Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Бургас

Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от ryderz » 03 Яну 2013, 0:20

Колеги здравейте на всички и за много години!

Имам следния проблем, търсих тема за моя проблем, може и да има но уви неможах да намеря.
По темата - купих си бмв е46 330Д 2001 август но имам проблем с оборотите! Когато запаля колата и парното почне да духа в купето, оборотите започват да се менят и се получава вибрация на волана и почти в цялото купе, това го прави само когато пусна да духа вътре топло в купето. Когато е само на фарове не мени обороти, само когато я натоваря с парното! Смених 3 динама 150 амперови, Valeo и всичко пак си е същото, без резултат! Замерих динамата, всичките зареждат до 13-7 - 13-8 при всичко пуснато, дават ги минимум 14!
Въпросът ми е, може ли това да се получава от самия акумулатор ако е пръднал и му е дошло времето? Четох една тема за тампоните на двигателя ако са заминали (вакуум или нещо подобно за тях), но от прочетеното разбрах че не може да бъде от тях.
Един друг човек ми каза че може да е от запушен въздушен или горивен филтър, но не вярвам!?
Някакви отговори по тази тема колеги преди да съм започнал да давам луди пари на вятъра утре. Пак се извинявам ако има подобна тема по този случай пред модераторите!!!

Мерси предварително колеги с най - добрата марка за шофиране BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от Kris » 03 Яну 2013, 16:24

Ако мислиш че е акомулатор, ходи да го замериш, и така поне ще знаеш да го отхвърлиш. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от ryderz » 05 Яну 2013, 0:22

Не е от акумулатора, имаше някакви грешки - в отоплението, изчистихме ги и сега само когато загрее спира да мени обороти. Не съм установил все още на какво се дължи това нещо относно оборотитe като е студена!? Двигателя не дава никакви грешки, нищо.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: щраус

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от gazibarev » 06 Яну 2013, 0:01

Значи..... когато запалиш а колата не е достигнала работна температура и пуснеш парното то комютъра автоматично вдига оборотите с цел по бързо достигане на оптималната температура и по бързо стопляне вътре.. Щом ти тресе според мен имаш два проблема... някоя дюза не работи в стойности и съсан тампон/и на двигателя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от xerial » 06 Яну 2013, 0:28

gazibarev написа:Значи..... когато запалиш а колата не е достигнала работна температура и пуснеш парното то комютъра автоматично вдига оборотите с цел по бързо достигане на оптималната температура и по бързо стопляне вътре.. Щом ти тресе според мен имаш два проблема... някоя дюза не работи в стойности и съсан тампон/и на двигателя.


:yes:

Виж стойностите на дюзите... още повече че мени и обороти. За оборотите щом играят трябва да провериш и свещите/релето.
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от ryderz » 06 Яну 2013, 20:06

здравейте момчета

Колата я закачахме два пъти при различни майстори. Всичко по двигателя е перфе! Акумулатора е замерен с ремонтирано динамо, сега показва 14.02. Това замерване на дузите както казвате вие, става чрез компутар нали? Смисъл ръчно за да се замерят трябва разглобяване!? Също забелязах че катализатора ми липсва, това при е46 330Д проблем ли е?
Забравих да отбележа че динамото беше на ремонт, не зареждаша както трябва, като цъкна всичко падаше до 13.07, сега е 14.02!
Сега зареждам акумулатора, имаше нужда от йодинизирана вода(дестилирана вода), долях малко и го чакам да зареди да видя сутринта дали ще има някакъв ефект с зареден акумулатор.
Ако имате няккви идей, споделяйте относно този проблем! Хем ако някой друг има същия проблем да бъде решен по бързо ст ази тема

мерси на всички предварително за оказаното съдействие относно моят проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от choio » 06 Яну 2013, 21:59

ryderz написа:здравейте момчета

Колата я закачахме два пъти при различни майстори. Всичко по двигателя е перфе! Акумулатора е замерен с ремонтирано динамо, сега показва 14.02. Това замерване на дузите както казвате вие, става чрез компутар нали? Смисъл ръчно за да се замерят трябва разглобяване!? Също забелязах че катализатора ми липсва, това при е46 330Д проблем ли е?
Забравих да отбележа че динамото беше на ремонт, не зареждаша както трябва, като цъкна всичко падаше до 13.07, сега е 14.02!
Сега зареждам акумулатора, имаше нужда от йодинизирана вода(дестилирана вода), долях малко и го чакам да зареди да видя сутринта дали ще има някакъв ефект с зареден акумулатор.
Ако имате няккви идей, споделяйте относно този проблем! Хем ако някой друг има същия проблем да бъде решен по бързо ст ази тема

мерси на всички предварително за оказаното съдействие относно моят проблем.


Колега ,не мисля че имаш проблем с алтернатора ,смисъл моя като я запаля зарежда на 13.4 в последствие с загряване на колата стига до 14,14.1...а колата няма треперене няма нищо...определено търси другаде проблема закачете я на една качествена диагностика вижте показателите на дюзите ,показанията на дебитомера ,има достатъчно доказали се хора във форума,при които може да отидеш и които ще ти обърнат внимание :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от ryderz » 07 Яну 2013, 18:17

Нека да пише някой от Бургас със същия проблем, да видим какво ще я правим 330ката ми. Това минене на обороти много дразни когато колата е студена! За тресенето вече го разбираме че е от тампоните на двигателя или от на коростната кутия.
Динамото го оправихте, беше дроп и не зареждаше както трябва, четки, диодната плочка-реле регулатор, статор нови!
Искам да запитам възможно ли е този проблем да е от акумулатора, да иска нов, да не и достигат нещо тоците!?

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 19.12.2010
Местоположение: Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: е46 touring 320 D от 12 години
Мечтае да кара: е46 320 Д

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от kvi2xlc » 10 Яну 2013, 17:49

пробвай със подаване на ток от работеща кола със кабели и виж дали ще ти прави същия номер със мененето на обороти
ако не го прави значи тока на твоя акумулатор е малко и ти ще си решиш дали да си вземаш предполагам ще ти покаже дали е от него с подаване на допълнително ток

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.04.2012
Пол: Мъж

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от b04et0 » 12 Яну 2013, 23:37

здравеите имам подобен проблем.наскоро смених алтернатора защото стария издухна и сега забелязвам че когато колата работи и няма вклучени никакжи консуматори динамото зарежда на 14.4V но когато включа климатроника това се променя по4ва едно постоянно играеене нагоре надолу ту 14.4 ту 12.6 ту14 постоянно включва и изключвадинамото и имавибрации в мотора немисля че трябва да е така

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46 330d и Е90 320d

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от koko moto » 13 Яну 2013, 17:01

Колега тампоните на двигателя при мен изглеждаха супер на колата 330д, но като ги свалиха картинката бе различна. С новите колата е друга. Няма вибрация вече нито на волана, нито в купето. Бих те посъветвал да отвориш шофьорската врата, когато колата работи на място и ако има чувствителна вибрация в горната част, над стъкло когато я държиш с ръка - тампони. Имай предвид,че повечето хора рядко ги сменят и няма нищо чудно в тях да ти е проблема. Като пуснеш парното мотора се натварва и ако тампоните са смачкани идва вибрата. Дано да намериш проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от ryderz » 18 Яну 2013, 1:28

До колегата Коко-Моко Това е така, тампоните са ми за смяна, въпроса е защо мени оборотите. Рециклирано динамо както трябва да бъде, акумулатора зареден. Като запаля докато не отиде до средата не спира да мени оборотите! Търсим отговора на тази задача, досега не съм го открил все още :cry:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46 330d и Е90 320d

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от koko moto » 09 Фев 2013, 13:24

Намери ли проблема колега. Ако да, сподели, че ми е любопитно от какво е било. Сигурно и твоят мотор е 184 к.с. :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 6.02.2013
Пол: Мъж
Кара: БМВ 330Д
Мечтае да кара: Е92

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от boqn92 » 05 Мар 2013, 11:15

На един сервиз в Унгария пича собственик караше 730Д и имаше още няколко БМВ та и като го питах от какво е и той ми отговори ,че 90% от БМВ та с такива двигатели го правят даже неговото работеше така.Следователно ако не лъже и открием какъв е проблема ще се радвам много.Аз например изключвам парното преди да запаля но тъй като е на контакт не ,чакам много и като запаля 5-6 секунди пак си го прави и спира.Днеска забелязах ,че и при изключено парно оборотите леко играят на горе на долу.Виждал съм 318ис със същият пробем с парното така ,че и те може да се включат. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: щраус

Re: Проблем bmw e46 330D комби динамо - обороти

Мнение от gazibarev » 08 Апр 2013, 22:29

Докато не я закачиш на тестер можеш само да се вайкаш. Но трябва и човек който разбира от показанията. Достатъчно е един датчик да прави моментни пикове в стойностите заради дефект за да разбърква нормалната работа на мотора

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook