор, колегата Вавилон е написал на този мотор това му е хубавото че след 9.99 година вече му слагат бутален компресор, така че сменяш го с такъв от 318, м43 след 2000 година или пък от дизеловите мотори 320д-150 кс, като само се сменя тръбата от компресора да кондензатора и ремъка е четири канален докато твоя е петканален и си готов така напрактика няма да го имаш проблема след една година пак.
Но съветвам те да караш докато не се смачка напълно може да изкара още година, две или да продадеш колата така, той и да блокира ще скъса ремъка само на климатика и няма да имаш климатик иначе друго лошо няма какво да стане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Хеликоптер

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Macaveli » 28 Авг 2013, 8:10

Благодарности на OCI за изчерпателният отговор. Също така благодаря и на другите колеги. В крайна сметка ще го карам докато сдаде багажа.Мислих да го оправям но явно няма смисъл само да се обикаля и да се чакат "диагнози". Имам познат, който има морга за английски БМВ-та. Така че намирането на цял и здрав компресор мисля че ще е лесна работа. :)
Хубавият живот бил скъп,имало и по-евтин,но не бил хубав....!!! :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от JTD » 28 Авг 2013, 9:11

Само да вметна, че на едни приятел от блокирал компресор му се запали ремъка.
Това във връзка с това, че няма какво да стане на колегата оци. Аз лично не бих рискувал да ми се запали ремъка, ако компресора блокира.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от bochogogogo » 28 Авг 2013, 11:35

На моя компресор вътре направо всичко беше пръснато,въртеше се само оста вътре!Още не съм го сменял но мисля да слагам от фейса и да нямам проблеми отново...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от oci » 28 Авг 2013, 14:07

JTD написа:Само да вметна, че на едни приятел от блокирал компресор му се запали ремъка.
Това във връзка с това, че няма какво да стане на колегата оци. Аз лично не бих рискувал да ми се запали ремъка, ако компресора блокира.


и добре на този мотор като запали ремъка какво ще стане :?: ще се скъса нали но той ремъка за климатика е отделени от ремъка на помпата, алтернатора и т.н, принципно аз съм от хората на които и малко съмнение че нещо не работи го отстранявам, но тава казвам, от опит имам клиенти са този компресор със същия проблем карат повече от две, три години така и климатика работи имало е случай в които както казваш блокира компресора пали и къса ремъка или къса демфера на съединителя на компросора, НО повтарям пак това не е опасно за двигателя, тъй като компресора е на отделен ремък само за него.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от JTD » 28 Авг 2013, 16:33

oci написа:
JTD написа:Само да вметна, че на едни приятел от блокирал компресор му се запали ремъка.
Това във връзка с това, че няма какво да стане на колегата оци. Аз лично не бих рискувал да ми се запали ремъка, ако компресора блокира.


и добре на този мотор като запали ремъка какво ще стане :?: ще се скъса нали но той ремъка за климатика е отделени от ремъка на помпата, алтернатора и т.н, принципно аз съм от хората на които и малко съмнение че нещо не работи го отстранявам, но тава казвам, от опит имам клиенти са този компресор със същия проблем карат повече от две, три години така и климатика работи имало е случай в които както казваш блокира компресора пали и къса ремъка или къса демфера на съединителя на компросора, НО повтарям пак това не е опасно за двигателя, тъй като компресора е на отделен ремък само за него.

Аз споделям опит просто.
Ремъка е отделен, ОК. Така беше и на Пунтото на приятеля. Докато не се запали и не започна да гори и пластмасата на ангренажа и всички кабели около него. Добре, че имаше хубав пожарогасител под ръка. Пък нека е отделен ремъка. :yes:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от Jordana » 28 Авг 2013, 16:39

Някога се заплва и самото феродо на съединителчето от голямото триене или се разтапя бобината на магнита. Дори и да е пътник този компресор не е излишен опит да се спаси - сваля се ново масло защото има вероятност да е без масло останал и се проверява и самия съединител защото проблема може и в него да е.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с компресора на климатика Е46 бензин

Мнение от oci » 28 Авг 2013, 17:13

Jordana написа:Някога се заплва и самото феродо на съединителчето от голямото триене или се разтапя бобината на магнита. Дори и да е пътник този компресор не е излишен опит да се спаси - сваля се ново масло защото има вероятност да е без масло останал и се проверява и самия съединител защото проблема може и в него да е.


точно при този компресор колега не става този номер при сваляне и разглобяване сам ще разбере какво му говоря вътре износването е толкова голямо че дори понякога пука корпуса или ротора и това не на един компресор, а на много.
Тук най-добрия вариант на този мотор е да се смени компресора с бутален защото има възможност за разлика при 320д-136 кс където компресора е същия но този номер не става.
Към колегата JTD, за пунтото си прав там и на мен ми се случи подобно нещо при зареждане на климатика защото беше умишлено изпразнен ремъка се запали с огън :mhihi: , ама това е пунто, при е46 това няма да стане казвам го със сигурност защото са ми минали не една такава и със смялни компресори няма съединител и ремъка изхвърчал, а човека иска да му зареждам щото си мисли че няма фреон :mhihi:

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook