Проблем не пали !!Ок проблема е решен!!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Проблем не пали !!Ок проблема е решен!!!

Мнение от narcosan » 02 Мар 2012, 20:17

Здравеите колеги преди 2 дни без да искам дадох на късо плюса на корпус( а самата кутйка от пред беше стопена) от тогава не пали стартера върти но не пали!След като дам на контакт стрелката на темпетратурата отива във червеното все едно е прегряла и DSCто свети постоянно !!!!
Та какво може да бъде не са бушоните това е единственото дето съм проверил !!!
Последна промяна narcosan на 03 Мар 2012, 11:45, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 6.10.2010

Re: Проблем не пали !!!е46 330д

Мнение от kokoko » 02 Мар 2012, 20:29

изгоряло е нещо по всяка вероятност , наи добре посети някои диагностик

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Проблем не пали !!!е46 330д

Мнение от narcosan » 02 Мар 2012, 20:33

kokoko написа:изгоряло е нещо по всяка вероятност , наи добре посети някои диагностик




това е ясно колега но какво ?!? проблема е че съм в Италия а тука не са много много маистори ,даже вече ходих до един и ми каза че съм за нов комп моя бил изгорял без да е виждал колата!!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 6.10.2010

Re: Проблем не пали !!!е46 330д

Мнение от kokoko » 02 Мар 2012, 20:37

тоя явно има магически способности , отиди при друг маистор

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Проблем не пали !!!е46 330д

Мнение от narcosan » 02 Мар 2012, 20:39

kokoko написа:тоя явно има магически способности , отиди при друг маистор



не само този такъв много са,да не кажа всички :bang: :bang: :bang: !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от NikVanov » 02 Мар 2012, 23:19

За начало откачи акумулатора за 30 минути- за рестарт на компютъра. По колата има много електроника- при късо съединение може да гръмне какво-ли не. Ако не се оправи с рестарт няма да се оправиш без диагностика в сервиз.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от narcosan » 02 Мар 2012, 23:46

NikVanov написа:За начало откачи акумулатора за 30 минути- за рестарт на компютъра. По колата има много електроника- при късо съединение може да гръмне какво-ли не. Ако не се оправи с рестарт няма да се оправиш без диагностика в сервиз.




и това го пробвах но не помогна !!!утре ще я придвижа до един сервиз :cry: :cry: :cry:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от Maxmadness » 03 Мар 2012, 0:32

Ами колега според мен имаш тайно бутончe,дане пали колата някъде скрито по купето.Аз имам такова,и като го цъкна колата не пали и става точно това което описваш прегряла все едно и ДСЦ свети...
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от unikalen88 » 03 Мар 2012, 7:18

а провери ли бушоните нали те пазят от токов удар или късо
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от narcosan » 03 Мар 2012, 9:25

bmw-maximilian написа:Ами колега според мен имаш тайно бутончe,дане пали колата някъде скрито по купето.Аз имам такова,и като го цъкна колата не пали и става точно това което описваш прегряла все едно и ДСЦ свети...




но каде е това бутонче колега ??? ако някои знае да казва че не ми се кара при майстори без да знам какво и е !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от narcosan » 03 Мар 2012, 9:28

unikalen88 написа:а провери ли бушоните нали те пазят от токов удар или късо




колега бушоните бяха първото нещо което проверих 3пъти !!!тези дето са във жабката и от пред в една кутия има още 4 5 бушона и те са здрави !!!а имали бушони на друго място по колата ???казаха ми че имам и бушони от зад при акомулатора но нямам :( :( :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от NikVanov » 03 Мар 2012, 10:17

Едва ли някой ще знае къде е точно твойто бутонче, вземай фенерче и се завирай в купето да го търсиш, също като седнеш на седлката почвай да пипаш последователно отдолу всичко, дано го намериш. И напиши как и защо даде на късо, може да има и друго обяснение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от narcosan » 03 Мар 2012, 10:28

NikVanov написа:Едва ли някой ще знае къде е точно твойто бутонче, вземай фенерче и се завирай в купето да го търсиш, също като седнеш на седлката почвай да пипаш последователно отдолу всичко, дано го намериш. И напиши как и защо даде на късо, може да има и друго обяснение.




ония ден отворих капака и видях че от пред дето е плюсовия кабел в една черна кутйка е леко стопена (от какво е стопена незнам) реших да погледна какво става при опита ми да го издарпам кабела се допря на корпус но за няма и секунда !!!след това започна проблема !!!един приятел ми каза че било някакво електромагнитно реле/бобина дето стояла на стартера от горе !!!
а за тайното копче каде да го тарса и дали от това късо е възможно то да се задеиства ??!!?? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от choio » 03 Мар 2012, 10:38

narcosan написа:
NikVanov написа:Едва ли някой ще знае къде е точно твойто бутонче, вземай фенерче и се завирай в купето да го търсиш, също като седнеш на седлката почвай да пипаш последователно отдолу всичко, дано го намериш. И напиши как и защо даде на късо, може да има и друго обяснение.




ония ден отворих капака и видях че от пред дето е плюсовия кабел в една черна кутйка е леко стопена (от какво е стопена незнам) реших да погледна какво става при опита ми да го издарпам кабела се допря на корпус но за няма и секунда !!!след това започна проблема !!!един приятел ми каза че било някакво електромагнитно реле/бобина дето стояла на стартера от горе !!!
а за тайното копче каде да го тарса и дали от това късо е възможно то да се задеиства ??!!?? :dunno:


Колега ако има тайно ключе трябва да си го сложил ТИ, така че ако не си не се занимавай с глупости...никой производител неслага тайни ключета...преди това колата е палела коректно нали? Наистина направи една диагностика просто иначе ще е тъпо гадаене във форум...логиката е да е изгоряло някое съпротивление някъде което е предназначено да запази електрониката от такива къси съединения...но при толко електроника е трудно да се каже ..така чепросто закачи колата дори и в Италия ще ти кажат какво е чак толко малоумни не ми се вярва да са... успех :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Проблем не пали !!!е46 330д КОЛЕГИ ПОМАГАИТЕ!!!

Мнение от narcosan » 03 Мар 2012, 10:50

choio написа:
narcosan написа:
NikVanov написа:Едва ли някой ще знае къде е точно твойто бутонче, вземай фенерче и се завирай в купето да го търсиш, също като седнеш на седлката почвай да пипаш последователно отдолу всичко, дано го намериш. И напиши как и защо даде на късо, може да има и друго обяснение.




ония ден отворих капака и видях че от пред дето е плюсовия кабел в една черна кутйка е леко стопена (от какво е стопена незнам) реших да погледна какво става при опита ми да го издарпам кабела се допря на корпус но за няма и секунда !!!след това започна проблема !!!един приятел ми каза че било някакво електромагнитно реле/бобина дето стояла на стартера от горе !!!
а за тайното копче каде да го тарса и дали от това късо е възможно то да се задеиства ??!!?? :dunno:


Колега ако има тайно ключе трябва да си го сложил ТИ, така че ако не си не се занимавай с глупости...никой производител неслага тайни ключета...преди това колата е палела коректно нали? Наистина направи една диагностика просто иначе ще е тъпо гадаене във форум...логиката е да е изгоряло някое съпротивление някъде което е предназначено да запази електрониката от такива къси съединения...но при толко електроника е трудно да се каже ..така чепросто закачи колата дори и в Италия ще ти кажат какво е чак толко малоумни не ми се вярва да са... успех :yes:



то че ще я закарам във сервиз ще я закарам !проблема е че не става въпрос че са малоумни а са измамници, един бог знае какво ще измислят че са сменили а може да бъде нещо елементарно и ако горе долу знам какво е ще им кажа направо какво да се провери,не да я оставя и да се учат по мойта кола ебаси !!! :banghead: :censored: :censored:

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook