Кора под челно стъкло

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: в лявата лента.
Мечтае да кара: Черна е46 М3 :)
Детайли за колата: DIESEL POWER

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Zheleznia » 27 Апр 2014, 22:40

Здравейте Колеги :driving: И аз да кажа нещо по Темата :bchug:
Темата с кората под стъклото е позната на е46 :driving:
Най-Доброто е Новата Кора, разбира се, но е 90-95-100лв една кора. :ok: все пак си струва за нашите ЛюБими :driving: 100лв с доставката, и ако не ни се занимава да отидем за 10 лв да ни я монтират 8)
Аз също исках да сменя кората, че моята е 99г. и беше си се Изпекла Яката :kuku: Викам си бахти само на Е46 съм виждал такива под-кори... на 91-...97 нищо им няма :nono: Трябваше да я сменя обезателно, и мислех да си взема 2 ръка, ама разбрах че шансът е едно към познат 8) Викам си Нова ще да е... 90 лв от форума :lalala: сам ще се пробвам да я сменя с една биричка :D
Четох тема с интерес и за моя радост аз намерих отговора Благодарение на Колегата, Който пусна Идеята с Набивната гума от дограма :bowdown: :bchug: :yes:
Реших да Пробвам, така или иначе новата винаги я има за 90-95 лв, Отидох до един цех за дограма във Варна и си намерих такава 2м. за 1лв. :mrgreen:
И мисля сега тази гума е черна а кората е сивясала + раздробената гума :paranoid:
:idea: Ще я пръсна със спрей кората, имах черен мат спрей и мат лак, бях си пръскал барчето пред скоростния лост и то беше мега надрано гумираното покритие, има снимки преди и след в темата направи си сам ;)
Та така Вдигнах капака, развивам с 15-ка камък гайките на чистачките, после дърпам не излизат, :dunno: ко стааааа е не излизат :dunno: А там има едни като малки конусовидни втулчици, които оплътняват, Прибрах се прочетох че ги вадели със скоби, а някои само с 2 ръце без проблем :ok: : Хваща се рамото в началото с две ръце колкото се може по близо до ухото, натиска се надолу към стъклото и малко напред, с ей такива движения след 3-4 тласъка се усеща, че се освобождават леко по леко втулките :!: . Имах под ръка и мд40 и пръснах още първия път като се мъчех да ги сваля. Научих че и е добре да се отбележат чистачките къде са били преди да са се освободили рамената, за да няма после пак отвивай и завивай :kuku: След като освободих кората, подравних с макетно ножче останалата част от гумираната изпечена част на кората :shock: измих я с вода, обезмаслих я с ракия :roll: :mhihi: после я пръснах със спрея 3 ръце и после с 3 ръце лак :D Сега поне гумата черна и кората вече е приятно черна, даже се получи един ефект че кората не задържа вода :P
Сложих кората и натиках набивната гума тип Борче, пасна доста добре мога да кажа :yes:
След това монтирах чистачките, които бях отбелязал със хартиено тиксо, ще внимавате да не ги навиете много силно, че долната част на чистачката в основата си, ми остърга лека дъга на пръснатата кора :bang: Така че имайте го в предвид ;)
И Така минах с 1 лев за уплътнение и изхабих черния спрей, тъй като пръсках с него преди това. За едни 15лв си имате съвсем приемлива гледка :mrgreen: :yes: Още Веднъж Благодаря на Колегата FuNkY за идеята :bchug:
По ме дразнят "боклуците" които хвърлят боклуците си по Земята!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от The Edge » 27 Апр 2014, 23:25

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Maxmadness » 27 Апр 2014, 23:52

The Edge написа:Изображение


Изображение
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от bmw_320d_150 » 28 Апр 2014, 11:36

Колега дай снимки ако може за да видим как е станало.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от unikalen88 » 28 Апр 2014, 14:30

:D
bmw_320d_150 написа:Колега дай снимки ако може за да видим как е станало.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: в лявата лента.
Мечтае да кара: Черна е46 М3 :)
Детайли за колата: DIESEL POWER

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Zheleznia » 28 Апр 2014, 18:30

Да :yes: тези дни ще я снимам ;)
А за колегите които са скептично настроени към тарикатската идея, има новички на тарикатски ценички 8) ;)
По ме дразнят "боклуците" които хвърлят боклуците си по Земята!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Maxmadness » 28 Апр 2014, 19:32

Zheleznia написа:Да :yes: тези дни ще я снимам ;)
А за колегите които са скептично настроени към тарикатската идея, има новички на тарикатски ценички 8) ;)


Аз не съм скептично настроен колега,просто аз лично никога не бих причинил такава цигания на колата си,да лепя някви уплътнения за дограми с някакви черни силикони или да си купувам 2-ра ръка която ще се разпедне след няколко месеца.А иначе от сърце ти благодаря,караш ме да се чувствам истински тарикат от факта,че съм си купил нова кора под стъклото,сигурно съм най-големия баровец в форума ;)

п.с Тарикатска идея :mhihi:

Изображение
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: в лявата лента.
Мечтае да кара: Черна е46 М3 :)
Детайли за колата: DIESEL POWER

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Zheleznia » 29 Апр 2014, 14:56

Здравейте Колеги :) ето малко снимчици на кората както обещах ;) Жалко че не я снимах преди да я почна да се види разликата преди и след, но както написах в първия си коментар беше сивясала и с мега натрошена гума :paranoid:

http://prntscr.com/3eir1n
http://prntscr.com/3eird9
http://prntscr.com/3eirm8
http://prntscr.com/3eirrh

Колега Maxmadness никой не те кара да лепиш ''някакви уплътнения за дограми с някакви черни силикони''-(това звучи малко като че ли никога не си виждал такива...) Аз лично нищо не съм лепил, защото нямаше нужда. Пишеш че не си скептично настроен към идеята и веднага след това пишеш, че няма да причиниш такава цигания на колата си :conf: . А ти малко бъркаш тарикатската идеята с циганското изпълнение, това че някой не му се е занимава или му се занимава ама са му заврени ръцете в :censored: и нищо не се е получило, са си отделни неща. На мен ми хареса как се получи, така или иначе обичам каквото мога сам да си го правя. Виж това го разбирам да е циганско http://prntscr.com/3eiy5t и аз никога не бих си причинил на колата такава селяния. Както написах в първия си коментар най-доброто е новото, няма спор 8) Радвам се че съм бил полезен и на тебе колега, да разбереш какво е това чувство да се усещаш като тарикат и аз за малко да стана такъв, но реших да експериментирам. Според мен Най-големите баровци във форума са във под-форумите с буквичката М ;) ще ме извиняваш, ако ти счупих кахъра да бъдеш такъв, ама да не ти стане много и тарикат и баровец наведнъж, си е за хора с доста по големи възможности от една кора на е46 ;) айде със здраве и поздрави от морето :wave:
По ме дразнят "боклуците" които хвърлят боклуците си по Земята!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Wolfen » 29 Апр 2014, 15:14

станало е все едно Гюнтер го е направил :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от overclock » 29 Апр 2014, 15:46

Поздравления за Zheleznia за факта, че си е направил труда да опише подробно как е решил проблема със скапаната кора. Все пак идеята на форума е да си помагаме с информация и идеи, а не да се нападаме един друг за щяло и нещяло :idea: .
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 439
Регистриран на: 2.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 320d '03
Мечтае да кара: E90 V10 Hartge

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от adko001 » 29 Апр 2014, 15:50

браво колега, получило се е наистина добре, личи си, че е пипнато и е много далече от цигания, адмирации за това, че си намерил добро решение и да си ги изхарчиш тези спестени 100лв. със здраве :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Maxmadness » 29 Апр 2014, 18:10

Zheleznia написа:Здравейте Колеги :) ето малко снимчици на кората както обещах ;) Жалко че не я снимах преди да я почна да се види разликата преди и след, но както написах в първия си коментар беше сивясала и с мега натрошена гума :paranoid:

http://prntscr.com/3eir1n
http://prntscr.com/3eird9
http://prntscr.com/3eirm8
http://prntscr.com/3eirrh

Колега Maxmadness никой не те кара да лепиш ''някакви уплътнения за дограми с някакви черни силикони''-(това звучи малко като че ли никога не си виждал такива...) Аз лично нищо не съм лепил, защото нямаше нужда. Пишеш че не си скептично настроен към идеята и веднага след това пишеш, че няма да причиниш такава цигания на колата си :conf: . А ти малко бъркаш тарикатската идеята с циганското изпълнение, това че някой не му се е занимава или му се занимава ама са му заврени ръцете в :censored: и нищо не се е получило, са си отделни неща. На мен ми хареса как се получи, така или иначе обичам каквото мога сам да си го правя. Виж това го разбирам да е циганско http://prntscr.com/3eiy5t и аз никога не бих си причинил на колата такава селяния. Както написах в първия си коментар най-доброто е новото, няма спор 8) Радвам се че съм бил полезен и на тебе колега, да разбереш какво е това чувство да се усещаш като тарикат и аз за малко да стана такъв, но реших да експериментирам. Според мен Най-големите баровци във форума са във под-форумите с буквичката М ;) ще ме извиняваш, ако ти счупих кахъра да бъдеш такъв, ама да не ти стане много и тарикат и баровец наведнъж, си е за хора с доста по големи възможности от една кора на е46 ;) айде със здраве и поздрави от морето :wave:


Колега имаме различни гледни точки над нещата и аз уважавам мнението на другите колеги,и ще ти го кажа накратко - ако тебе те кефи карай си така.Няма смисъл да се продължава тази дискусия просто защото тук има две мнения които не съвпадат.Мойто мнение е следното : Да разбирам,че кората е скъпа спор няма 100 лв за тая кора си е малоумна работа от страна на производителя,обаче..тая кора ако я купиш чисто нова,според теб след колко години ще ти се наложи да я сменяваш пак? Същото е и със гумите,и някои части за автомобила.Доста познати имам които карат 2-ка дизел и като дойде време за съединител и маховик,си купуват маховик втора ръка,което лично за мен е страшна простотия да си купиш маховик на 10 години и да си го сложиш на колата с надеждата да изкара още 30-40000 км,но това е вече съвсем друга тема и наистина няма смисъл да спорим в този форум,ако бяхме някъде на маса да пием бира с удоволствие бих поспорил,но тук не виждам смисъл да го правим,и пак нека кажа,щом на теб ти харесва,карай така колега.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: в лявата лента.
Мечтае да кара: Черна е46 М3 :)
Детайли за колата: DIESEL POWER

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Zheleznia » 29 Апр 2014, 22:14

Харесва ми да, карам си от няколко дена вече така :driving: за това и реших, че ще е полезно на другите колеги от коментара по процедурата. Аз колега Maxmadness уважение във коментарите ти не видях, но видях сарказъм. Колкото до мненията - всеки има право на свое. Никой не те кара да продължаваш дискусията, още повече, че си си купил нова кора, и не ми е ясно какво се бъркаш в темата, след като вече не те засяга проблема с кората, но всеки си има право да прави каквото си иска... 100 лв с доставката не са проблем, все пак караме коли за по 5-6-7-8-9-10 и т.н хл. лв. но след като има вариант приятно изглеждащ за 15% от цената, защо да не се пробва, ако има желание за това ??? Сигурен съм, че и много други колеги ще се пробват, след като имат алтернативен вариант. За новата всеки знае че ще изкара дълго време, новото си е ново. А по отношение за другите части всеки според възможностите и акъла си. Аз удоволствие от споровете не получавам, в повечето случаи това е за хората които си угаждат на егото със споровете. Но да помагам и да съм полезен на другите ми е приятно :bchug:
Айде да приключваме с :OT: че ще се изгуби смисъла на темата.
По ме дразнят "боклуците" които хвърлят боклуците си по Земята!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: в лявата лента.
Мечтае да кара: Черна е46 М3 :)
Детайли за колата: DIESEL POWER

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Zheleznia » 29 Апр 2014, 22:44

overclock написа:Поздравления за Zheleznia за факта, че си е направил труда да опише подробно как е решил проблема със скапаната кора. Все пак идеята на форума е да си помагаме с информация и идеи, а не да се нападаме един друг за щяло и нещяло :idea: .


Wolfen написа:станало е все едно Гюнтер го е направил :clap:



adko001 написа:браво колега, получило се е наистина добре, личи си, че е пипнато и е много далече от цигания, адмирации за това, че си намерил добро решение и да си ги изхарчиш тези спестени 100лв. със здраве :bchug:


Благодаря Ви Колеги :driving: за Добрите Думи и Намерения :bchug: Живи и Здрави Да Бъдете Вие и Семействата Ви :yes: :yes: :yes:

Благодарности и на Якия ДИФ-Форум, Че Можем да си Помагаме :bowdown: :angel: :angel: :angel:
По ме дразнят "боклуците" които хвърлят боклуците си по Земята!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.11.2012
Местоположение: Франкфурт на Майната Си
Пол: Мъж
Кара: Е87 130i ниско и твърдо
Мечтае да кара: Стоково М3 без значение поколението ;)
Детайли за колата: 235 × 19 Breyton Design
H & R ниско и много кораво окачване
BMC конус за повечко въздух
М пакет по рождение
Ниско, твърдо и максимално оригинално. Всичко е с ТЮФ.

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от propov » 04 Май 2014, 18:18

ЖЕЛЕЗНИЯ,
Аз съм от Варна и освен че те подкрепям и поздравявам,да ти кажа тези дни може да те търся за помощ да оправим и моята.А на колегата дето се пише голям перфекционалист,ще му кажа че има хора дето 100лв си ги вадят с малко повечко труд,и ако можеш с малко сръчни ръце,пъргъв ум и правилен съвет да ги спестиш,това не е цигания.Все пак не караме Феррарита,та да се величаем толкова!
Щом някой казва,че няма никой,значи има някой!
Мечо Пух
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook