Проблем с прибирането на лявото огледало...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от An4oOo » 05 Яну 2012, 7:50

Колеги здравейте! Та... тая сутрин таман си тръгвам за бач.. изтъргах леда от колата и като си натиснах копчето за отваряне на огледалата останах неприятно изненадан... дясното си се отваря както трябва... лявото прави ход почти 180 градуса :mhihi: Опитах повторно прибиране и отваряне и същия ефект... Като се прибере обаче се чува моторчето още да върти и се чува едно припукване (от рода на припукването когато щипката на кората например се освобождава от вратата) и спира. Накрая си го подпомогнах с ръце понеже нямаше как да си настроя огледалото така че да ми е полезно... Като се е отворило в крайно 180-градусово положение :mhihi: сякаш си седи в няква "дупка" , щото като го натиснах да си го поприбера да мога да виждам реално в него, то сякаш изкочи от тази си дупка... бе усетих леко повдигане и се движеше свободно... Но така или иначе като си го наместя както трябва да е и натисна бутона за прибиране, при следващото отваряне пак се завърта повече отколкото трябва. Необяснимо как си е изместило положението на отваряне или нещо се е скапало. Имали отремонтиране тва нещо от сорта на "Отремонтирай сам"? Идеи как да стигна до механизма за прибиране? Или да си търся друго?? Поздрави! ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от Gqbriel » 05 Яну 2012, 9:51

An4oOo написа:Колеги здравейте! Та... тая сутрин таман си тръгвам за бач.. изтъргах леда от колата и като си натиснах копчето за отваряне на огледалата останах неприятно изненадан... дясното си се отваря както трябва... лявото прави ход почти 180 градуса :mhihi: Опитах повторно прибиране и отваряне и същия ефект... Като се прибере обаче се чува моторчето още да върти и се чува едно припукване (от рода на припукването когато щипката на кората например се освобождава от вратата) и спира. Накрая си го подпомогнах с ръце понеже нямаше как да си настроя огледалото така че да ми е полезно... Като се е отворило в крайно 180-градусово положение :mhihi: сякаш си седи в няква "дупка" , щото като го натиснах да си го поприбера да мога да виждам реално в него, то сякаш изкочи от тази си дупка... бе усетих леко повдигане и се движеше свободно... Но така или иначе като си го наместя както трябва да е и натисна бутона за прибиране, при следващото отваряне пак се завърта повече отколкото трябва. Необяснимо как си е изместило положението на отваряне или нещо се е скапало. Имали отремонтиране тва нещо от сорта на "Отремонтирай сам"? Идеи как да стигна до механизма за прибиране? Или да си търся друго?? Поздрави! ;)


http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5-e52-z8-discussion/171538-fix-auto-folding-m5-mirrors.html#post1997589 ако ти помогне...при мен лявото не винаги се отваря докрай,почти до край след това прибирам и пак отварям - всичко ток...мн студено сега..на пролет ще го правя :yes: Ни мисля проблема е аналогичен на това горе :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от An4oOo » 05 Яну 2012, 10:00

Колега от това което си ми копирал да разбирам, че ми се е счупил един вид "стопера" на огледалато за отворено положение и затова се върти толкоз така ли ? А как да разглобя самото огледало за да стигна до мотора? То е ясно, че трябва да го сваля барабар с стойката ама с дърпане ли с какво става да измъкна стойката от огледалото, че да стигна до мотора и съответните части от снимката? ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от Gqbriel » 05 Яну 2012, 10:05

An4oOo написа:Колега от това което си ми копирал да разбирам, че ми се е счупил един вид "стопера" на огледалато за отворено положение и затова се върти толкоз така ли ? А как да разглобя самото огледало за да стигна до мотора? То е ясно, че трябва да го сваля барабар с стойката ама с дърпане ли с какво става да измъкна стойката от огледалото, че да стигна до мотора и съответните части от снимката? ;)


Вече ставаш мързелив да знаеш :mhihi: http://www.diymybmw.com/e46/m3-oem-mirror-retrofit-diy-for-e46-sedan/ e без да свалиш всичко,едва ли ще стане :mhihi:
Не мога да ти тоговоря на 100% че е палчето...но ако помогне поне да добиеш някаква представа,сигурно някой го е правил :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от An4oOo » 05 Яну 2012, 10:35

Хич не ме мързи, ма кат незнам къде да ровя :mhihi: Мерси за инфото. Дано утре преди да се е развалило хубавото време тука в Варна да успея да я разкостя тая кола, да видя за кво иде реч щото явно без да разглобя и боб да фърлям нищо няма да стане :mhihi: Ще споделя резултата :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от Nasko_ » 05 Яну 2012, 18:35

Здравей, колега.
Аз имам същия проблем откакто взех колата. Само, че при мен го прави рядко. След като прибера пак огледалата и ги отворя си застава където трябва. Не мисля, че е счупено, а просто изпуска, все пак не е вчера правено :) Като го отворя и не застане на средата, а продължи, при затварянето чувам как палчето щраква. При второто отваряне застава на място. Предполагам, че просто при прибирането това "палче" не застава на точната позиция, че при отварянето да го застопори.
Аз съм му свикнал вече и не ми прави впечатление :) Успех!
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e90///320d

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от iliq_vasilev » 06 Яну 2012, 17:05

Здравейте,огледалата ви навътре ли се пребират или се дигат на горе,защото аз си смених огледалата и сложих на м3,които при заключване се вдигат нагоре,сега ги боядисват и се надявам утре да бъдат монтирани на колата,дано да няма такива проблеми с прибирането.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от Gqbriel » 06 Яну 2012, 18:42

iliq_vasilev написа:Здравейте,огледалата ви навътре ли се пребират или се дигат на горе,защото аз си смених огледалата и сложих на м3,които при заключване се вдигат нагоре,сега ги боядисват и се надявам утре да бъдат монтирани на колата,дано да няма такива проблеми с прибирането.


Никой не е споменал М3 огледала :mhihi: стоковите са настрани :yes: ...и тук не говорим,че всички имат проблем :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от An4oOo » 06 Яну 2012, 19:40

Моите се ремонтираха сами :mhihi: Вечерта като си тръгвах от бач си викам да си поиграя малко с тях докат загрее колата. И о чудо! :mhihi: Чу се пак едно мощно изпукване и всичко си дойде на мястото :mhihi: Явно отнякъде влиза вода в механизма и замръзва и оттам бера ядове.. На пролет ще търся решение ако пак се прояви проблема :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от Nasko_ » 06 Яну 2012, 20:45

iliq_vasilev написа:Здравейте,огледалата ви навътре ли се пребират или се дигат на горе,защото аз си смених огледалата и сложих на м3,които при заключване се вдигат нагоре,сега ги боядисват и се надявам утре да бъдат монтирани на колата,дано да няма такива проблеми с прибирането.



Той "проблемът" е в отварянето, колега :) А и както каза колегата, не значи, че е така фабрично :)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e90///320d

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от iliq_vasilev » 24 Яну 2012, 2:45

Добре колеги,извинявам се много,че писах в тази тема.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.09.2016

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от ajovev » 07 Яну 2019, 10:36

Сега зимата и на мен ми го направи това шофьорското огледало и няма оправия. Бях карал преди няколко дена, колата на топло беше в мола, размразила се беше и после прибрах огледалата с копчето. Та може би наистина нещо е влязла вода и е замръзнала и подозирам тоя пин. Карах днес така без ляво огледало, обръщах се като на москвич :D

Чудя се да не прецакам нещо ако на ръка го бутам, ама май ще трябва (или пак да спра на топъл гараж в мола).
Гледах тук на клипа как се махат огледалото - https://www.youtube.com/watch?v=gMBZIj1mP0I
но там е с купе кабрио, аз съм със фейсова седан Е46... Маха човека кората, 4 болта и клипсове много, накрая чупи някаква пластмаска, може би не важна.

Иначе тук показват как се разглобява цялото след като е свалено, клеясал казва че е пин-а човека, чисти всичко много добре и смазва яко с грес:
https://www.youtube.com/watch?v=La4TgvcYumA
Но в тоя студ не е за това... Просто бих се отказал от тия ел.огледала, само искам да го настроя веднъж.

На друго място някой беше писал, че надигал някаква пластмаска и пръскал яко с wd40, вероятно на пина точно, клеясвал, има логика. Може би ще пробвам това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Проблем с прибирането на лявото огледало...

Мнение от Simbazz » 27 Яну 2019, 10:46

Проблема го има и при мен и то само зимата.. затова зимата не ги прибирам и гледам да паркирам максимално до тротоара да не ми ги отнесат.. Явно им е слабо място.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook