Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Silverlight » 31 Май 2017, 1:08

Дълго време се чудeх дали да сложа Хертзове отзад, но все различни мнения повечето ми казват, че инвестицията не си струва. Братовчед ми предложи да сложа тези елипси отзад http://www.avitel-bg.com/pioneer-ts-r6950s , някой случайно да е имал такива? Цената им не е кой знае колко, но май свирят качествено доколкото чух в този клип.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от banan4i » 31 Май 2017, 1:08

pimpo написа:
banan4i написа:...ако можех да отделя 2к за аудио в колата няма да се замисля грам.

Колега, точно за такива случаи отделих 3 часа за да опиша всичко което съм правил, със снимки и готови решения на филтри. Наистина недоумявам защо са ти излишни тези пари. Разбира се не твърдя че моя резултат е същия. Вероятно е малко по-лош. Но от всички познати, които са ми сядали в колата, повечето от които са аудиоманяци, не съм чул лошо мнение! А и аз самия съм меко казано претенциозен!
Позволи ми да ти направя услуга. Ако си от София, ела чуй и си реши за себе си дали да дадеш едни пари....


Сигурен съм, че свири добре! Както казах фабричното аудио в е46 е на ниво! Дори и стандартното стерео. Имам наблюдения и над е60, там също качеството е учудващо добро. Ако не е смяна с компоненти, които са на високо ниво, за мен няма смисъл да се заменя фабричното. Но все пак системата, която съм описал (не твърдя, че е най-добра) разкрива тонове, които иначе не се чуват. Честно казано обичам да слушам музика, която съдържа такива звуци, файловете са по-големи и т.н. Тези файлове, които не са във формат мп3, а флак, са по-качествени. Както и да е, за мен си заслужава подмяната с по-добро, но и фабричната е супер. Затова бих дал тези пари... Пък и системата вече е готова и седи в старата ми кола, която се кара от родителите ми, на тях такава система не им трябва. Когато ги купувах, колата нямаше никакво аудио, дори плеъра беше свален.. но все пак не съжалявам, пак ще са ми от полза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 31 Май 2017, 8:56

Ти не ме разбра май :)
Фабричното стерео на е46 е трагично! Опел от 92-ра пее по-хубаво. Това което се опитам да обясня е, че със оригиналните говорители и оригинално (но точно определено) радио, може да се постигне звук, НЕСРАВНИМО по-добър от фабричния. И повярвай ми, и аз чувам нови звуци, без да хвърлям хилядарка за тях:) По груба сметка моя звук ми струва:
1. CD Alpine CD53 - 100лв (продадох си касетката за 40лв така че тотала тука е +60лв)
2. Филтри на говорителите около 20-30лв
3. Пищялки задна линия - 20лв
4. Мноооооого занимавка, която струва време, но не пари.
Тотал 110лв. Това е бюджетния вариянт. Ако си намериш CD Professional то ще е по-скъпичко но и разликата си струва.

Масово хората сменят предните говорители на е46. Масово твърдят, че бе тая смяна нищо не става. Но и също така масово, за да влезе новия говорител, се реже ламарината на вратата и се слагат филтри. Е, мога да заявя, че разликата в огромната си част се дължи на изрязаната врата и филтрите, а не на новия говорител! Мерил съм АЧХ на оригиналните говорители и смея да твърдя, че е доста добра в областа на ниските и средни честоти. С подходящия филтър и изрязана врата, смяната е безмислена. Освен ако не се гони повече мощност разбира се. За мен обаче мощноста на Алпина е достатъчна. Дори ми се налага да отварям багажника за да докажа на някой че нямам бас каса там.

Но както би казал бай Ганьо: Имал си бол пари - платил си.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 и Колело
Мечтае да кара: ZЗ, Dodge Charger 1970
Детайли за колата: БМВ Е46 318i 1998

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от mitio8 » 31 Май 2017, 12:19

Може би не е правилен въпросът, но как да разбера кой компонент е висок клас, цена?

Предните ми дава говорителя са със скъсана мембрана и не свирят почти.
Може ли да препоръчате модел, който да ги замести(без преправяне на вратата), за да мога да преценя дали си струва да търся оригинални(втора употреба :D)?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от banan4i » 31 Май 2017, 20:19

Еее, колега, ясно, сега разбрах. Но пък аз съм със цд профешънъл... а и честно казано рязането на вратата вече ми влиза малко накриво и не ми се нрави много... иначе бас отзад бол, много добре е направена кората. В случая с паничката и ватата се получава, че задните колони използват за обем самия багажник, което реално, ако фабрично обема е изчислен, звука си излиза като от субуфер, което е топ! Както каза кколега по-нагоре вожно е сегашните ти говорители в какво състояние са. Все пак аз супих системата за старата ми кола, която свиреше на 3/4 говорители, а на предните мембраната беше толкова скъсана, че бяха отделени от рамката. Сега просто я имам и затова я слагам. Ако я нямах, честно козано сигурно щях да се сдобия с дигитален чейнджър.

Доколкото за качеството на говорителите някой по-компетентен от мен да се изкаже. Има много ревюта, а пък и тенденцията е скъпото е по-хубаво. За предни говорители 80-100лв са достатъчно задоволителни за фабричен ресийвър.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Меден Рудник
Пол: Мъж
Кара: E46 150hp combi

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Vendetta_Bs » 05 Юни 2017, 17:10

Здравейте колеги,
следя темата и имам питане:
С голямата отигинална навигация съм, но има доста изгорели пиксели и ме дразни доста. Няма USB за mp3-ки също.А и като цяло лисля че не вади хубав звук...
Какво ще кажете ако сложа едно 2DIN афтър маркет CD?
Нещо от категорията на PIONEER FH-X730BT
Мисля че звука ще е доста по-добър..
Визуално ще е перфектно, ще слушам mp3, ще мога да го ползвам като hands free и дори музика от телефона да пускам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 22.05.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E53 4,4
Мечтае да кара: Всичко що е М

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от cool_ice » 05 Юни 2017, 20:18

Gqbriel написа:
pekicha написа:
Shamanek написа:Аз бях пред същата дилема. Сложих на херц компонентни (16.5 - 17 не помня колко точно но са стандартни) и отпред и отзад.
За предните врати трябва малко преправяне - сваля се кората и се изрязват едни пластмаси които държат оригиналните говорители. Малките компоненти се слагат на мястото на малките оригинални без проблем.


Да разбирам ли следното - че само със слагането на двукомпонентните Хертцове - има осезаема разлика в звука - за мен е много добър вариант,въпреки че съм с касетка,имам и чейджър и звука е дооста по-различен от примерно на радиото.
Тъй като мисля,да си изкарам и AUX или евентуално да купя Dension за да го вържа с ipod/iphone по този начин следва звука да е доста по-добър без да слагам( за мен грозни афтърмаркет плейъри) :dunno:

Колега аз също съм с оригиналналната музика с касетка но след намесата на колегата Stony1 подмяната на оригиналния чип с нов на Пайнер музиката стана уникално добра много по добър плътен бас а съм без харман кардан сега обмисляме вариант и за него предполагам ще се получи още по добре . така че помисли само за подмяна на чипа .
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от VladiE » 05 Юни 2017, 22:29

Колега,
дай повече подробности. От къде намери чипа, какъв е и как го смени? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 22.05.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E53 4,4
Мечтае да кара: Всичко що е М

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от cool_ice » 08 Юни 2017, 9:38

чипа беше от него той с това се занимава най добре драсни му едно лс и се консултирай с него
memberlist.php?mode=viewprofile&u=16959 това е човека
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от chris_barnes » 22 Юли 2017, 6:45

Vendetta_Bs написа:Здравейте колеги,
следя темата и имам питане:
С голямата отигинална навигация съм, но има доста изгорели пиксели и ме дразни доста. Няма USB за mp3-ки също.А и като цяло лисля че не вади хубав звук...
Какво ще кажете ако сложа едно 2DIN афтър маркет CD?
Нещо от категорията на PIONEER FH-X730BT
Мисля че звука ще е доста по-добър..
Визуално ще е перфектно, ще слушам mp3, ще мога да го ползвам като hands free и дори музика от телефона да пускам.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Купи си китайска навигация болт он, не се занимавай с дабъл дин - монтажа е труден и не става без рязане.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от chris_barnes » 22 Юли 2017, 6:47

banan4i написа:Към смяна на музиката се запътих и аз. И принципно, ако можех да отделя 2к за аудио в колата няма да се замисля грам. Понеже нямам се задоволявам със средно качество компоненти, които са около 15 пъти по-качествени от фабричните. Наистина, някой с фабрично аудио би се учудил, ако чуе ИСТИНСКИ звук.
Но миналата ми кола правих такава интервенция и бях сууупер доволен. Оказа се, че цял гивот съм живял в заблуда и на повечето песни не съм чувал някои звуци и тонове, които чувах след интервенцията. Именно затова към края на лятото ще подменя всичко в е46-цата. Засега най-лесна ми бе подмяната на задвата линия с въпросните говорители от миналата ми кола. След смяната разбрах колко зле са фабричните. Не че не вадят хубав звук, за фабрична система е най-хубавата, която бях чувал. И все пак подмяната носи огромно удовлетворение от самото слушане. Ще има моменти, в които просто седите за да слушате. При правилен подбор, малко време, клипчета в тубата и сръчност, интервенцията е лесна и може да се извърши и пред блока дори. Ето една равносметка за похарченото от мен за аудио, което ще се премести в е46-цата:
Говорители предни 13см мидбас Audioson - 110лв
Говорители задни 16.5см мидбас Audioson - 169лв
Пищялка 3см с копринена мембрана Audioson - 90лв
(Закупени заедно като фабричен комплект - грубо 315лв)
Усилвател Alpine 4x70W RMS с много ниски изкривявания - 280лв
Кабел RCA, екраниран - 20лв х 2
Кабели сигнални голямо сечение - 15лв (10 метра)
Захранващ и заземяващ кабел за усилвател голямо сечение - 35лв
Звукоизолация тип битум и други - 40лв
Плеър с Bluetooth, USB, AUX - 190лв
И ето, че за около 900лв нещата се получават супер!
Да не говорим, че даже може и да се спести от нещо и резултата ще е същия, примерно, ака плеъра е без блутут или говорителите са Hertz, ако вземем по-малко изолация или кабели с по-малко сечение (сигнални), пак става, цената пада.
Така че, извода е, мерак да има! ...и малко пари де.
Без източник на ниски нищо не правиш. Ще си остане усещането за радиоточка.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Lenco » 23 Юли 2017, 17:52

С малко компромиси около размерите горе-долу приличен саунд.
Източник - 7'' Android 5.1
Усилвател предни/задни Sony XM-754SX 75 Watts RMS x 4 ohms
Усилвател бас - Sony Xplōd XM-1S 290 watts RMS x 1 at 4 ohms
Бас - Sony XS-L10S 10" 4 Ohm RMS: 330 watts
Предни - 165мм компонентна система DLS MB6.2 80 W RMS
Задни - 165 мм Focal Auditor R-165C 60 watts RMS
Кабели - 2 Х Connection FS2 550 2RCA-2RCA
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от u`F`o » 07 Яну 2018, 0:19

Колеги, може ли да препоръчате ъпгрейд за 500-600лв? Колата е с обикновен BMW player с касетка и управление на Changer.

Мисля за смяна с BMW бизнес CD, за да изкарам aux. (150лв)

Имам идея да се отреже ламарината зад подлакътнка и да се сложи 10-12" каса с 4 канален усилвател.

Може би смяна на предните говорители, че не се чуват или само филтри.

Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от u`F`o » 30 Яну 2018, 21:43

Колеги, днес инсталирах това в колата. Същите тонколони свирят значително по-добре. Явно са здрави. Blutooth функцията е много приятна. Има оранжев цвят и застана перфектно на таблото. За да се управлява от волана ми струваше 430 лв цялата процедура. Или - 270 Pioneer, 110 модул за управление от волана, 20 лв за пластмасата, за да застане добре и 30лв монтаж. Много съм доволен. Забравете за всякакви Yatur, Grom или ТРИОМА. Като ми ги показаха в Aval, са едни съмнително леки пластмасови кутийки с евтина изработка.

Самите усилватели от BMW са леко смотани (нямам опит с всички) по думите на момчето от Авал и реално никакъв усилвател и crossover-и/филтри не могат да докарат добър звук.

Надявам се това да е полезно на всички, които са решили да ъпгрейдват.

Може да се мине по-евтино с Pioneer за 159лв, като цената от 430 ще падне на 320. Разликата е, че макар да има същия усилвател като X580BT, му липсват blutooth (съответно и функцията за телефон), 13 бандов еквалайзер (не, че на някой му трябва) и времезакъснение от различните тонколони, за да се нагласи звукът да идва по едно и също време.

Впрочем това, което ме изкефи много е, че с вече ми работят бутоните на волана за набиране и вдигане и имам микрофон, с който мога да говоря докато карам, чрез натискане на един бутон.

Другото готино нещо е, че с бутони нагоре/надолу сменям песни в Spotify или превъртам подкаста. Кеф на бучки!

Надявам се, да съм полезен на тези, които още се чудят какво и как да направят с музиката си.


Времето за монтаж беше по-малко от час, но зависи с кой пакет е вашето е46.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 30 Яну 2018, 22:00

Мисля, че е време отново да си ги мерим :) Музиките имам в предвид :))))
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook