Разглабяне на странично огледало ?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от Shamanek » 16 Фев 2012, 17:40

Здравейте колеги, потърсих - не намерих :dunno:

Счупиха ми дясното огледало и по точно отдолу, където е захванато за купето.



Всичко друго е здраво. В момента виси на кабелчетата, които отиват в него. Въпросът ми е, може ли да се разглабя огледалото ? Стъклото е ясно, че може да се маха. Но долната част (при всички е черна) може ли да се отдели от горната (която е в цвета на купето). Идеята ми е, да взема втора ръка дясно огледало и от него да използвам само захвата за купето (долната черна част).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от unikalen88 » 16 Фев 2012, 19:33

да колега може,с едни као зъбчета е захванато за другата част,разглоби го и ще видиш сам
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от Gqbriel » 16 Фев 2012, 22:36

Shamanek написа:Здравейте колеги, потърсих - не намерих :dunno:

Счупиха ми дясното огледало и по точно отдолу, където е захванато за купето.



Всичко друго е здраво. В момента виси на кабелчетата, които отиват в него. Въпросът ми е, може ли да се разглабя огледалото ? Стъклото е ясно, че може да се маха. Но долната част (при всички е черна) може ли да се отдели от горната (която е в цвета на купето). Идеята ми е, да взема втора ръка дясно огледало и от него да използвам само захвата за купето (долната черна част).

Каско нямаш ли- защото това минава щета ?Незнам дали изобщо можеш да отделиш 2-те части :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 571
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: София-Сандански
Пол: Мъж
Кара: E61 530dA '04

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от koleto_78 » 16 Фев 2012, 22:37

Трябва ти цяло огледало.От твоето може да прехвърлиш капачката която е в цвят и стъклото.Другото е цял корпус и е неделимо.

Колега тая кола през деня седи ли около "Опел" на бул.България

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от iamatuning » 17 Фев 2012, 1:17

Здравей колега,доколкото виждам колата е е46 и ако е така огледалото е едно от най-разглобяващите се използвани в БМВ.
Махаш стъклото там ще видиш 4-ри рапидни винта,след това махаш и задния капак на огледалото който се държи на 4-ри щипки от същата страна ,при основата се разглобява на две и след това остава само скелета на огледалото там се разпробива при пружината и като се махне се разделя.Ако имаш някой познат с по-инженерна мисъл ще види че с една тръбичка и малко играчка се заменя счупената част и става като ново.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 9.04.2009
Местоположение: София, Вълчедръм
Пол: Мъж
Кара: e36, e46
Мечтае да кара: e90, X5, Q7
Детайли за колата: 325 tds, 320 d, A4 1.9

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от docktorat » 17 Фев 2012, 8:32

Здравей колега,
колегата iamatuning много добре е описъл как става разглобяването на външната част на самото огледало.
На мен по същия начин преди година почти ми чупиха въпросното огледало и висеше на кабелите...
Относно скелета на огледалото аз тогава си свалих кората на вратата и от там самата стоика на огледалот се държи на три винта, два под кората на врата и един в предната част на врата под една тапа(пластмасова). Ако намериш огледало или само стойката на огледалото се сменя мах. за 15-20 мин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от Shamanek » 17 Фев 2012, 9:25

Каско имам и сега тъкмо ще ходя да го заведа като щета. Питах, за да знам дали мога да си купя само стойка и да си го сменя сам. И така ще им кажа на застрахователите да ми изплатят щетата. Ако не можеше щях да я вкарвам в сервиз ... Затова питах а и си искам моя си заден капак не нов :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от Gqbriel » 17 Фев 2012, 9:31

Shamanek написа:Каско имам и сега тъкмо ще ходя да го заведа като щета. Питах, за да знам дали мога да си купя само стойка и да си го сменя сам. И така ще им кажа на застрахователите да ми изплатят щетата. Ако не можеше щях да я вкарвам в сервиз ... Затова питах а и си искам моя си заден капак не нов :evil:

Е задния капак си остава твой :mhihi: - дано ти дадат добра цена за огледалото - че под 150лв е трудно за намиране :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от Shamanek » 17 Фев 2012, 11:35

Колата отива в доверен сервиз за смяна на огледало + пребоядисване на двете десни врати + десен калник тъй като бяха надрани :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от iamatuning » 17 Фев 2012, 20:50

:clap:
А ако решиш да си възтановиш старото огледало пиши и ще се разберем,поне ще го продадеш или ще го имаш в резерва.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от MSG » 30 Мар 2020, 17:27

Здравейте, колеги! Ползвам тази тема тъй като е подходяща за моя проблем с тази разлика, че става въпрос за БМВ Е46 КУПЕ преди фейслифт. Колата е с ел прибиращи се огледала, но за съжаление я купих със счупено (при основата) дясно странично, което е закрепено с 2 болта към купето. 2 години търся и не мога да намеря електрически прибиращо се огледало от кола с ляв волан (дори и от такава с десен), може би това се дължи на окабеляването - масово купетата са с модули по вратите докато моята няма, а вместо това кабелите са 5+2, за ел регулирането и 2-та за ел прибирането които, задвижват моторчето. Та тези дни се зачудих дали всъщност не мога да разглобя второ огледало което не е ел прибиращо се и да използвам само основата му, докато използвам моето моторче и инсталация от счупеното ми? Дали огледалата са по принцип капсуловани и основата (там където се захваща за купето) не може да се инсталира от едно на друго? И всъщност дали всички огледала за купета могат да се прибират ръчно (ако не са електрически)? Защото ако искам да взема основата само тя трябва да се върти логично, а не да е статична.. Малко объркано ми е все още в главата, ще помоля някой сблъсквал се с проблема да внесе малко светлина по темата. Ако подобен вариант е възможен бих се радвал на едно рамо от някой при монтажа и демонтажа, не съм сигурен че ще успея да се справя сам.

Оригинално поръчано това огледало е над 500лв.!!!

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от AvoyzeN » 30 Мар 2020, 19:48

Виж този клип, показва как се разглобява прибиращи се огледало на купе, но е нитовано и трябва да се разпробива за да се отдели от корпуса, после не мога да видя добре на клипа как го захваща обратно, изглежда като ступена пластмаса, има и още подобни клипове, но на М3, там мисля че вече за различни.

https://www.youtube.com/watch?v=La4TgvcYumA
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е21 323i, BMW Е46 323Ci
Мечтае да кара: BMW Е31 850i

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от MSG » 30 Мар 2020, 21:01

AvoyzeN написа:Виж този клип, показва как се разглобява прибиращи се огледало на купе, но е нитовано и трябва да се разпробива за да се отдели от корпуса, после не мога да видя добре на клипа как го захваща обратно, изглежда като ступена пластмаса, има и още подобни клипове, но на М3, там мисля че вече за различни.

https://www.youtube.com/watch?v=La4TgvcYumA


Благодаря за бързия отговор. Изглежда доста сложно на клипа. Огледалото не е от е46-ца, но мисля, че механизма му е сходен ако не и същия. За клиповете за м3 огледалата съм ги гледал и те наистина са различни, там въобще не се налага разпробиване и разглобяването им е доста по-лесно. Без да сваля огледалото и разглобя говоря наизуст, но ме съмнява че тази врътка е възможна.. В други теми във форума колегите казват, че е възможна. С интерес очаквам още мнения тук

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 2.04.2015

Re: Разглабяне на странично огледало ?

Мнение от stilen89 » 07 Юни 2020, 19:17

Здравейте, колеги! Пиша тук, за да не отварям нова тема, имам същия проблем като автора на темата. Счупено ляво огледало, към шофьора, бмв е46 325 ci 2001 година. Счупено е само в основата тоест не може да седи, но всичко по електрониката си работи, стъкло и капак са също налице. Чудя се дали може да се оправи някак без да се налага да купувам цяло ново? И ако евентуално има някакъв шанс, може ли някой да ми препоръча майстор в София?
Мога да пробвам и сам, но не съм сигурен, че ще се справя.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook