Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 10.04.2013
Местоположение: София, Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d xdrive
Мечтае да кара: Boeing 737 classic

Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от kazmin » 21 Апр 2013, 22:08

По звука, който се чува при работата на шофьорския стъклоповдигач, разбирам, че е пред разваляне (предполагам самият ел. мотор работи нормално). Въпросът е - нов механизъм или втора употреба? Колата е 99-та. Еднакви ли са стъклоповдигатичите на всички е46-ци? Ако тези компоненти са им слабо място, вероятно е добра идея да се вземе нов механизъм. Моля за съвет :)
The sky is the limit

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от emo_ch » 22 Апр 2013, 8:53

Предполагам, че въжето е почнало да се насуква. Въпросът е макарата да не се е изяла. Може да се смени само въжето. Във форума мисля, че се предлагат комплекти за ремонт на механизъм за ел. стъкла. Аз мето въже си го смених сам като ползвах метално въже от спирачки на велосипед (2 лв. :) ).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от krasi2bmw » 22 Апр 2013, 9:08

Привет , на този модел това е слабото място , нови ги има за 50-60 лв. но по добре потьрси оригинално от морга . Идеята ми е , че ако сменяш само жилото и ти го прави някои , ще излезе по скьпо , я ако вземеш механизьм от морга може да си го смениш и сам / плюса е , че е смькнато от кола , а не някой китаиски боклук / . Варианти има , прецени си сам :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 2.0d facelift, е60 3.0xd.

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от stefo93 » 22 Апр 2013, 10:12

Заден ляв механизъм жилата се бяха оплели и станали на таратор. Отидох в една морга близо до нас за 60 лева купих целия механизъм, монтирах и всички останахме доволни :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от minimalcoholic » 22 Апр 2013, 10:56

явно заден ляв прозорец е проблемен при е46...и на мен ми се прецака механизма,също така и на няколко други колеги с такива коли :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от ryderz » 22 Апр 2013, 13:50

Колеги да помогна и аз, ето линк към смяната на целия механизъм за стъклото на предна дясна врата

http://www.youtube.com/watch?v=5rD0oNVsXzE

Същото ми се случи и на мен, bmw e46 330D touring 2001г. Жилата се оплетаха и прозореца заби!

83 лв от Тандер цялия механизъм и сте готови! Смяната е лесна, гледайте това клипче и не се занимавайте с майстори да им давате пари за щяло и за нещяло.

поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от ryderz » 22 Апр 2013, 13:56

Задното стъкло също е проблем при БМВ Е46, да отбележа само! Същата процедура както при предното. 46 ЛВ излиза задния механизъм и си го сменяте!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от choio » 22 Апр 2013, 18:53

Има една фирма намира се в княжево,ако искаш ще ти дам координати слагат техни жила и ролки и водачи ,на мен за купе ми излезе 90 лв с 2 години гаранция ако не се лъжа ,мисля че за кола с 4 врати е по евтино ,работят бързо и коректно мен ме насочиха от тук към тях. Втората употреба е нож с 2 остриета,но ти си решаваш...успех :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от gromovich » 22 Апр 2013, 19:21

Значи за тази фирма в Княжево те съветвам сам да си свалиш механизма и да им го занесеш. По евтино излиза защото ти включват и монтаж и се оскъпява. Ще ти предложат да ти заменят твоя с техен рециклиран с гаранция. Аз обаче не се навих и моя го оправиха за 10 минути. При мен само водачите се бяха счупили, а на жилото нищо му нямаше

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от Runnaway » 23 Апр 2013, 8:18

Колеги, имайте предвид, че като взимате механизми втора употреба (които са оригинални) трябва да очаквате процедурата със счупения механизъм да се повтори, тъй като те също се износват ;)
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от pimpo » 17 Ное 2013, 23:57

Нека добавя малко know-how след като минах по този път 2 пъти.
Миналата година ми се счупи пластмасовия водач на задна лява врата. Тогава си намерих нов изцяло пластмасов водач за смешни пари. Смяната му обаче никак не беше смешна! В него се срещат двата края на жилото и е голям зор докато се вмъкнат. Как да е, с много псувни успях. По големия зор след това обаче е да се надене жилото пак на мястото си. Сам не успях! Накрая с едно приятелче с общи усилия го нанизахме. Аз с отвертката го натискам към колелцето, а той почуква бутона на ел. стъклото за да превърти колелцето и да се надене жилото.
Сега пък се предаде предно дясно стъкло. Отпред водачите са два. Отново си купих водачи, НО: Оказа се че смяната отново никак не е лесна. За разлика от задния механизъм, тук имаме и по-лесен вариант за ремонт. Отказах се да сменям водачите и послушах съвета на мой приятел, който ме открехна за това чудо на техниката - свинските опашки. Не че нямам поне 100бр различни такива в багажника, но и през ум не ми минаваше да ги използвам. Не го намирах за надежно. Но пред алтернативата пак да вадя целия механизъм и да се потя с часове и да ангажирам други хора, избрах свинските опашки. Ето какво направих:
Изображение
Тук се вижда счупения водач и новия такъв. На счупения се виждат металните уши които са били облечени в пластмасата която е счупена. Леко ги присвих, така че да може топчето на жилото да се заключи на мястото си (оригинално са раздалечени и топчето минава между тях). След това сложих обратно водача, топчето и прихванах жилото към водача с опашки:
Изображение
Сложих 2 за по-сигурно. След това се наложи да подмушна подложка между ушите и топчето защото имаше луфт. Не беше фатален но ме дразни. Опитах да ги сгъна навътре, но усилието бе достатъчно да ги върне обратно. След това сложих и трета опашка диагонално през кръглата дупка долу в ляво и отвора през който минават другите две опашки, с цел да не падне подложката.

Толкова по ремонта.Ето какво обаче смятам за важно като превантивна защита от такива проблеми.

Първо: слабото място на предните механизми всъщност е куката която придържа жилото към водача. Затова на другите (все още здрави) водачи, сложих по една опашка, която поема функцията на куката. Така реално тя вече не е натоварена и не би трябвало да се чупи.
Преди:
Изображение
След:
Изображение
Второ: Натоварването на целия механизъм значително се повишава след като смазката на релсите с времето изсъхне. Опитно установих, че след като почистих добре и смазах наново с грес десния механизъм, стъклото се вдигаше доста по-бързо от лявото. След това смазах и лявото и сега се движат еднакво!

Толкоз. Дано помогна на някой :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от Gqbriel » 18 Ное 2013, 0:53

Отдавна сме писали по темата със снимки ама нали..
Тея свински опашки няма да издържат дълго..почти съм убеден,най здраво е с тел,тънка стоманена и здраво стягане..и да смазване му е майката :)
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от bmw_320d_150 » 18 Ное 2013, 10:31

Точно така,не знам колко ще изкарат свинските опашки но аз го направих същото нещо с тел и мисля,че стана по здраво от оригиналното.А някой може ли да каже къде се продават тези водачи? Търсих доста и не намирам.В Камор и Дару не ги продават.Само цял механизъм за сума ти пари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от Gqbriel » 18 Ное 2013, 11:12

bmw_320d_150 написа:Точно така,не знам колко ще изкарат свинските опашки но аз го направих същото нещо с тел и мисля,че стана по здраво от оригиналното.А някой може ли да каже къде се продават тези водачи? Търсих доста и не намирам.В Камор и Дару не ги продават.Само цял механизъм за сума ти пари.

По спомен в първата тема,някой от колегите беше отишъл да ги ремонтират - разбирай нови такива механизми за около 80лв на врата - което е най най добрия вариянт,макар,че както съм го направил се обазалагам,че ще надживее колата :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Развален стъклоповдигач - нов механизъм или от морга

Мнение от pimpo » 18 Ное 2013, 14:55

И аз не съм убеден колко ще изкара с опашките, но просто сега нямам време да свалям целия механизъм. Хората които ми препоръчаха този метод вече карат така повече от година и обещавам, че в мига в който на някой от нас тримата метода се издъни веднага ще разберете :)

@Gqbriel: Къде е писано вече по въпроса със симки?
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook