проблем с парктроника на е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 30.09.2008

проблем с парктроника на е46

Мнение от iliikata_3 » 17 Дек 2011, 16:00

колеги здравейте , става въпрос за е46 2003 фейслифт , седан с фабричен парктроник....
преди седминца ме удариха отзад , и ми огънаха задната броня , имаше изкривена греда , лайсната с парктроника беше излязла в средата и когато давах на задна пищеше постоянно , натиснах лайсната и си влезе на мястото и парктроника проработи.
оставих колата в сервиз да ми я оправят и вчера като си я взех парктроника не работеше , покарах малко проработи , после пак опитах и пищеше постоянно , после пак работеше .....
1.глупаците са ми боядисали сензорите лъскави , а не са ги оставили матови ! :evil: , предполагам са сложили повечко боя , но тогава би трябвало да пищат постоянно ...
2.защо от време на време не работи , все едно нямам парктроник ?
3. мога ли да си ги направя матови обратно или трябва да си купя нови датчици ?
4. как да си сваля задната броня , за да проверя кабелите как са ?

д'ба и тъпите сервизи!!!

ако някой може да помогне , ще съм много благодарен !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от Gqbriel » 17 Дек 2011, 21:29

Или отиваш в сервиза да ги питаш,кво точно са направили и да им обясниш ,а другия вариант е най-вероятно - лош контакт в буксите ,освен да свалиш лайнсата и да провериш,дали няма някой кабел не както трябва

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1510511 DIY Парктроник седан :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от oci » 17 Дек 2011, 21:43

Сто процента някой от датчиците се бъзика и затова пищи постоянно можеш да разбереш кой е като включиш на задна и дадеш контакт и почнеш да ги слушаш датчиците с ухо те цъкат и този който не цъка когато нети рабити парктроника той е проблемен ако са ти сваляли бронята може да не са сложили добре буксата аз го имах този проблем веднъж и затова ту работи ту не. Иначе боята не им пречи на датчиците не е в нея проблема по скоро е или датчик проблема или буксата на датчика, а за свалянето можеш да свалиш само лайсната с датчиците без да сваляш бронята то не е и нужно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 30.09.2008

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от iliikata_3 » 17 Дек 2011, 22:23

много ви благодаря .

наведох се под колата , дадох на контакт и всичко си работеше , запалих колата и пак свиркаше постоянно . видях че кабелите си висяха свободно и единия се опираше в генерацията , сложих го отгоре на бронята и за сега си бачка .

ще се върна в сервиза , че не искам лайсната да ми е матова , а датчиците да са лъскави :kuku:
и всъщност ако бачка парктроника , ще е добре , но ще изчакам няколко дена да видя дали пак ще прави проблеми ...

а иначе знаете ли как трябва да седят кабелите и общо взето ако някой има снимка на кола с махната зададна броня да видя как са захванати кабели , и всякакви адапторчета или каквото има там , че рових из нета , но не намерих разглобена с фабричен парктроник ....

благодаря ви много за отговорите колеги !

Да сте живи и здрави ! :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от Gqbriel » 18 Дек 2011, 0:03

iliikata_3 написа:много ви благодаря .

наведох се под колата , дадох на контакт и всичко си работеше , запалих колата и пак свиркаше постоянно . видях че кабелите си висяха свободно и единия се опираше в генерацията , сложих го отгоре на бронята и за сега си бачка .

ще се върна в сервиза , че не искам лайсната да ми е матова , а датчиците да са лъскави :kuku:
и всъщност ако бачка парктроника , ще е добре , но ще изчакам няколко дена да видя дали пак ще прави проблеми ...

а иначе знаете ли как трябва да седят кабелите и общо взето ако някой има снимка на кола с махната зададна броня да видя как са захванати кабели , и всякакви адапторчета или каквото има там , че рових из нета , но не намерих разглобена с фабричен парктроник ....

благодаря ви много за отговорите колеги !

Да сте живи и здрави ! :)



Ето http://www.tmk.com/transient/3381en.pdf :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 30.09.2008

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от iliikata_3 » 18 Дек 2011, 23:45

благодаря за отговорите колеги .

според вас дали ще могат да ми матират сензорите на парктроника или ще трябва да ми ги сменят ? чудя се дали с водна шкурка ще стане ?

живи и здрави !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от Gqbriel » 19 Дек 2011, 9:05

iliikata_3 написа:благодаря за отговорите колеги .

според вас дали ще могат да ми матират сензорите на парктроника или ще трябва да ми ги сменят ? чудя се дали с водна шкурка ще стане ?

живи и здрави !


Най-добре питай бояджията,а ако не може да отива да ти взима мат,като не може да свърши нещо като хората :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 330D

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от vhristev » 02 Яну 2012, 14:25

Мен също ме блъснаха отзад някои от датчиците паднаха вътре в бронята сега незнам кой работи.

На диагностика ли да е закарам(идеи предложеният за сервизи) или и сам мога да ги провя имам кабел.
Целувай сега ръка ,защото после ще целуваш ГЪЗ
"Вуйчо ми"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от bobi_81xx » 23 Фев 2015, 15:19

Здравейте,от известно време се появи проблем с оригиналния парктроник на Е46 136к.с при включване на задна пищи без да спира 5 сек и след това спира тотално.При включена задна и на контакт поверих всеки отделен датчик с докосване с ръка,но нито един не реагира.Днес ги свалих и ги почистих,при свалянето един се извади на парчета и нищо не става от него(ще го сменям).Въпроса е как мога да проверя дали другите датчици са в ред?Опитах с мултицет но нищо не може да се измери,а плюс това не зная и схемата им(с три крачета са стъклената част е елипсовидна.Без този единият датчик не би трябвало да работи защото пробвах без него.Ефектът е същият както с него така и без него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от bgpavlp » 23 Фев 2015, 15:26

INPA ще ти свърши прекрасна работа
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от bobi_81xx » 23 Фев 2015, 15:36

INPA е имам.Ще покаже ли кой датчици не са в ред?защото се съмнявам да са няколко,нищо че 3 от 4 жужат като включа на задна и подам на контакт

п.п Проверих с INPA изписва само един дефектен среден-десен сензор.Ще го сменя и ще се надявам да се реши проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 16.01.2021
Пол: Мъж

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от Rado8639 » 16 Мар 2021, 18:30

Здравейте , имам следния проблем с фабричния парктроник на Е46 комби , като вкл. задна изсвирва за около 3-4 сек. и спира през bmw inpa показва тази грешка на снимката .... някой да е на ясно какво е за смяна че да почне да работи .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 16.01.2021
Пол: Мъж

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от Rado8639 » 19 Мар 2021, 17:16

Здравейте колеги , имам въпрос относно моите PDC сензори на моя E46. Когато купих колата, PDC сензорите вече бяха дефектни. Издава звуков сигнал за около 5-7 секунди, когато включите задна предавка.
При четене на паметта за грешки излезе следното :
18 Wandler hinten links - Заден ляв преобразувател
Error frequency: 50 - Честота на грешките
Leitungsunterbrechung - Прекъсване на линията
Fehler momentan vorhanden - В момента съществува грешката
Въпроса ми е къде се намира въпросния заден ляв преобразувател и някой ако е имал подобен проблем от него ли е било или нещо друго .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от DoesNot » 23 Мар 2021, 14:32

Сигурно е PDC модула, то няма друго. На комбито трябва да е под кората на резервната в дясно.
7.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: проблем с парктроника на е46

Мнение от VladiE » 25 Мар 2021, 11:45

Колега, прозвъни си кабелите първо, да не би да имаш прекъснат или скапана букса.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook