Е46 купе,уплътнение под прозореца.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 31.10.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320Ci '01
Мечтае да кара: BMW E46 M3 CSL
Детайли за колата: M54B22 170hp/210 Nm at 3500 rpm

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от Zidankata » 02 Юни 2013, 16:54

Здравейте , колеги искам да попитам тези от вас , който са сменяли уплътненията от външната страна на задните прозорци на купе .
diy136.JPG

Тази черната лайсна , която стой над уплътнението може ли да се свали или върви заедно с уплътнението .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: Португалия
Пол: Мъж
Кара: COUPE
Мечтае да кара: на две гуми

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от Рейсъра » 02 Юни 2013, 19:23

Здр колеги ,значи и аз да се похваля съм за смяна на предни и задни уплатнения тук кадето съм ми искат 310 евро за един брой предно и 40 евро за един брой задно. :conf: :conf: :conf:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от Maxmadness » 02 Юни 2013, 21:03

търсете втора ръка колеги,а иначе това което е под задния малък прозорец е 40лв :yes:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 31.10.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320Ci '01
Мечтае да кара: BMW E46 M3 CSL
Детайли за колата: M54B22 170hp/210 Nm at 3500 rpm

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от Zidankata » 03 Юни 2013, 14:05

40 лв. са уплътненията с обикновената лайсна , но в моя случай лайсната е Glanzschwarz и уплътнението едното струват 102,17 лв с ДДС .
Само заради тази лайсна са толкова скъпи , в Дару Кар ми обясниха , че уплътненията от 40 лв. , лайсната не е гланцова и ще се различава от това на старите уплътнения . Затова в горния ми пост питам дали бих могъл да взема от тези уплътнения за 40 лв. и само да прехвърля тази Glanzschwarz лайсна от мойте стари уплътнения или другия вариант е да се боядиса тази лайсна в цвета на колата , ако материала от който е позволя да се боядисва . Втора ръка иначе са по 40 лв. тези уплътнения .
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от dido0o``` » 03 Юни 2013, 16:04

Zidankata написа:40 лв. са уплътненията с обикновената лайсна , но в моя случай лайсната е Glanzschwarz и уплътнението едното струват 102,17 лв с ДДС .
Само заради тази лайсна са толкова скъпи , в Дару Кар ми обясниха , че уплътненията от 40 лв. , лайсната не е гланцова и ще се различава от това на старите уплътнения . Затова в горния ми пост питам дали бих могъл да взема от тези уплътнения за 40 лв. и само да прехвърля тази Glanzschwarz лайсна от мойте стари уплътнения или другия вариант е да се боядиса тази лайсна в цвета на колата , ако материала от който е позволя да се боядисва . Втора ръка иначе са по 40 лв. тези уплътнения .

Другият ти вариант е да се облепи с гланц черно фолио. Ще изглежда почти същото :) Ако е само за една лайсна, която е свалена и без кривки, едва ли ще ти вземат повече от 10лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 31.10.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320Ci '01
Мечтае да кара: BMW E46 M3 CSL
Детайли за колата: M54B22 170hp/210 Nm at 3500 rpm

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от Zidankata » 03 Юни 2013, 17:46

dido0o``` написа:
Zidankata написа:40 лв. са уплътненията с обикновената лайсна , но в моя случай лайсната е Glanzschwarz и уплътнението едното струват 102,17 лв с ДДС .
Само заради тази лайсна са толкова скъпи , в Дару Кар ми обясниха , че уплътненията от 40 лв. , лайсната не е гланцова и ще се различава от това на старите уплътнения . Затова в горния ми пост питам дали бих могъл да взема от тези уплътнения за 40 лв. и само да прехвърля тази Glanzschwarz лайсна от мойте стари уплътнения или другия вариант е да се боядиса тази лайсна в цвета на колата , ако материала от който е позволя да се боядисва . Втора ръка иначе са по 40 лв. тези уплътнения .

Другият ти вариант е да се облепи с гланц черно фолио. Ще изглежда почти същото :) Ако е само за една лайсна, която е свалена и без кривки, едва ли ще ти вземат повече от 10лв.

Да и този вариант е възможен , но мойте лайсни са добри и ако могат да се свалят само ги прехвърлям на мястото на другите , но :dunno: дали изобщо могат да се свалят или вървят заедно с уплътненията .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от vassil_bk » 03 Юни 2013, 21:16

Zidankata написа:Да и този вариант е възможен , но мойте лайсни са добри и ако могат да се свалят само ги прехвърлям на мястото на другите , но :dunno: дали изобщо могат да се свалят или вървят заедно с уплътненията .
Мисля, че не могат да се прехвърлят. Уплътнението е с някаква странна форма и не е еднакво по цялото продължение на лайстната - в единия й край има някакъв странен профил и е по-широко... Моите ги смених с нови - 80 лв. бяха на бройка, хромирани са. Твоите така или иначе са дали фира - защо не ги свалиш и да видиш какво може да се направи по въпроса. Бях гледал в нета някакъв фен, който беше рязал парчета от някакво друго гумено уплътнение и надставял по лайстните... :kuku:

П.П. Аз лично ти препоръчвам да ги смениш с нови и ще си решиш проблема. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от Maxmadness » 07 Юни 2013, 23:53

Ебаси зора със смяната на тия под задния малък прозорец :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от baitun » 17 Мар 2018, 10:25

Отварям стара тема, но и аз изпаднах в същата ситуация с уплътнението на задните прозорци, поръчах от Дару уплътненията уж с мат лайсна, но няма никаква лайсна-само гумено уплътнение. Колата е с гланцовите лайсни и нямам представа дали може да се сложи на новото гумено уплътнение-най-вероятно са лепени/щамповани/ по някакъв начин уплътнението и лайсната

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 2.04.2015

Re: Е46 купе,уплътнение под прозореца.

Мнение от stilen89 » 02 Юли 2020, 15:48

Колеги, пиша тук, за да не отварям нова тема. Сами ли си ги сменихте тези уплътнения, ако да то как?
На мен направо ми се е разпаднало това отляво долу под задния прозорец на БМВ е46 325 купе, купих си ново оригинално, благодарение на колега от форума, обаче вече втори майстор ми отказва да го смени...
Било голяма играчка, трябвало да се маха прозореца, лайсната, можело да стане точно...
Явно не им се занимава, че е за малко пари работа. Ако сте го сменяли при някой може ли контакт за връзка, препоръка нещо? За София примерно? :D

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook