Проблем с трети стоп.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 25.04.2011
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: BMW e46

Проблем с трети стоп.

Мнение от Hipov » 22 Апр 2013, 21:48

Здравейте. От известно време забелязвам вечер че третия ми стоп последните 4-5 диода светят постоянно на около 10-15%. Акумулатора ми е нов но тази утечка го бута за 3-4 дена. Как мога да го оправя? Помагайте колата е е46 318и.


И още един проблем. Скоро ми се наложи да пътувам до морето през нощта, след което пълня резервоара догоре и почна да тече на земята обилно бензин, погледнах отдолу но вече всичко беше подгизнало и в тъмното неможах да видя от къде тече. Тече около 3-4 мин. и спря, някаде около 5литра изтекоха по мой преценки. Мога ли да напълня резервоара с някаква течност(вода) за да разбера от къде идва този теч.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Проблем с трети стоп.

Мнение от krasi2bmw » 22 Апр 2013, 23:13

Привет относно теча , я вдигнете на подемник и предполагам , че ще се види от кьде е . Вода недей слага , че ще ти се замае главата после :banghead: . За стопа , той се маха много лесно / дьрпаш капачето / на щипки е / , а самия стоп е захванат от двете страни с 2 черни пльзгача , махаш го и го дай на някой да го замери / електричар / проблема ще ти го оправят много бьрзо :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 25.04.2011
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: BMW e46

Re: Проблем с трети стоп.

Мнение от Hipov » 24 Апр 2013, 21:15

А дали ще може да се оправи тази отечка... защото го карах на майстор но тук в нашия град малко са трудни... каза че проблема бил в лайт модула. Възможно ли е това.

А относно теча вдигах го на подемник но то отдолу всичко беше омазано и не може да се разбере докато не се напълни до момента в който ще протече. А може ли да е от поплавака защото сменях бензинова помпа и от там да тече ..?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Re: Проблем с трети стоп.

Мнение от toni2222 » 17 Авг 2013, 0:26

Здравейте колеги, имам един въпрос относно третия стоп. Преди няколко дни ми слагаха фолио на стъклата, днес случайно забелязах, че третия стоп свети, но от части и то много слабо, някой има ли идея дали му е " дошло времето " или може и да не са го сложили обратно хората, който слагаха фолиото.. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 16.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46d 150hp

Re: Проблем с трети стоп.

Мнение от Edifice » 17 Авг 2013, 1:41

За теча, провери маркучите към бензиновата помпа, макар че от там би трябвало да тече, когато е запалена колата и ще усетиш миризмата на бензин в купето! Прегледай тръбите от пълначното към резервоара, на места трябва да са снадени и прикрепени със скоби (поне така беше на една кола дето я разглобихме). На края пълниш пак до горе (само с бензин, не с вода че :banghead: , за алтернатива не се сещам) и ще се види от къде подлизгва, преди това забърши и почисти добре омазаното.

За стопа нямам си и на идея :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Проблем с трети стоп.

Мнение от Драгослав » 18 Апр 2017, 16:32

Здравейте. Искам да си оправя третия стоп,че половината диодни не светят. Диодите сменят ли се? Или трябва да търся цяла лената? Свалянето е лесно,както се казва по-горе. Ето нагледно как се случва http://www.e46zone.com/forum/topic/4132 ... t-removal/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблем с трети стоп.

Мнение от vavilon » 11 Май 2017, 8:00

Диоди продават в Комет Електроникс. Откачаш един и си ти. С 4 крачета са. Внимавай с поляритета на новите диоди, защото е обърнат!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 6.09.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с трети стоп.

Мнение от Те До » 06 Сеп 2017, 22:19

Колеги имам проблем с трети стоп на бмв е46 320d седан как мога да го оправя и какъв може да е проблема освен че може да се изгорели диодите ?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook