Навигация Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: Навигация Е46

Мнение от Manuel » 08 Мар 2015, 14:29

sas_88 написа:Едва ли,като се има предвид ,че цялата система ще струва повече от колата ти.Аз в момента леко полеко събирам това http://projects.tevs.eu/OpenBM не е много евтино но е по добро от всичко което може да се направи в е46.

Може ли малко повече инфо за проекта, че съм скаран с английския, а ми се струва готино. Мерси!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Навигация Е46

Мнение от sas_88 » 08 Мар 2015, 20:02

Ами с две думи,CAR PC със тъч монитор набутан във ОЕМ-ската навигация,прави се и се програмира нов контролер I-Bus за да може да се ползват фабричните бутони на навито за допълнително управление на компютъра,И оттам вече каквото ти душа иска и колкото ти джоб позволява глезотии.Общо взето трудно и скъпо начинание за хора със много свободно време и пари.Ето защо при мен става много бавно. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: Навигация Е46

Мнение от Manuel » 10 Мар 2015, 21:23

За мен това е доста добър вариант колега, и аз точно това търся оригиналния монитор с тъч. Можеш ли да ми кажеш една ориентировъчна цена за монитор да се направи с тъч и искам да го ползвам само за музика и навигация.Знам за тези китайските Erisin, но просто искам ОЕМ да ми е. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Навигация Е46

Мнение от sas_88 » 10 Мар 2015, 23:09

Около 200лв е монитора,+оригиналния за части към 120-150лв.Компютъра зависи,но най скъпото е захранването във Ибея с доставката стъпва на 150 кинта.Компютъра зависи но дори със втора ръка части ще е не по малко от 200-е лева.И още много по 200,за куп други работи...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.03.2015
Пол: Мъж

Re: Навигация Е46

Мнение от skefko » 17 Мар 2015, 12:31

Здравейте колеги да попитам и аз нещо в тази тема аз също ислам да поставя голямата навигация но неми е много ясно кое как поразпитах други колеги също така прочетох и постове които намерих тук и в други форуми значи на кратко това което разбрах е че трябват доста неща доста модули и т.н попринцим имам малката навигация най-малката монитора и е вграден към радиото отзад компютара ми е мк3 поне така ми казаха други колеги които го погледнаха искам просто да поставя големия монитор в смисъл да имак навигация и музика за момента не се нуждая от другите екстри но видях че големия дисплей отзад има входове за бяла и синя букса изкарах което радио с мониторчето за да видя какви кабели отиват до там и видях че при мей са синя и черна букса и стигнах до извода че най вероятно ще се наложи да сменям инсталацията от багажника до таблото недъм много наясно но така мисля което Ще буде голяма играчка ако има друг вариант за който не знам иначе разбрах че е възможно да тругне монитора на мк3 но понеже моето монимониторче е мало и не използва такива цветове компютара бил програмиран за монохромна навигация и тряблало препрограмиеане за да може да започне да работи нещо друго ако пропускам или ми е нужно или има друг вариант.... Понеже неми се дават 1000+ лв за dynavin ако е възможно по този начин да ми излезе по евтино трябва ми сами навигация и музика несе нуждая от телефон или телевизия тей като видях че предлага и такива фунций но за тях трябва допълнителни модул

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Навигация Е46

Мнение от sas_88 » 17 Мар 2015, 16:56

Слагай това и не се занимавай с глупости,да набиваш пари за оригиналната,ето ти евтин вариант. http://olx.bg/e46-navigatsiya-za-bmv-er ... -i64092154

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: Навигация Е46

Мнение от Manuel » 16 Юли 2015, 8:20

Колеги мисля да слагам плеър с навигация 2дин.Гледам някакви плеъри за по 350-400 лв чисто нови дали си струват примерно този http://olx.bg/ad/multimediya-hd7-2din-s-tsifrova-televiziya-gps-bluetooth-dvd-usb-sd-mp3-ID59yci.html#50d430cc25.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Навигация Е46

Мнение от sas_88 » 16 Юли 2015, 19:56

По добре втора ръка Алпин за тези пари.Разликата спрямо китайските боклуци е от земята до небето.Ето ти пример http://olx.bg/ad/alpine-ixa-407bt-ID5j7 ... 406a7ccc15 Като този плеър подлежи и на надграждане със куп глезотии.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Навигация Е46

Мнение от MMG » 16 Юли 2015, 23:34

Имай предвид, че стандартен 2ДИН няма да събереш без да преработваш тръбите на парното, затова оргининалната и Ерисин подобните за Е46 са със 1ДИН форма на задната част.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: Навигация Е46

Мнение от Manuel » 17 Юли 2015, 8:58

MMG написа:Имай предвид, че стандартен 2ДИН няма да събереш без да преработваш тръбите на парното, затова оргининалната и Ерисин подобните за Е46 са със 1ДИН форма на задната част.

Да знам, че се реже парното, но просто не ми е по възможностите 700 лв за Ерисин и търся по евтин вариянт. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Навигация Е46

Мнение от Atanas328 » 19 Юли 2015, 21:13

Не ти трябва тоя Ерисин и или разни други дето ги продават по сайтовете от 700 до 1000 лева.На мен ми монтираха такъв ерисин и като видях,че не може да се свърже с компютъра на колата и Харман Кардъна го върнах.По добре ми е с мк2 . Иначе си имам телефон ,за кво ми е само да седи за красота тая навигация.
Така,че ако ще слагаш нещо ,слагай мк4 с ъпрейднат софтуер оригиналното си е оригинално. За 500-600 лева може да намериш компютъра + монитора 16:9 от колеги във форума .Или пък дайнавин !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Навигация Е46

Мнение от sas_88 » 19 Юли 2015, 22:37

Като изключим ОЕМ-ската визия,оригиналното нави е пълен ташак, 15 годишна антика неможеща да се сравни със нито един съвременен плеър.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Навигация Е46

Мнение от Atanas328 » 20 Юли 2015, 13:35

sas_88 написа:Като изключим ОЕМ-ската визия,оригиналното нави е пълен ташак, 15 годишна антика неможеща да се сравни със нито един съвременен плеър.

Toя съвременен китайски плейър освен ,че е адски грозен и седи като подарен, по нищо друго не може да се сравнява с оригинала.Мк4 с ъпрейднат софтуер и цифрова телевизия какво повече ти трябва. Повечето от " съвременните " глезотийки можеш да си ги добавиш като си поиграеш малко ,свържеш смартфона и т.н. .За кво ти е тъч скриин ,като не може да си видиш разхода на гориво и трябва да го засичаш с лист и химикалка,все едно караш кола от 80та година.Както и всички други данни от компютъра да не може да виждаш. Или пък да имаш харман кардън музика и да не можеш да я свържеш и да свири все едно от телефон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: Навигация Е46

Мнение от Manuel » 20 Юли 2015, 20:54

Колеги поръчал съм си тази http://www.nu-techdirect.com/index.php?main_page=product_info&products_id=341. Втора ръка е, утре като дойде ще изкажа мнение за нея! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Навигация Е46

Мнение от sas_88 » 20 Юли 2015, 23:09

Atanas328 написа:
sas_88 написа:Като изключим ОЕМ-ската визия,оригиналното нави е пълен ташак, 15 годишна антика неможеща да се сравни със нито един съвременен плеър.

Toя съвременен китайски плейър освен ,че е адски грозен и седи като подарен, по нищо друго не може да се сравнява с оригинала.Мк4 с ъпрейднат софтуер и цифрова телевизия какво повече ти трябва. Повечето от " съвременните " глезотийки можеш да си ги добавиш като си поиграеш малко ,свържеш смартфона и т.н. .За кво ти е тъч скриин ,като не може да си видиш разхода на гориво и трябва да го засичаш с лист и химикалка,все едно караш кола от 80та година.Както и всички други данни от компютъра да не може да виждаш. Или пък да имаш харман кардън музика и да не можеш да я свържеш и да свири все едно от телефон.



Ела да ти покажа как свири един двоен дин Alpine от среден клас,ще ти сложа умрялата ти мк4 във който джоб ми кажеш.Харман кардъна и него,а разход не смятам пълня и карам.И пак ти казвам,освен оем-ската визия оригинала е пълен боклук,преди 5 години може да е била върха на сладоледа,сега е само обелка.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook