Задно прозорче не се отваря Комби...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от LoS BanditoS » 13 Фев 2012, 14:26

Здравейте колеги. Имам следния проблем Колата е 330д комби и както сте запознати малкия заден прозорец се отваря отделно от целия багажник. Та от няколко дни вероятно от студа е влезнала вода в копчето и се отваряше сам прозореца. Предполагам е изухнало вътре и сега не се отваряше и ми стана интересно, днес го натиснах от копченцето на прозореца и неще да се отвори от дистанционното го отварям а от неговото си копче неще. Предполагам че е нещо от студа но не съм сигорен реших да пусна темата за да видя некой не се ли е сблъсквал със същия проблем или поне да дадете съвет какво да правя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от marto853. » 13 Фев 2012, 14:36

Ти сам казваш,че проблема ти е от копчето защо не го отвориш и не провериш какво се случва с него :dunno:
новият ми номер: 0877787835

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от LoS BanditoS » 13 Фев 2012, 14:52

А с това копче аз си обяснявам вътре че са две разделени пластини и като го натиснеш се допират и отваря за това може като е влезнало вода да дава контакт и да отваря???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от stefsax » 13 Фев 2012, 18:41

и аз имам такъв проблем (с ключа отварям ,а с копченцето от прозореца не става)и искам да използвам темата за да си помогна.моля който е запознат с проблема да помогне.
благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от Gqbriel » 13 Фев 2012, 22:49

stefsax написа:и аз имам такъв проблем (с ключа отварям ,а с копченцето от прозореца не става)и искам да използвам темата за да си помогна.моля който е запознат с проблема да помогне.
благодаря


Стефак - jbankov - има повече инфо мисля в моята тема за пръскалката на задния прозорец при комби :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от LoS BanditoS » 13 Фев 2012, 23:05

А някой знае ли на какъв принцип е този бутон??? и защо от ключа се отваря а от бутона не аз си го обяснявам че проблема е в бутона. Другото което е може ли да съм го скапал след като го полях с малко течност против замръзване защото в началото се отваряше сам сега пък хич не ще да се отвори само от дистанционното на ключа ????

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от pazokolarov » 14 Фев 2012, 11:18

Всички сигнали за отваряне минават през ГМ-а, независимо дали е натиснат бутона на прозореца, бутона до шофьора или бутона на дистанционното. Никой от тези бутони няма директна връзка с машинката за отваряне, дори и бутона на стъклото.
За да не се отваря от бутона на прозореца, причина може да е корозирал контакт или клема на кабел в бутона, което пък е следствие на нарушена изолация на бутона. Щом се е отварял сам, нещо вероятно е окъсявало веригата (най-вероятно - вода).
Причина може да е и прекъснат кабел в гофрирания маркуч между купето и капака. Гледай за черни, кафяви и кафяв с червено кабели.
Много слаба вероятност има да е избушен филтъра (намира се в кората над третия стоп) във веригата на задния бутон, но това е почти невъзможно.
Краен вариант е проблем с ГМ-а - също малко вероятно.
Провери първата и втората възможност. Най е лесна за проверка и мисля, че там е причината.
Изображение
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от LoS BanditoS » 14 Фев 2012, 12:55

Благодаря за информацията колега предполагам нещо е корозирало защото бутона си работеше без проблеми и явно е влезнала вода за да се отваря и е давала контакт между пластините. Ще го отворя и проверя. Благодаря за помощта ще пиша какво е станало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от stefsax » 25 Фев 2012, 14:06

Аз установих какъв е проблема при мен. Оказа се лентовият кабел, който върви по задния прозорец и най-интересното е , че той не е прекъснат , а някъде е дал на късо. Много е странно как не е прекъснал , а е дал на късо и в този случай бутонът все едно е стоял натиснат постоянно. Аз просто го замених с обикновена двойна жица и работата се оправи. Сега само трябва да помисля как да го направя естетически по-красиво. Може би трябва да намеря някакъв алтернативен лентов кабел , който да мога да залепя по прозореца на мястото на другия.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ , КОИТО СЕ ОТЗОВАХА!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.04.2016

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от liliya01 » 29 Апр 2016, 12:26

Здравейте при мен не се отваря задното прозорче на багажника ,нито с ключа, нито от бутона на бравата и когато отключвам с дистанционното не се чува щракване моля дайте съвет какво да правя ? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от kkrumov » 29 Апр 2016, 20:49

liliya01 написа:Здравейте при мен не се отваря задното прозорче на багажника ,нито с ключа, нито от бутона на бравата и когато отключвам с дистанционното не се чува щракване моля дайте съвет какво да правя ? :D

И аз имах такъв проблем. Оказа се, че машинката е за минала и срещу 60 лв втора употреба + 60 лв работа ми я смениха и вече всичко си работи

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.03.2019

Re: Задно прозорче не се отваря Комби...

Мнение от ivanoviii » 10 Апр 2019, 7:00

И моето не работи. Отворих го. Липсва ми пружинката с металното езиче под лентовия кабел. Не ми е ясно обаче тя каква роля има в целия бутон. Някой дали се е натъквал на ел. схема на въпросния прекъсвач?

IMG_0968.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook