Кора под челно стъкло

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от gromovich » 04 Май 2014, 18:32

Интересното е, че въпросната кора не се намира в ибей на някаква по-поносима цена :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от Maxmadness » 04 Май 2014, 19:45

propov написа:ЖЕЛЕЗНИЯ,
Аз съм от Варна и освен че те подкрепям и поздравявам,да ти кажа тези дни може да те търся за помощ да оправим и моята.А на колегата дето се пише голям перфекционалист,ще му кажа че има хора дето 100лв си ги вадят с малко повечко труд,и ако можеш с малко сръчни ръце,пъргъв ум и правилен съвет да ги спестиш,това не е цигания.Все пак не караме Феррарита,та да се величаем толкова!


Чудесно колега карайте си както ви харесва на вас,никого не карам да си я купува,изразих свойто мнение по въпроса,разменихме няколко поста с колегата и за мен въпроса е приключен,всеки си преценява сам какво да прави по колата си.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от zmeyan » 13 Май 2014, 10:05

Освен да започнем да продаваме уплътненията за дограма в Ebay вместо тази кора. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от kali76 » 13 Май 2014, 18:43

Ми крайно време е :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от unikalen88 » 13 Май 2014, 21:30

zmeyan написа:Освен да започнем да продаваме уплътненията за дограма в Ebay вместо тази кора. :)

направо събираите стари кори-отремонтираите ги с набивна гума и направо в ебеи на половин цена :mrgreen: Българина е наи-изобритателен ,така че няма да се учудя
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от bmw_320d_150 » 14 Май 2014, 16:31

По принцип кората се намира на сносна цена около 90 -тина лв така,че на който му се дават да си вземе нова.Който не иска да дава да си поръчва уплътнения и това е.не виждам какво я чешаме още темата.Колегата си е намерил за себе си решение пък на който не му харесва да си купува нова.Поздрави на всички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от pivanov » 14 Май 2014, 17:56

Моята преди 3 седмици я направих с набивна гума, мисля че беше размер 005, но не съм сигурен. За мен стои добре, ако колата съм я купил чисто нова от магазина не бих слагал гума, но на 15 годишна кола... Който не иска да дава пари за нова кора, да слага гума, изрязва се с макетно ножче старата напукана част и с пръсти се поставя набивната гума. Имайте предвид че в двата края към вратите мястото, където ще влезе гумата е по-тясно отколкото в средата под предното стъклото. Затова като започнете да я слагате от единия край, ако влиза лесно в средата ще стане хлабаво и може при движение от насрещния вятър да излиза. Минал съм около 500км и все още си стои на мястото. Дадох 2.50лв за 2 метра и за 20 мин я поставих.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от bmw_320d_150 » 15 Май 2014, 16:36

Ако се намаже със силикон мисля,че не би трябвало да излиза от вятъра даже и при висока скорост.Ако не става направо ще си остъкляваме колите с ПВЦ дограма и всичко ще е на ред :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 26.12.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///М3 SMG
Мечтае да кара: BMW M3 CSL, M3 GTR, M3 GTS
Детайли за колата: Направо не върви, но уж завива :)

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от TeroRider » 15 Май 2014, 21:18

Колеги, аз си купих нова преди седмица, две, а старата ми беше само с напукана гума.. някой ако иска да прави някакви проби или нещо, може да мине да я вземе през Младост 1, но след 2 седмици като се върна от Англия :D
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от pivanov » 21 Май 2014, 16:26

https://www.youtube.com/watch?v=F4W5XJjV2Lo
Тук човека показва как се сваля тази кора, а след това поставя новата! Успех на всеки, който се захване сам с подмяната!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.09.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320CD Automat

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от chole666 » 21 Окт 2014, 15:53

adko001 написа:
daskalov88 написа:Здравейте

Кажете ми от Варна от кои магазин да си взема и аз такава кора, че и моята е взела дала :( И също така искам да сменя и гумените уплътнения по вратите ако и за тях ми дадете съвет :)


Варна карс :yes: вземи си я оригинална, за да ти е чиста работата, разликата в цените е минимална 5-10лв. (различните дилъри)


Опитай да напръскаш болтовете на рамената с WD40, като преди това пуснеш чистачките на макс. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от skoklev » 10 Окт 2015, 11:12

Да вдигна малко темата.
Искам да пробвам схемата със набивната гума преди да се изръся. :lol: Може ли колегите, които са направили този ремонт, да кажат каква е тази гума (има ли различни размери, или пък модели) ?

Благодаря предварително! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от pivanov » 10 Окт 2015, 21:44

skoklev написа:Да вдигна малко темата.
Искам да пробвам схемата със набивната гума преди да се изръся. :lol: Може ли колегите, които са направили този ремонт, да кажат каква е тази гума (има ли различни размери, или пък модели) ?

Благодаря предварително! :yes:


5 поста по-нагоре съм описал подробно. Размера го преценяваш сам. Режеш малко от старата гума, мериш каква дупка се отваря между кората и стъклото и купуваш такава гума. Гумата още си е на мястото, вече година и половина стана, но оставяйте малко излишно в двата края, аз отразях точно и малко се сви, сега по 1 см не стига в двата края
Гумата изглежда така
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от skoklev » 11 Окт 2015, 7:21

pivanov написа:
skoklev написа:Да вдигна малко темата.
Искам да пробвам схемата със набивната гума преди да се изръся. :lol: Може ли колегите, които са направили този ремонт, да кажат каква е тази гума (има ли различни размери, или пък модели) ?

Благодаря предварително! :yes:


5 поста по-нагоре съм описал подробно. Размера го преценяваш сам. Режеш малко от старата гума, мериш каква дупка се отваря между кората и стъклото и купуваш такава гума. Гумата още си е на мястото, вече година и половина стана, но оставяйте малко излишно в двата края, аз отразях точно и малко се сви, сега по 1 см не стига в двата края
Гумата изглежда така
Изображение


Точно от това се нуждаех, колега! :yes:
Благодаря ти! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.05.2018
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: 3 series E46 316i N46 (газ-бензин)

Re: Кора под челно стъкло

Мнение от krasss » 30 Юни 2021, 16:32

Да повдигна темаата и да попитам. А тази вода, която влиза под кората, къде отива? В купето някъде, или си изтича на вън?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook