О-ринг на температурен датчик?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

О-ринг на температурен датчик?

Мнение от CTORH » 29 Окт 2012, 13:19

Колеги, трябва да си сменя о-рингчето на температурния датчик на долния маркуч на радиатора - номер 4 от схемата:
Изображение
Ето и самия датчик, за зеленото уплътнение става въпрос.
Изображение
Проблема е, че от BMW не го предлагат това о-рингче като резервна част, трябвало да си купя целия датчик. :kuku: Знае ли някой от къде мога да си намеря такова о-рингче, къде продават такива?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 6.04.2012
Пол: Мъж
Кара: 2004/330xd автомат
Мечтае да кара: bumer ...
Детайли за колата: ноо яка

Re: О-ринг на температурен датчик?

Мнение от basko » 29 Окт 2012, 15:13

Колега, като тръгнеш от "Сливница" по "Опълченска" към гарата във втората или третата пряка, в дясно на около 100 метра, има магазин за семеренги. Носиш това зеленото и ти дават. Взимал съм от там за джипката, маслоустойчиви са. Свършиха ми перфектна работа, бяха за бързите връзки на горивопроводите. Моите ги продаваха само в официален сервиз и то ако ги има. Отделно тези струваха стотинки. Успех.
Не съм претенциозен, ... най-доброто ми е предостатъчно!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: О-ринг на температурен датчик?

Мнение от CTORH » 29 Окт 2012, 16:43

Мерси колега! :yes: Ще го потърся тоя магазин, само да видим с какво да запуша дупката за датчика докато го разнасям с мен да търся уплътнение. :|
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: О-ринг на температурен датчик?

Мнение от CTORH » 30 Окт 2012, 10:51

Колеги, някой има ли свален такъв температурен датчик да му вземем размерите с шублер или пък да ми услужи с него да го взема с мен в магазина, за да уцелим точния размер на о-ринга и после ще му го върна. Дори не е задължително да е работещ, може и прецакан, само за мярка ми трябва, защото няма с какво да запуша дупката, ако сваля моя. Ще черпя бири :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на ток
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: О-ринг на температурен датчик?

Мнение от nik4o_83 » 03 Ное 2012, 19:38

Колега,
Бих ти препоръчал да потърсиш в тези 2 фирми - Хубата Сийлс или Димто. И двете фирми се занимават само с това - О-пръстени и Семеринги.
Ще останеш доволен и от цените. Всичко е качестветно - по другите места не знам, но от работата ми работят САМО с тези 2 фирми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: О-ринг на температурен датчик?

Мнение от CTORH » 10 Ное 2012, 22:18

Благодаря на колегите, които се включиха. :yes: Купих си въпросния о-ринг именно от Хубата, това всъщост е магазина, за който @basko е обяснил къде е. Колега от форума ми каза и за още един магазин, в който продават такива работи -
...Магазина се намора в горубляне като влезиш от околовръстното дето е полицейската караулка след около 50 метра отдясната страна на главната улица преди да стигнеш следващтия сфетофар който май е пешеходен

Ако някой тръгне да си търси такъв о-ринг, размерите му са 8x3 (8мм вътрешен диаметър, 3мм дебелина).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Re: О-ринг на температурен датчик?

Мнение от indianeca » 11 Мар 2019, 15:55

CTORH написа:Благодаря на колегите, които се включиха. :yes: Купих си въпросния о-ринг именно от Хубата, това всъщост е магазина, за който @basko е обяснил къде е. Колега от форума ми каза и за още един магазин, в който продават такива работи -
...Магазина се намора в горубляне като влезиш от околовръстното дето е полицейската караулка след около 50 метра отдясната страна на главната улица преди да стигнеш следващтия сфетофар който май е пешеходен

Ако някой тръгне да си търси такъв о-ринг, размерите му са 8x3 (8мм вътрешен диаметър, 3мм дебелина).


Евалата колега за инфото, точно днес ми потрябва и на мен размера на този пръстен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: О-ринг на температурен датчик?

Мнение от onewg » 11 Мар 2019, 20:16

:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook