съвет за тампон на диференциал

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 /316i

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от IKN » 14 Ное 2012, 10:27

Попаднах на едно добро клипче относно смяната на задния тампон .
На подемник и с правилния инструмент смяната е направо като детска игра.
На клипа се вижда как стария тампон е бил монтиран неправилно.
http://www.youtube.com/watch?v=ItqRPDe-YM8

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 441
Регистриран на: 2.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 320d '03
Мечтае да кара: E90 V10 Hartge

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от adko001 » 14 Ное 2012, 12:38

IKN написа:Попаднах на едно добро клипче относно смяната на задния тампон .
На подемник и с правилния инструмент смяната е направо като детска игра.
На клипа се вижда как стария тампон е бил монтиран неправилно.
http://www.youtube.com/watch?v=ItqRPDe-YM8


Много добро видео, наистина :yes: :yes: :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от 320 2.2 » 13 Дек 2012, 16:18

Колеги аз си купих тампон за дифа заден полиуретанов който е от две части едната част е с по дебел борд другата с по тънак някой ако може да ми каже коя част се слага към дифа с тънкия или с дебелия борд и тази шаиба каде се слага м/у дифа и тампона или от към болта .Като легна отдолу сигурно ще си проличи кое как е но за всеки случаи да попитам и вас тампона е от колегата в форума .Ще съм благодарен ако някой ми обясни.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 22.03.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Cabrio 325
Мечтае да кара: M3

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Vladimiroff » 17 Сеп 2013, 11:42

Колеги, привет!

Някой може ли да ми каже къде във Варна няма да ми съдерат кожата за смяната на тампона? Вече съм го купил, но нямам инструмент и канал, още по-малко време за да го сменям сам колкото и да ми се иска.

Благодаря предварително! Поздрави!
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Dimitroff » 18 Сеп 2013, 9:20

IKN написа:Попаднах на едно добро клипче относно смяната на задния тампон .
На подемник и с правилния инструмент смяната е направо като детска игра.
На клипа се вижда как стария тампон е бил монтиран неправилно.
http://www.youtube.com/watch?v=ItqRPDe-YM8


Доста оптимистично видео :)
Казвам го от опит :)
Макар и с правилните пособия...самото видео е с реална продължителност дооооооста повече от крайния обработен (сглобен) клип.
И все пак - крайният резултат е най-важен ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '2002 e46 M54B22

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от LuboO » 19 Мар 2015, 17:34

Здравейте,

Знам, че е отдавна темата, но все пак да я използвам.. :)

Възможно ли е от този въпросния тампон да се получават едни вибрации в задницата, но само при ускорение в по-високи предавки и повече след скорост 100-110 км/ч? Примерно на 4-та и 5-та, като се пусне газта спира, като се натисне и почне да ускорява пак почва да тресе..

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 /316i

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от IKN » 23 Мар 2015, 22:33

LuboO написа:Здравейте,

Знам, че е отдавна темата, но все пак да я използвам.. :)

Възможно ли е от този въпросния тампон да се получават едни вибрации в задницата, но само при ускорение в по-високи предавки и повече след скорост 100-110 км/ч? Примерно на 4-та и 5-та, като се пусне газта спира, като се натисне и почне да ускорява пак почва да тресе..

Благодаря!

Имах същите симптоми преди доста време на другата ми кола която е с предно предаване ,но мисля че принципно и за задно предаване
може да важи същото - при мен тресеше при подаване на газ особено на лек баир с повече хора в колата .Оказа се от вътрешните карета
на полуоските ,бяха с голям радиален луфт вътре ,при подаване и отнемане на газ се усещаха леки удари в трансмисията.
При бмв-то освен полуоските погледни и каретата на кардана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от dido_06 » 21 Юни 2015, 13:17

Смених въпросния тампон. Диференциала го свалих целия за има няма 30 минути. Беше много лесно, но колата беше на подемник и имах всички необходими инструменти. Стигнах до момента, в който трябва да сваля стария тампон. Гумата беше се накъсала, отделно беше ръждив и направо залепнал. Изкривиха се 3 шпилки, закалени, гумата се окъса цялата, но металната част не помръдна. В крайна сметка намерих много дебела шайба, която легна точно по металната част на тампона и след 4 часа мъчене, изкарах стария тампон. Изшкурих ръждата от гнездото, напръсках новия с WD-40 и със скобата влезе много лесно. Общо ми отне около 5-6 часа, но определено си заслужаваше, вече го няма досадното тупкане отзад. Съвета ми е всеки, на който му тупка задницата при превключване да го сменя тоя тампон.


Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.07.2015
Пол: Мъж

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Atanasov91 » 08 Окт 2015, 14:12

Здравейте колеги искам да попитам предстои ми смяна на тампона на дифа и се колебая коя марка да избера.
усилен на МЕЙЛЕ или на лемфьордер кои тампон е по добър цените са доло горе еднакви плюс минус 10 - 15 лева благодаря ви предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от dido_06 » 14 Окт 2015, 15:23

Atanasov91 написа:Здравейте колеги искам да попитам предстои ми смяна на тампона на дифа и се колебая коя марка да избера.
усилен на МЕЙЛЕ или на лемфьордер кои тампон е по добър цените са доло горе еднакви плюс минус 10 - 15 лева благодаря ви предварително.


Колега, аз сложих лемфьордер(сам го смених) и съжалявам, след 1 месец пак се разхлопа. Но ми се струва, че беше тръгнал да се разтича още преди да го сложа(нали е маслен отвътре). В момента колата е на ремонт, разправях на майстора за тоя тампон и каза, че там слага на мейле, даже дали не каза, че били HD, т.е. подсилени. Взех лемфьордер, понеже беше по-скъп, но явно не винаги скъпото е по-добро. Сега пак ще го сменям, но с мейле.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Gqbriel » 14 Окт 2015, 15:45

dido_06 написа:
Atanasov91 написа:Здравейте колеги искам да попитам предстои ми смяна на тампона на дифа и се колебая коя марка да избера.
усилен на МЕЙЛЕ или на лемфьордер кои тампон е по добър цените са доло горе еднакви плюс минус 10 - 15 лева благодаря ви предварително.


Колега, аз сложих лемфьордер(сам го смених) и съжалявам, след 1 месец пак се разхлопа. Но ми се струва, че беше тръгнал да се разтича още преди да го сложа(нали е маслен отвътре). В момента колата е на ремонт, разправях на майстора за тоя тампон и каза, че там слага на мейле, даже дали не каза, че били HD, т.е. подсилени. Взех лемфьордер, понеже беше по-скъп, но явно не винаги скъпото е по-добро. Сега пак ще го сменям, но с мейле.


Затова,когато се прави нещо такова ,което се отразява пряко на комфорт и т.н се купува :

Номенклатурен номер : 33176751808
Описание : ТАМПОН ДИФЕРЕНЦИАЛ - Е 46
Ед.цена (с ДДС) : 98.41 BGN

С отстъпка и под 90 сигурно може да слезе..но ще забравите за него докато е ваша колата :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5


Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.07.2015
Пол: Мъж

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Atanasov91 » 14 Окт 2015, 15:54

Каква марка е този от 98лв колега защото навсякъде където ходих мяма по скъп тампон от 50 лева защо така се получава ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от metodi80 » 14 Окт 2015, 21:57

В България е въпрос на късмет ..... дали е лемфьордер или мейле , ако уцелиш , ще го бъде , ако не - не ....
При официалните представители уж все още има качество на частите , но и цените са по -сериозни .....
Преди като се налагаше да монтирам части , предпочитах мейле , след няколко случая на ментета , вече не ги ползвам изобщо и се ориентирам към други марки , като за мен лемфьордера е най -подходящо .... до сега не съм попадал на менте .....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Gqbriel » 14 Окт 2015, 22:01

metodi80 написа:В България е въпрос на късмет ..... дали е лемфьордер или мейле , ако уцелиш , ще го бъде , ако не - не ....
При официалните представители уж все още има качество на частите , но и цените са по -сериозни .....
Преди като се налагаше да монтирам части , предпочитах мейле , след няколко случая на ментета , вече не ги ползвам изобщо и се ориентирам към други марки , като за мен лемфьордера е най -подходящо .... до сега не съм попадал на менте .....


Истински лемфьодер се намира по рядко от стара 2левка :mhihi: ,ти шегуваш ли се с това "при официалните представители уж все още има качество на частите "..то кисело гроздето било...
Но като смениш 2 - истински ти казвам бе от германия си ги вкарвам Лемфьодер и удариш чертата,се оказва,че гроздето е по-скоро сладко от кисело (за някои неща!!)

Ти не си попадал ,но много са лично аз - а за билщайн (примерно) смених 2 нови комплекта аморт за 1 седмица - чисто нови от кутията...се разтропаха за по 2 дни...и не е от неправилен монтаж.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Dimitroff » 16 Окт 2015, 7:25

Всъщност има и нещо друго...
Българинът се "кефи" на цената...а тя в повечето случай е определяща за качеството...
Луканка за 3лв няма...нищо, че пише, че е луканка - с амортисьорите е същото...

Мен ме кефи примерно как търговеца, който ги продава си измива ръцете със сервиза - "Неправилен монтаж!" (никой конкретно не визирам!!) :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook