Уплътнение на предна врата към купето

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: Плевен , Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E60 530XI
Мечтае да кара: M5 f10

Re: Уплътнение на предна врата към купето

Мнение от Achkata_ci » 10 Юли 2016, 11:51

Мерси много , последен въпрос - Да го доразлепя ли и да го изчистя първо , или само където се е разлепило да нанеса силикона и т.н

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Уплътнение на предна врата към купето

Мнение от fancooler » 10 Юли 2016, 12:49

Разлепи го и хубаво почисти със спирт! Да не забравиш да похвалиш с резултата :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: Плевен , Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E60 530XI
Мечтае да кара: M5 f10

Re: Уплътнение на предна врата към купето

Мнение от Achkata_ci » 10 Юли 2016, 14:04

Като се заиграя ще кача 2-3 снимки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: Плевен , Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E60 530XI
Мечтае да кара: M5 f10

Re: Уплътнение на предна врата към купето

Мнение от Achkata_ci » 14 Юли 2016, 20:22

Отидох в практикер и попитах човека в сектора за силикони и лепила , той ми препоръча някакво лепило на марката Bison , универсално . около 10 лв е , Издържа до 100 градуса уж.Та така,разлепих още малко , за да мога да го изчистя и обезмасля хубаво , после спирт за подсушаване и хубаво намазах и 2-те повърхности.За въпроса с щипките, по-добре си става с ръце , стисках здраво около 5-10 мин с почивки , после ги сложих за 30 мин ( лепилото хващало за 30-40мин. така пише) .Ето и резултата.. Дано издържи известно време поне ,че си е играчка :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Уплътнение на предна врата към купето

Мнение от Maxmadness » 19 Юли 2016, 14:59

Аз само да добавя,като човек залепил на колеги стотици такива уплътнения,няколко неща :

Това е слабо място на Е46,и няма смисъл да купувате нови уплътнения,да разглобявате пластмаси и да се занимавате,по добре залепете вашите веднъж,но правилно и ви гарантирам,че ще забравите за проблема...и... Не ползвайте щипки ! След като засъхне лепилото с което сте решили да ги лепите,ще седи на бабунки по стегнато там където е била щипката.От опит стигнах до заключението че най-успешния вариант,чисто естетически да изглежда така,все едно е излезнало от завода,е да се сложи точно количество лепило,нито да е много,нито да е малко защото ако е малко няма да хване добре,особено там където е чупката при вратата и има ъгълче,а ако сложите в повече може да изцапате самото уплътнение отвън или да си изцапате тавана...моя съвет към вас е да използвате хартиено тиксо по цялата дължина там където слагате лепило,за да не седи на бабунки после !

Achkata_ci написа:А за този случай... Как да постъпя ?


Колега в твоя случай ще се наложи смяна понеже уплътнението е много зле и няма база за която да се захванат едно към друго с лепило !
Последна промяна Maxmadness на 19 Юли 2016, 15:02, променена общо 1 път
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.01.2017
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530D

Re: Уплътнение на предна врата към купето

Мнение от BlackBoomer » 18 Сеп 2018, 16:00

ivpetgo написа:Ок колега ще прикача снимки, като пона да го сменям тези дни. Погледнах и приложения линк, ама като видях цената за ново и го затворих веднага :) . Аз си го купих за 20лв от една морга за БМВ-та по пътя за Хасково и е в много добро състояние, човека ми го свали за секунди от едно блъснато, ама бях далеко и не видях как го свали. Скоро ще кача снимките!


Здравей колега,
можеш ли да ми кажеш къде точно по пътя за Хасково се намира тази автоморга за БМВ?

поздрави Мартин Шопов
поздрави: М. Шопов

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook