Шум от вятър в купето НЕнормално

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 10.01.2010
Местоположение: София <> Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от Night_Wolf » 14 Апр 2014, 20:51

Има различни цветове изолирбанд :mrgreen:
може да стане някой автентичен тунинг :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от dr.peshev » 14 Апр 2014, 20:55

Ако стъклото стърчи над тавана или е по-малко от 4мм под него, с каквото и да лепите , все ще има шум! :yes:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от vankatagsi » 13 Май 2014, 11:24

И моята кола страда от този проблем, чува се все едно в горния ляв край на стъклото. Ще следя темата с интерес.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от Демирев » 13 Май 2014, 17:08

И при мен бучи много силно вятъра на 80-90-95 км в час - сякаш съм в кабрио с 90 км в час - точно както описват първите юзъри в темата.
Замислял съм се за ветробрани от тези едновремешните дали вършат работа и къде ще ги има?
Веднага бих си взел ветробрани за 4-те стъкла - ако е сигурно че ще спрат или намалят сериозно шума на вятъра при по-ниски скорости до 100 км в час.

С голяма скорост над 140 е ясно че спасение няма при стари над 12 годишни бараки - а и от 140 нагоре вече всичко бучи и фучи на дъртите 12-14 годишни кошници.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d e46 Touring

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от -JaR- » 14 Май 2014, 6:55

Здравейте , тъикато и други имат такъв проблем ще кажа каде беше моят. Липсващо уплатпепие-шумоизолация като гъба с почти кръгла форма намиращо се между огледалото на вратата , точно зад пищялката(високо чистотния говорител) . Взех от моргата поставих го и шума намаля дростично. Платих 5лв. Труда от мен

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от Maxmadness » 14 Май 2014, 19:31

b00st написа:
hacker4eto1 написа:може да звучи тъпо но мисля да облепя от 2 те страни и отгоре стъклото да ходя (ама в тъмното) че да не ме снимат някъде с тиксото... та да видя дали прозореца е виновен или вратата някъде е проблем...

Има един колега от форума, където го е правил, така че няма да си първия :mhihi:


Изображение

Аз съм въпросния колега :mhihi: Тук на тази снимка може да видите с колегата koleto_78,какви неща сме правили докато открием от къде свисти,че бях полудял..и в крайна сметка се оказа от лявата капачка на огледалото,не беше хваната на щипки,а със силикон от един “много добър" бояджия от Железница,и като стигнахме до капачката съвсем леко я помръднах и ми остана в ръцете :mhihi: Купих си нова боядисах я,и нещата се оправиха.Над 100 км направо си свистеше все едно прозореца ми е съвсем леко открехнат и свистеше на поразия с музиката на макс при 160 км вътре беше все едно абитуриентски бал..така,че колега хващаш едно дебело хартиено тиксо почваш да лепиш на поразия и ще го откриеш няма къде да ходи,облепваш навсякъде където има някакво разделение и някакъв шанс за завихряне и ще го хванеш.А колегата в горния пост,въпросната изолация тип гъба струва 90 стотинки в Дару кар :mhihi: и по-нагоре некой спомена,че не искал да лепи с тиксо да не го гледат хората...ич ми не е ме боли фенеро :mhihi:

п.с Специални благодарности на Ники - (koleto_78) за помоща !
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от hacker4eto1 » 14 Май 2014, 20:29

Е брат ти ме уби ,честно ти казвам :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от fancooler » 14 Май 2014, 21:56

И аз го имам този проблем! Ходих при един стъклар - вдига рамене. Предложи да ми свали челното стъкло и да го залепи пак (не е оригиналното). То и аз имам съмненя, че е от него ама... Скоро ще хвърчи тиксото из пловдиските улици :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от dr.peshev » 14 Май 2014, 23:37

Maxmadness написа:
[/quote][/quote]
:mhihi: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.11.2017
Пол: Мъж

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от Kalin_e46 » 13 Ное 2017, 11:56

Здравей те и аз страдам от същия проблем със вятъра който се чува, но също така когато вали дъжд на шофьорско място под стелката е мокро, да ли тези две неща са свързани ако някой знае нещо ще съм благодарен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от NGneer4eto » 17 Ное 2017, 23:46

Kalin_e46 написа:Здравей те и аз страдам от същия проблем със вятъра който се чува, но също така когато вали дъжд на шофьорско място под стелката е мокро, да ли тези две неща са свързани ако някой знае нещо ще съм благодарен


Огледай си добре уплътненията на шофьорската врата! При мен преди две години едното леко се прищипваше при затваряне на вратата и след дъжд намирах мокро отпред в краката, но след като понатиснах и оправих уплътнението вече няма никакви пропуски.
Иначе за вятъра - и откъм моето ляво огледало се чува някакво леко свсистене над 100км/ч, но винаги съм си мислел, че за този модел е нормално. Даже си мислех и аз да разнищвам въпроса, но гледах едно ревю в Youtube на новичко F30 и човекът каза, че се чували разни шумове откъм огледалото при висока скорост и тогава си казах - при тройките явно стандартно е така и оттогава не ми прави впечатление. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Шум от вятър в купето НЕнормално

Мнение от Maxmadness » 18 Ное 2017, 4:24

При мен просто зъбчетата на капака на огледалото от 4 бяха счупени 3 ...и реалвно се държеше на едно само и се мандахерцаше...
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook