Досаден проблем с оригинален ксенон

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 4.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i , 143hp
Детайли за колата: е46

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от jonybravo_bg » 23 Окт 2015, 18:22

стартер е. на старо около 40 лв, а нов 210 лв. Намира се във вътрешността на фара и демонтажа е малко бавен.Нарича се ignition element- номер 16 от схемата. Но твоя проблем няма общо с моя.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 4.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i , 143hp
Детайли за колата: е46

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от jonybravo_bg » 26 Окт 2015, 20:34

Между другото по западните форуми пишат, че причината за треперене, мигане на ксенонови фарове може да бъде лоша маса на задните стопове. Някой има ли опит с това и дали може там да се намира масата на фаровете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 4.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i , 143hp
Детайли за колата: е46

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от jonybravo_bg » 10 Окт 2016, 15:43

В крайна сметка пак съм си със стария лайт модул защото проблемът пак си е налице. И пак на изходна позиция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от dreadx » 10 Окт 2016, 18:48

Ама какво направи за една година в търсене на проблема? - опиши по-подробно, за да може някой да ти помогне.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 4.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i , 143hp
Детайли за колата: е46

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от jonybravo_bg » 22 Мар 2017, 16:43

В крайна сметка смених запалката на ксенона и нещата се оправиха. Даже сложих от мерцедес - същата запалка и фасунга, само малко по дълги кабели (от запалката до фасунгата). От тогава вече няколко месеца няма трептене и бързо изгаряне на крушки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от NeRoX » 19 Апр 2018, 16:51

Здравейте! И на мен от доста време не ми пали левия фар, а от скоро започна и десния да се ебава от време на време. Добре, че са ми силни "ангелите" да спасят положението. :mhihi: Интересното е, че по някога левия фар пали и работят двата. Знам, че баластите се скапват и вероятно са за смяна, но не виждам логика да палят изобщо, ако баластите са се скапали. :conf: Възможно ли е да е прецакан баласта и да пали рядко фара или ако се е прецакал няма да пали изобщо? Има ли нещо друго, което може да прави проблем? Мерси предварително за информацията! ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.09.2016

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от ajovev » 30 Апр 2018, 11:30

jonybravo_bg написа:В крайна сметка смених запалката на ксенона и нещата се оправиха. Даже сложих от мерцедес - същата запалка и фасунга, само малко по дълги кабели (от запалката до фасунгата). От тогава вече няколко месеца няма трептене и бързо изгаряне на крушки.


От къде я купи и какви пари? И мен левия ми фар понякога не пали, много рядко се случва, като изключа двигателя и запаля си светва, та казвате това е вероятно от този стартер? Преди половин година гледах с някакви диагностични кабели и имаше някаква ксенон грешка, не помня каква. Не му обръщам внимание засега, но бих го оправил ако не е сложно :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 4.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i , 143hp
Детайли за колата: е46

Re: Досаден проблем с оригинален ксенон

Мнение от jonybravo_bg » 05 Авг 2018, 17:28

Запалка, ignitor. Не е мн просто, занимавка си е. Вадиш фара и разглабяш целия, запалкара се намира на дъното на кутията. Сглабяш и после рефлаж.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook