Е46 320и - играят оборотите и гасне?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.11.2010

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от Jinx » 10 Авг 2013, 12:49

Аз смених датчик разпределителен вал и проблемът ми се реши ...на 90%. Всичко описано в предишните ми мнения вече го няма, мощността не чезне, почти не мени обороти на празен ход ...и изобщо поведението вече е съвсем различно.
А заради удебеленото "почти" казах, че решението не е на 100%. Има все още определение ситуации, които я карат да мени обороти на празен ход, но причината е някъде другаде и за съжаление неизвестна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от GecataBMW-E46 » 10 Авг 2013, 22:01

Колега аз имах подобен гаден проблем колата ми я прави Павлин в кв.Прослав ако си от Пловдив мога да те закарам при него адски кадърен пич.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от гумата » 12 Авг 2013, 21:22

Освен износени маркучи за вакум при мен беше маркуч за картерни газове. Все пак питай пак Ванката Димитров, защото ти е близо и разбира. На мен това не ми прилича на проблем, защото колата ти е на място и не гасне, а смяната на датчика на вала си не е наложително в случая,макар че на всеки може да се случи. Да не говорим за напасване на ваноса. Може да трябва да си изчистиш помпата за гориво в резервоара, но и това не ми се вижда наложително, може и горивен филтър да трябва да смениш, защото при подаване на гориво трябва да ти постъпва достатъчно гориво, а в случая веселбата за сметка на аудиторията е забележителна.
Все пак успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 16.10.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xi
Мечтае да кара: M5

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от Maxpaynebg » 23 Авг 2013, 7:23

Здравейте колеги, от известно време забелязах ,че напрежението на колата ми пада под 12(първо го установих през газовата програма , а после с бмв скенера) ,обиколих няколко майстора и нещо не могат да разберат откъде ми пада напрежението на колата, на празен ход пада под 12 , че даже и 11 :( като се пусне климатика и нагревателя заден +преден ).Момчетата от DSC Performance ми свалиха алтернатора дадоха го на Франсиз куп които му сменили четки и реле, защото във високите изключвало , сложиха го на колата и все така , намерих втора употреба същия сложиха го и него ,и никаква промяна :nono:някой ако има идеи да драсне някои ред на лична . Благодаря

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M52TUB20

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от batslav » 28 Авг 2013, 18:30

Здравейте колеги, от няколко дни съм горд собственик на е46 320I бензин.Още при взимането на колата забелязах на студен старт едно претрисане което след задържане на газта около 15-20 сек на 1000 оборота се оправя и всичко е наред.Вчера я закачих за да видя грешките и дава няколко неща проблем с ланди сонди двете, грешка на перката за климатроника/не исаше да тръгне от компа,все едно зацикля/ и ниско напрежение на някои от цилиндрите.Така колата върви добре без замисляне.Човек който ми прави диагностиката ми каза следното ,че ланди сондите са наред защото при подаване на газ работят добре!Съмнява се за някакъв клапан на въздуха.Колата след изчистване на грешката чека изгасна но остана това за перката и сондите.Какво ви е мнението и някакъв съвет.Запазих си час при Ники в Люлин между другото да я погледне по така и обслужване.Разход 10 смесено по борд 9.6 на сто.Чека пак си светна от днес явно има няква драма.
Aкъл и месечен цикъл не ти ли дойдат на време,не ги чакай въобще!
Не е важно колко вдигаш,а за колко ги вдигаш!
Селянина можеш да изкараш от селото,но селото от него никога!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M52TUB20

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от batslav » 16 Сеп 2013, 20:11

Решението при мен е дебитомер..Поздрави.
Aкъл и месечен цикъл не ти ли дойдат на време,не ги чакай въобще!
Не е важно колко вдигаш,а за колко ги вдигаш!
Селянина можеш да изкараш от селото,но селото от него никога!

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.11.2015
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е46 318и

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от niko8926 » 21 Апр 2018, 12:43

Здравейте!
Изчетох цялата тема, и мисля, че имам проблем с алтернатора (е46, 325, м54)
Проблема е следния:
при леко подаване на газ, оборотите тръгват надолу и се чува силно засмукване на въздух (повечето пъти направо изгасва)...
при форсиране трудно нормализира празния ход (оборитите играят нагоре - надолу)
при изваждане буксата на алтернатора (той спира да зарежда) и проблемите изчезват
Алтернатора е бош 120А(0124515050), смъкван е и е като нов (личи си,че е рециклиран), на реле- регулатора пише "england"
По двигателя са сменени: свещи, филтри, клапан картерни газове с всички тръбички(ОЕМ), въздуховодите от дросела до дебитомера, почистен дросел и стъпков мотор
Единствената грешка която записва е - "lambda probe voltage downstrem sensor 2"
Да сменя ли само реле-регулатора с оригинален на бош :?: Или целия алтернарот :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 11.11.2015
Пол: Мъж

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от dogydog » 26 Апр 2018, 22:20

Малко развитие
Днес сложих друг алтернатор за тест (валео 120 А)
Впечатления
Лампата на акумулатора изгасва веднага след запалването (с моя изгасва след около 5 сек.)
При леко подаване на газ, оборотите тръгват леко надолу, но не гасне
Зарежда малко по-малко 14.1в
С моя зарежда 14.5/8в

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 13.08.2019
Пол: Мъж

Re: Е46 320и - играят оборотите и гасне?

Мнение от sente99 » 26 Фев 2021, 23:52

Да вдигна малко темата. Понякога и моята гаснеше. Днес смених четките на алтернатора и съответно днес няма гаснене. Продължавам да наблюдавам. Все още малко мърдат, но ходр. помпа е за смяна или маркуча.Изображение

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook