SMG скоростна трансмисия при 330ci

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от axel.folu » 07 Апр 2015, 21:42

Dream_BMW написа:
axel.folu написа:Колеги държи ли на чип тунинг кутията

Препоръчвам ти да изчетеш цялата тема и ще можеш да си отговориш на този и не само на този въпрос.Доста от инфото е за М3 SMG кутиите,но доста от нещата съвпадат и за SMG-тата при 330i. Само ще ти загатна,че 330i SMG- кутията си е механична кутия с роботизирано превключване на ZF,така че трябва да я сравняваш по механична здравина с механичните кутии вграждани в модела,които също са ZF.Съединителя е същия,маховика е същия.От към надежност се наблюдават случаи да се дънят обслужващите им агрегати. Имат разлики SMG-тата преди 03.2003-а и след 03.2003-а ,вторите са 6 скорости и имат разлика както самата кутия,така и периферията и.Не става да вземеш например хидр.помпа от кутия преди 03.2003-а и да я сложиш на такава след 03.2003-а.
Чипосвай смело.


Благодаря колега да четох че са две скоростни кутии 1 и 2 идеята ми беше дали въобще си заслужава на 330СI има ли я динамиката като SMG на М3

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: София
Кара: E46 330i

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от djsmash » 24 Юли 2015, 16:44

Аз в момента гледам разни прекрасни E46-ци, но повечето са 2002-ра година SMG с 5 скорости и съответно се чудя дали да се хвърлям или да изчакам някоя от 2003-та натам с 6 скорости. Изобщо има ли разлика освен добавената 6-та скорост? По-добре ли сменя скоростите по-новата? Има ли Launch control? Има ли функцията за подпомагане при потегляне под наклон?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 07 Ное 2015, 20:52

Другари, я споделете има ли начин на SMG1 (SSG) или както се нарича най-правилно на E46 преди фейсбука да се направи така, че да не ми превключва всеки път, когато си удари прекъсвача, че понякога в завой става по-весело от необходимото... :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 26.01.2008
Кара: 318is;Е36 328i;Е46 330i;E60 530d

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от димитър_81 » 07 Ное 2015, 21:16

Не знам за такъв вариант, освен ако не ти се скапе актуатора и нацяло спре да превключва, но едва ли това искаш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от mad_presley » 06 Мар 2016, 15:41

Tristaiosemnaiseis написа:Другари, я споделете има ли начин на SMG1 (SSG) или както се нарича най-правилно на E46 преди фейсбука да се направи така, че да не ми превключва всеки път, когато си удари прекъсвача, че понякога в завой става по-весело от необходимото... :ok:

Странно, 2 Е46-ци с SMG съм имал (едната я карам в момента) и когато е в ръчен режим не ми превключва на по-горна предавка, а си бичи на прекъсвач, докато не превключиш :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 08 Мар 2016, 17:40

mad_presley написа:
Tristaiosemnaiseis написа:Другари, я споделете има ли начин на SMG1 (SSG) или както се нарича най-правилно на E46 преди фейсбука да се направи така, че да не ми превключва всеки път, когато си удари прекъсвача, че понякога в завой става по-весело от необходимото... :ok:

Странно, 2 Е46-ци с SMG съм имал (едната я карам в момента) и когато е в ръчен режим не ми превключва на по-горна предавка, а си бичи на прекъсвач, докато не превключиш :dunno:
Имаш ли как да и източиш софтуера, за да го налеем на моята, че вече на три пъти щях да умра след шут на по-горна предавка и риск от последващо завъртане :Д
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от mad_presley » 10 Мар 2016, 19:34

Tristaiosemnaiseis написа:Имаш ли как да и източиш софтуера, за да го налеем на моята, че вече на три пъти щях да умра след шут на по-горна предавка и риск от последващо завъртане :Д

Просто пробвай да си ъпдейтнеш софтуера с правилната диагностика за програмиране.
Така или иначе, пробвал съм и със стари компютри, моята в момента е с комп от 2010г и няма такова нещо да минава сама на по-горна предавка, освен ако не си на автоматичен режим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от mu6a4 » 10 Мар 2016, 20:51

mad_presley написа:
Tristaiosemnaiseis написа:Имаш ли как да и източиш софтуера, за да го налеем на моята, че вече на три пъти щях да умра след шут на по-горна предавка и риск от последващо завъртане :Д

Просто пробвай да си ъпдейтнеш софтуера с правилната диагностика за програмиране.
Така или иначе, пробвал съм и със стари компютри, моята в момента е с комп от 2010г и няма такова нещо да минава сама на по-горна предавка, освен ако не си на автоматичен режим.


При мен също минава сама на по-горна предавка като удари 6500rpm, независимо дали е в ръчен или автоматичен режим. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от mad_presley » 10 Мар 2016, 21:43

mu6a4 написа:При мен също минава сама на по-горна предавка като удари 6500rpm, независимо дали е в ръчен или автоматичен режим. :dunno:

Ти вече ме остави замислен, имайки предвид че това е старата ми кола :conf: Утре ще пробвам пак :arrow:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от mad_presley » 11 Мар 2016, 17:24

Верно превключва сама на по-висока предавка :oops: :oops: :oops: Едва ли има начин да се изключи тази опция обаче.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.05.2018
Пол: Мъж

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от vts330smg » 20 Май 2018, 20:39

Здравейте колеги , от 4 години карам Е46 330ci Individual с SSG скоростна кутия . От година имам проблеми и за съжаление край нямат . Смених “акомулатора на налягане” ( втората по степен за скъпотия част - 350 паунда ) . 3 месеца по-късно почна сякъш да приплъзва съединителя и да си бърка смяната на предавките и да тръгва на по-високи обороти - оказа се най-скъпото - помпата на съединителя ( Clutch slave cylinder) струваща тук в UK 950£ . След това обаче около 30 пъти съм я обучавал с INPA и колата е добре докъто не влезе в задръстване или я натисна на баир нагоре . Ако искам да се оправи трябва да спра двигателя и да изчакам малко и да я запаля отново . Въпреки всичко , накрая на адаптацията с INPA винаги ми дава : Clutch biting point adapted и Gearbox NOT adapted и е в червено ( което ще рече че адаптацията не е преминала калто трябва или не е завършена ) и пише на немскиKein Fehler което значи - Няма грешка . И диагностика като и направя - кутията няма никакви грешки . Дори и съединителя смених . Няма особенна разлика а много я обичам тази кола и искам да я оправя . Моля някой с подобен проблем да сподели ако я е оправил . Много благодаря предварително .

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от b00st » 22 Май 2018, 8:31

vts330smg написа:Здравейте колеги , от 4 години карам Е46 330ci Individual с SSG скоростна кутия . От година имам проблеми и за съжаление край нямат . Смених “акомулатора на налягане” ( втората по степен за скъпотия част - 350 паунда ) . 3 месеца по-късно почна сякъш да приплъзва съединителя и да си бърка смяната на предавките и да тръгва на по-високи обороти - оказа се най-скъпото - помпата на съединителя ( Clutch slave cylinder) струваща тук в UK 950£ . След това обаче около 30 пъти съм я обучавал с INPA и колата е добре докъто не влезе в задръстване или я натисна на баир нагоре . Ако искам да се оправи трябва да спра двигателя и да изчакам малко и да я запаля отново . Въпреки всичко , накрая на адаптацията с INPA винаги ми дава : Clutch biting point adapted и Gearbox NOT adapted и е в червено ( което ще рече че адаптацията не е преминала калто трябва или не е завършена ) и пише на немскиKein Fehler което значи - Няма грешка . И диагностика като и направя - кутията няма никакви грешки . Дори и съединителя смених . Няма особенна разлика а много я обичам тази кола и искам да я оправя . Моля някой с подобен проблем да сподели ако я е оправил . Много благодаря предварително .

Иди в официален сервиз колега да я закачат и да я адаптират както трябва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: е38

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от c0l0r » 03 Юни 2019, 18:24

Здравейте, колега колата е 330и фейс с smg кутията, на моменти тръгва от място чак на 2000 оборота и след това започва да сменя скоростите неприятно мени обороти рита... Загасям колата и пак я паля и се оправя вече си тръгва от 900-1000 оборота къде да търся проблема?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: е38

Re: SMG скоростна трансмисия при 330ci

Мнение от c0l0r » 03 Юни 2019, 18:43

vts330smg написа:Здравейте колеги , от 4 години карам Е46 330ci Individual с SSG скоростна кутия . От година имам проблеми и за съжаление край нямат . Смених “акомулатора на налягане” ( втората по степен за скъпотия част - 350 паунда ) . 3 месеца по-късно почна сякъш да приплъзва съединителя и да си бърка смяната на предавките и да тръгва на по-високи обороти - оказа се най-скъпото - помпата на съединителя ( Clutch slave cylinder) струваща тук в UK 950£ . След това обаче около 30 пъти съм я обучавал с INPA и колата е добре докъто не влезе в задръстване или я натисна на баир нагоре . Ако искам да се оправи трябва да спра двигателя и да изчакам малко и да я запаля отново . Въпреки всичко , накрая на адаптацията с INPA винаги ми дава : Clutch biting point adapted и Gearbox NOT adapted и е в червено ( което ще рече че адаптацията не е преминала калто трябва или не е завършена ) и пише на немскиKein Fehler което значи - Няма грешка . И диагностика като и направя - кутията няма никакви грешки . Дори и съединителя смених . Няма особенна разлика а много я обичам тази кола и искам да я оправя . Моля някой с подобен проблем да сподели ако я е оправил . Много благодаря предварително .


Колега в крайна сметка как реши проблема... какво се оказа,
Че и при мен е същото положение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook