Проблем с engine check лампа M43TUB19

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от Nistel » 30 Юли 2012, 8:37

Имам интересен проблем на моята е46-ца. Светна ми оранжевата лампа engine check преди седмица. След чека при контакт после не изгасва. Колата не прави никакъв проблем - менене на обороти, странни шумове нито студена нито топла. Мотора работи като швейцарски часовник. Закарах я на сервиз и изчистиха грешката. Диагностика каза че най-вероятно било от кофти бензин. Действително лампата светна в движение около 30-40км след като заредих от един Лукойл край Нова Загора. Приех, че е така, но около седмица след това пак светна лампата и не изгасва. Отново никакво нарушение в работата на двигателя. И двата пъти преди това да стане съм карал с постоянна скорост отколо 120-130 ако е от значение. Не съм я вкарвал в критични обороти или някакви издевателства.

Някакви идеи какъв може да е проблема. Ако отида пак сигурно пак ще ми изчистят само грешката.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 16.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 320i 170 магарета.
Мечтае да кара: Космически кораб.

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от vgavrilov » 30 Юли 2012, 9:48

Аз бих те посъветвал точно това където написа - да отидеш отново на диагностика. С разликата, да смениш мястото и да отидеш някъде, където ще видят точно каква е грешката.
Енджин чека може да светне освен от наистина важни проблеми, до огромен брой абсурдни работи.
Да им изсъхнат ръчичките на авто-джамбазите дето ми разбиха колата и откраднаха мулти волана на 15ти Септември.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от mitaka7 » 30 Юли 2012, 9:57

Наистина може да свети от куп неща, така че най-добре диагностика. Клапан картерни газове, маркучите към клапана, дебитомер и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от Nistel » 30 Юли 2012, 10:08

Поръчах от колега във форума кабел и утре евентуално ще я закача и ще видя каква е точно грешката и ще постна тук.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от oci » 30 Юли 2012, 14:10

Nistel написа:Поръчах от колега във форума кабел и утре евентуално ще я закача и ще видя каква е точно грешката и ще постна тук.


То грешката е ясна или ще е P0170 или P0171, това са общи грешки и значат много неща има писано доста във форума, но за да не хвърляме боб по добре да се закачи и да се прочете грешкта и после по веригата да се търси къде е проблема.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от Zagy » 30 Юли 2012, 14:48

Аз залагам, че е от ламбдата след катализатора :mrgreen:
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от Nistel » 30 Юли 2012, 15:16

Доколкото знам в Бургаски регион най-добрия е Игор от Черни Връх, но не мога да му намеря координати там. Някой има ли му точния адрес или телефон да уговоря час?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 /316i

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от IKN » 31 Юли 2012, 16:36

Zagy написа:Аз залагам, че е от ламбдата след катализатора :mrgreen:

+1 :yes:
Или самия кат. си заминава.
Много бързо светва чека ,ако нещо със сместа не е наред .
Веднъж при мен вадих при работещ мотор маркуча за картерните газове заради възникнал
проблем с клапана /скъсана мембрана/ . Нямаше и 3 сек. и светна чека.
След смяна на клапана мотора си работеше като часовник със светнал чек без никакви
аномалии . На диагностика така и не ми казаха от къде точно е грешката ,но след изчистване
повече чека не е светвал вече няколко месеца.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от Nistel » 31 Юли 2012, 16:46

Колеги проблема се оказа бедна горивна смес =>99% DISA клапа според диагностика(Митко на 5 километър). Лошото е че са доста скъпи сега пратих запитване до колегите, които внасят оригинални части във форума.

Според мои колеги при положение, че след седмица планирам да слагам ГИ с одб управление тази клапа на практика не се използвала. Дали не е по-разумно да взема някоя читава втора употреба колкото да не свети лампата?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от BaHka » 31 Юли 2012, 19:22

По-скоро бедната горивна смес е причинена от дебитомер, клапан картерни газове, ниско налягане на бензина... но не и от Диса клапа. Поне според мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от oci » 31 Юли 2012, 21:36

BaHka написа:По-скоро бедната горивна смес е причинена от дебитомер, клапан картерни газове, ниско налягане на бензина... но не и от Диса клапа. Поне според мен.

:yes:
на 100 процента съм сигурен че не е Диса клапата тя работи при 4000 оборота, тя може да е заминала или пък да се е спукала самата мембрана и от там да дърпа въздух и да обеднява сместа, но ако на диагностика излиза грешка в Диса клапата и да я смениш пак ще светне чека за бедна смес.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от Nistel » 31 Юли 2012, 21:47

Все пак се посъветвах и с газаджията, който ще слага Романото и той ме посъветва да изчакам с покупката защото не е убеден, че наистина това е проблема. Каза, че е възможно да е ламбда сонда или нещо друго. Но със сигурност ще може да каже дали ДИСА-та е за смяна на 100% като сложи ГИ. Компютъра можел да измерва вакума и софтуера ще му покаже. Така колата във сток състояние нямала как да го измери.

Да кажа и все пак, че няма свистене, тракане, почукване и тн симптопи за ДИСА, които прочетох във другите теми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 12.07.2009

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от nikim69 » 14 Авг 2012, 21:50

IKN написа:
Zagy написа:Аз залагам, че е от ламбдата след катализатора :mrgreen:

+1 :yes:
Или самия кат. си заминава.
Много бързо светва чека ,ако нещо със сместа не е наред .
Веднъж при мен вадих при работещ мотор маркуча за картерните газове заради възникнал
проблем с клапана /скъсана мембрана/ . Нямаше и 3 сек. и светна чека.
След смяна на клапана мотора си работеше като часовник със светнал чек без никакви
аномалии . На диагностика така и не ми казаха от къде точно е грешката ,но след изчистване
повече чека не е светвал вече няколко месеца.

Здрасти колега,предстои ми да сменя клапан картерни газове на моята/320и-150бензин-газ/би ли ми казал сам ли я прави ,ако е да на кое да обьрна внимание и колко ти излезе ремонта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от mitaka7 » 15 Авг 2012, 11:31

BaHka написа:По-скоро бедната горивна смес е причинена от дебитомер, клапан картерни газове, ниско налягане на бензина... но не и от Диса клапа. Поне според мен.



На същото мнение съм и аз. Както и маркучите към клапана на картерните газове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: Проблем с engine check лампа M43TUB19

Мнение от Nistel » 11 Ное 2012, 20:21

Колеги оказа се дебитомер. Смених преди това ДИСА-ата, но всичко заспа след новия дебитомер от lavitan.
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook