съвет за тампон на диференциал

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Gqbriel » 16 Окт 2015, 8:53

Dimitroff написа:Всъщност има и нещо друго...
Българинът се "кефи" на цената...а тя в повечето случай е определяща за качеството...
Луканка за 3лв няма...нищо, че пише, че е луканка - с амортисьорите е същото...

Мен ме кефи примерно как търговеца, който ги продава си измива ръцете със сервиза - "Неправилен монтаж!" (никой конкретно не визирам!!) :mhihi:

Е да и после отиваме при едни хора,дето знаят как да ги монтират и идва един доставчик на части и само като чуе марката и цената - аха ясно,не е монтажа ,всичките са си таквиа :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от metodi80 » 16 Окт 2015, 19:11

Gqbriel написа:......ти шегуваш ли се с това "при официалните представители уж все още има качество на частите "......

С нищо не се шегувам ...

Gabriel написа:Ти не си попадал ,но много са лично аз ....

Много , много , колко да са много .... вероятно имаш сервиз и/или предлагаш ремонт на автомобили ....... :dunno:


Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.07.2015
Пол: Мъж

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Atanasov91 » 16 Окт 2015, 19:32

Здрвейте колеги има ли някои от пловдив да помогне за смяната на тампона ще почерпа каквото трябва просто не мисля че ще се справя сам а н майстор искат прекалено много пари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Gqbriel » 22 Окт 2015, 10:02

Atanasov91 написа:Здрвейте колеги има ли някои от пловдив да помогне за смяната на тампона ще почерпа каквото трябва просто не мисля че ще се справя сам а н майстор искат прекалено много пари.

Без скоба направо ще е късмет ако го извадите без да сваляш диф-а
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от dido_06 » 28 Окт 2015, 10:05

dido_06 написа:
Atanasov91 написа:Здравейте колеги искам да попитам предстои ми смяна на тампона на дифа и се колебая коя марка да избера.
усилен на МЕЙЛЕ или на лемфьордер кои тампон е по добър цените са доло горе еднакви плюс минус 10 - 15 лева благодаря ви предварително.


Колега, аз сложих лемфьордер(сам го смених) и съжалявам, след 1 месец пак се разхлопа. Но ми се струва, че беше тръгнал да се разтича още преди да го сложа(нали е маслен отвътре). В момента колата е на ремонт, разправях на майстора за тоя тампон и каза, че там слага на мейле, даже дали не каза, че били HD, т.е. подсилени. Взех лемфьордер, понеже беше по-скъп, но явно не винаги скъпото е по-добро. Сега пак ще го сменям, но с мейле.


Пичове, вдигнах колата на подемник, тампона е добре, излъгах, че е заминал. Оказа се, че карето на кардана, това след кутията е заминало. Симптомите са почти еднакви, за това си мислех, че е от тампона. Оказа се, че лемфьордера е стабилен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 /316i

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от IKN » 28 Окт 2015, 11:20

Atanasov91 написа:Здравейте колеги искам да попитам предстои ми смяна на тампона на дифа и се колебая коя марка да избера.
усилен на МЕЙЛЕ или на лемфьордер кои тампон е по добър цените са доло горе еднакви плюс минус 10 - 15 лева благодаря ви предварително.

Преди 3 г. сменях тампона, сложих МЕЙЛЕ и до момента не е мръднал изобщо
, но моята е с най слабия мотор. За ЛЕМФ не искам да казвам нищо лошо, но сегашното
му качество не е това което беше преди години. Лично аз ползвам по ходовата част предимно
МЕЙЛЕ, както и тампоните им от доста години и са доста добри. Но от частите им по мотора, като
водна помпа и хидравлични повдигачи които съм слагал на другата ми кола, никак не бях доволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Gqbriel » 28 Окт 2015, 11:28

metodi80 написа:
Gqbriel написа:......ти шегуваш ли се с това "при официалните представители уж все още има качество на частите "......

С нищо не се шегувам ...

Gabriel написа:Ти не си попадал ,но много са лично аз ....

Много , много , колко да са много .... вероятно имаш сервиз и/или предлагаш ремонт на автомобили ....... :dunno:


Еми с 3 БМВ-та подред различни една от друга бая части съм сменил,отделно 90% от приятелите ми са с марката ,отделно приятели със сервизи колко искаш,така че имам някакъв поглед ...отделно и мнениея на хора паразуващи от определени търговци...та не е да съм виждал 1 тампон през живота си
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от metodi80 » 28 Окт 2015, 22:57

Gqbriel написа:
metodi80 написа:
Gqbriel написа:......ти шегуваш ли се с това "при официалните представители уж все още има качество на частите "......

С нищо не се шегувам ...

Gabriel написа:Ти не си попадал ,но много са лично аз ....

Много , много , колко да са много .... вероятно имаш сервиз и/или предлагаш ремонт на автомобили ....... :dunno:


Еми с 3 БМВ-та подред различни една от друга бая части съм сменил,отделно 90% от приятелите ми са с марката ,отделно приятели със сервизи колко искаш,така че имам някакъв поглед ...отделно и мнениея на хора паразуващи от определени търговци...та не е да съм виждал 1 тампон през живота си


Нямаше нужда да обясняваш ... "много са лично аз...." - означава ти лично , не приятели със и без сервизи ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2008 Е92 М3 6sp, 2011 E70 X5 35D

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от tol4o » 31 Май 2016, 1:29

LuboO написа:Здравейте,

Знам, че е отдавна темата, но все пак да я използвам.. :)

Възможно ли е от този въпросния тампон да се получават едни вибрации в задницата, но само при ускорение в по-високи предавки и повече след скорост 100-110 км/ч? Примерно на 4-та и 5-та, като се пусне газта спира, като се натисне и почне да ускорява пак почва да тресе..

Благодаря!


Имам абсолютно същите симптоми на моята E81 123d. Ориентирал съм се за смяна тампона на диференциала. При теб колега какво се оказа?
There is nothing but BMW!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '2002 e46 M54B22

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от LuboO » 31 Май 2016, 6:37

Ами всъщност аз още не съм решил проблема напълно.. Смених гумено каре на кардана (от страната на ск.кутия), но не даде особена разлика. Гледахме я скоро в един сервиз и не ме насочиха към нещо конкретно, ами че може да е от много работи - висящ лагер, тампони на диференциала (при мен са 3), луфт в полуоски на диф., и не на последно място заминал маховик. Скоро ще я почваме и аз лично мисля на първо място да е висящия лагер, после тампони и накрая да остане маховика. Ако реша проблема, ще пиша.

Sent from my D5803 using Tapatalk


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от efren » 29 Окт 2016, 17:38

Последно сваля ли се дифа или не и има ли значение за това дали се сваля дифа с какъв диф съм ( голям или малък)?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2008 Е92 М3 6sp, 2011 E70 X5 35D

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от tol4o » 29 Окт 2016, 19:33

Смених всичко възможно по окачването, но в крайна сметка, след като преди тази съм карал 7 години Е46 М3, нещо не се залюбихме с дизела. Писна ми от лага въпреки bi-turbo-то и накрая си взех Е92 М3 :)
There is nothing but BMW!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 2.05.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i Touring M43B18
Мечтае да кара: BMW E61

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от Rado318 » 05 Май 2018, 14:43

Здравейте колеги , от вчера като вкарам на 1-ва се чува едно леко тупкане отзад но не винаги ... и от време на време на 2-ра и според мен е тампон на диференциала , въпроса ми е колко пари излиза целият ремонт понеже не мисля че ще се справя сам ако се хвана да го правя и има ли вероятност да е нещо друго ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от RaiN » 15 Апр 2019, 9:52

Здравейте колеги :wave:
От прочетеното дотук това би трябвало да е тампона на диференциала 33176751808 и ако да,а този
07 RUBBER MOUNTING front 2 33176770788 :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: съвет за тампон на диференциал

Мнение от mu6a4 » 15 Апр 2019, 17:48

Диференциала има 3 тампона, не 1.

1вия номер е на задния тампон, 2рия номер е на предните два.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook