Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 15 Окт 2018, 13:18

Трябвало е да се сменят направо 4те канала. Щом е започнал да прави проблем, усилвателя може да стане само по-зле. Прекъсват му възките в чипа и това оправия няма! Сложи си един 4 канален интегрален TDA7560 и звукът ще ти хареса още повече :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от stony1 » 15 Окт 2018, 14:05

pimpo написа:Трябвало е да се сменят направо 4те канала. Щом е започнал да прави проблем, усилвателя може да стане само по-зле. Прекъсват му възките в чипа и това оправия няма! Сложи си един 4 канален интегрален TDA7560 и звукът ще ти хареса още повече :)


Колегата говори за усилвателя, който е Harman/Kardon.
При това положение, TDA7560 е безмислено да се слага, да не говорим, че точно този чип в БМ54 никога не бих сложил.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.11.2018

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от mixailrg » 18 Яну 2019, 15:29

Здравейте! Искам да споделя следния проблем и ще бъда много благодарен, ако някой е намерил решение. След закупуване на рециклиран BM54 модул, ми изчезна AUX сигнала (при натискане на бутон MODE на навигацията, изобщо нямам опция AUX). Понеже пазя старият си развален BM54 модул, направих проба и като монтирам него AUX-а работи. След дълго ровене и четене, се каза че след рециклиране, много от BM54 модулите губят AUX, което е адски неприятно, предвид че моятa мултимедия е с касетка. Питането ми е, дали има вариант AUX да се изкара директно от касетофона (някъде нещо да се запои) и дали евентуално някой има схема за модел : 65.52-6 934 409 или ALPINE RD1BE85A.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от stony1 » 23 Яну 2019, 8:34

mixailrg написа:Здравейте! Искам да споделя следния проблем и ще бъда много благодарен, ако някой е намерил решение. След закупуване на рециклиран BM54 модул, ми изчезна AUX сигнала (при натискане на бутон MODE на навигацията, изобщо нямам опция AUX). Понеже пазя старият си развален BM54 модул, направих проба и като монтирам него AUX-а работи. След дълго ровене и четене, се каза че след рециклиране, много от BM54 модулите губят AUX, което е адски неприятно, предвид че моятa мултимедия е с касетка. Питането ми е, дали има вариант AUX да се изкара директно от касетофона (някъде нещо да се запои) и дали евентуално някой има схема за модел : 65.52-6 934 409 или ALPINE RD1BE85A.

Това с рециклирането и загубата на AUX са пълни глупости. Ако нещо такова се е случило, то "майсторът" е за убиване и плитко заравяне. Много хора се занимават с рециклиране на електронни модули, гледайки клипчета в интернет и си нямат никаква идея какво действително правят и как работи даденият модул. За познанията им по електроника няма да говоря.
На въпросът ти относно изкарването на AUX - Може да се направи на "рециклирания" ти модул, а може и да се възстанови старият модул, които пазиш. Има вариант и двата да се оправят.

Полезно ще е ако споделиш, кой е бил великият майстор, който е рециклирал модулът, за да се пазим от разни самозванци!
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е46 convertible
Мечтае да кара: М3

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от val_mcrae » 23 Яну 2019, 8:58

mixailrg написа:Здравейте! Искам да споделя следния проблем и ще бъда много благодарен, ако някой е намерил решение. След закупуване на рециклиран BM54 модул, ми изчезна AUX сигнала (при натискане на бутон MODE на навигацията, изобщо нямам опция AUX)...


Здравейте, имам подобен проблем, като при колегата, но не е след майстор, а така си купих колата. Оборудвана е със система "харман/кардън" има навигация и CD - "чейнджър". Но при натискане на бутона MODE няма опция за CD, работи само радио! Въпроса ми е дали проблема е "софтуерен" или механичен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от stony1 » 23 Яну 2019, 10:52

Не е механичен проблем. По-скоро чейнджърът или е разкачен от кабелитe или е прецакан.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от valko323 » 23 Сеп 2020, 16:23

Да пораздвижа малко тази прашасала тема, ако все още има колеги, които си карат и човъркат 46-ците.
Та, от две години кажи-речи като имам време се опитвам да правя разни ъпгрейди по аудиото на колата, стремейки се да запазя оригиналния и вид като черпя идеи от тази тема ии няколко по чуждите форуми. Направих доста неща и като цяло избягвах рязането на предните врати, но май като гледам няма да мина без това и последните дни се зачетох по темата.
Много ми хареса решението на колегата pimpo, как общо взето от нищо е направил нещо, по думи доста добро!
В частност се интересувам от реализацията на долното..(позволих си да орежа поста за да не се пълни много страницата). В случая правим дупка във вратата за да и ползваме обема, но защото тече вода след това я запушваме с въпросния материал; въпроса ми е така не се ли губи ефекта от рязането, или ползвания материал го играе нещо като "Passive radiator" и ефекта от обема си го имаме?


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 30 Сеп 2020, 12:50

Сам си си отговорил :)
Силиконовата палачинка е тънка и еластична. Тя реално трепти като мембрана и почти не пречи на звука.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Lenco » 30 Сеп 2020, 14:23

За съжаление възможностите на 16 см говорител се изчерпват от към бас, доста рано. Рязането на вратите позволява да се появят нещо като долни честоти, но 25-30 см са си друго. На пазара има доста тънки басови говорители 8-10 см, които с тънка кутия зад облегалката и изглед през ски сака правят саунда на ниво.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от VladiE » 01 Окт 2020, 7:47

Lenco написа:За съжаление възможностите на 16 см говорител се изчерпват от към бас, доста рано. Рязането на вратите позволява да се появят нещо като долни честоти, но 25-30 см са си друго. На пазара има доста тънки басови говорители 8-10 см, които с тънка кутия зад облегалката и изглед през ски сака правят саунда на ниво.
И аз точно това съм намислил да направя. Чудя се обаче, не е ли по добре да се ползва обема на багажника за кутия и да се сложе отворен суб-уфер?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 01 Окт 2020, 10:32

4х16см са напълно достатъчни откъм честотен диапазон. Ниските са дълбоки и плътни. Няколко пъти съм отварял багажника за да показвам на хора че нямам бас каса.
Ако говорим за мощност, да тогава би могло да се иска повече, ако искате да ви падат зъбите от бас :) Аз лично съм със Профи радио и подменен усилвател 4х22W и за мен е напълно достатъчно. Слагането на бас каса има смисъл само ако се добави сериозен усилвател.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Lenco » 01 Окт 2020, 10:48

VladiE написа:
Lenco написа:За съжаление възможностите на 16 см говорител се изчерпват от към бас, доста рано. Рязането на вратите позволява да се появят нещо като долни честоти, но 25-30 см са си друго. На пазара има доста тънки басови говорители 8-10 см, които с тънка кутия зад облегалката и изглед през ски сака правят саунда на ниво.
И аз точно това съм намислил да направя. Чудя се обаче, не е ли по добре да се ползва обема на багажника за кутия и да се сложе отворен суб-уфер?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Има някакви "FREE AIR" басове за целта, но аз не съм пробвал. Старата ми музика беше с бас Сони 10 инча, дебел около 8 см, кутията беше залепена за гърба на задната седалка и не отнемаше място от багажника.
Разбира се голям бас си иска усилвател, след това следват задни 16 см с усилвател, после предни ..... и така.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от valko323 » 01 Окт 2020, 12:18

pimpo написа:Сам си си отговорил :)
Силиконовата палачинка е тънка и еластична. Тя реално трепти като мембрана и почти не пречи на звука.


Мда... 'разсъждавах на глас' по-скоро.. хахх
Аз обаче не можах нещо да се справя с направата на така наречената палачинка.. Има ли някаква алтернатива като материал? Може би някаква силиконова мембрана, която трябва да се разтърся от къде да взема, или примерно нещо подръчно като мушама :lol: има ли вариант да свърши работа?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от swetlioo » 01 Окт 2020, 16:44

Парти балон, от по големите

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 23.08.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e46 330d 184hp

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от ivogk » 02 Окт 2020, 3:41

стара вътрешна гума

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook