Torque Android App + OBCII

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от GecataBMW-E46 » 09 Май 2014, 17:14

Пичове днеска си я взех джаджата директно от склад66 който е набутан в на майка му дивия :banghead: ,и ми дадоха доста софтуер за него както и пълната версия на торк-а,ако някой му е нужна мога да му бъда полезен.

ПП.Ся гледам,че даже и за телефони на apple имам софтуер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от unikalen88 » 10 Май 2014, 12:24

Ами зависи коя версия е торка,щото и аз имам една пълна но е много стара и не я ползвам.А тая новата бмв хат 11 и нещо си версия,пак не иска да кодира за бмв е46 феис.Като дам на кодиране иска нещо чек на екото и изписва че ненамира еко или нещо подобно.като дам на уреди(дашборд)пак същото нещо че има намерено еко 0 или нещо подобно,иначе диагностика прави.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от iceblast » 11 Май 2014, 18:53

Момци, някой може ли да удари едно рамо за това "App not installed". Прегледах къде какво намерих, но нещо няма оправия. При мен, файловет, които уж трябва да трия/редалтирам липсват ( Андроид 4.4.2 ).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от iceblast » 12 Май 2014, 17:22

Reset-нах го и се оправи.

EDIT:
Разбрах къде е проблема! Бях сменил RUNTIME-a на ART, и това правеше мизерии :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от xaxo » 12 Май 2014, 20:32

Днес пробвах две устройства, едното беше голямото с оранжевия етикет, а другото мини версия някаква, синя. И двете устройства не станаха на моята кола - е46, 2002г. Малкото изобщо не светна като го вкарахме в буксата, а голямото се размига, върза се към телефона, но не успя да се свърже с ECU-то. Много куцо, има ли устройство което би станало на този модел автомобил.

Пробвах още две истройства от големите. Не сработват на 320d 2002г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от adovet » 25 Юни 2014, 21:35

Днес си кодирах феисовата Е60. Вече става да се кодира и през блутута.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от kkrumov » 26 Юни 2014, 10:23

xaxo написа:Днес пробвах две устройства, едното беше голямото с оранжевия етикет, а другото мини версия някаква, синя. И двете устройства не станаха на моята кола - е46, 2002г. Малкото изобщо не светна като го вкарахме в буксата, а голямото се размига, върза се към телефона, но не успя да се свърже с ECU-то. Много куцо, има ли устройство което би станало на този модел автомобил.

Пробвах още две истройства от големите. Не сработват на 320d 2002г.



Колега,

аз имам малкото оранжево устройство и нямам проблем с връзката към ECU-то на колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от djordje » 26 Юни 2014, 10:31

Някой има ли новата версия на BMWhat 12.04?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от xaxo » 26 Юни 2014, 17:22

kkrumov написа:
xaxo написа:Днес пробвах две устройства, едното беше голямото с оранжевия етикет, а другото мини версия някаква, синя. И двете устройства не станаха на моята кола - е46, 2002г. Малкото изобщо не светна като го вкарахме в буксата, а голямото се размига, върза се към телефона, но не успя да се свърже с ECU-то. Много куцо, има ли устройство което би станало на този модел автомобил.

Пробвах още две истройства от големите. Не сработват на 320d 2002г.



Колега,

аз имам малкото оранжево устройство и нямам проблем с връзката към ECU-то на колата.

не знам къде е проблема но не е в телефона/програмата. Пробвахме два различни.... С кабел се установи че и лаит модула ми е от по стара кола '98, та не мога и дневните светлини да вклиюча, абе веселба...

Posted from Sony Xperia Z mobile

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от mustang1986 » 26 Юни 2014, 19:50

xaxo написа:
kkrumov написа:
xaxo написа:Днес пробвах две устройства, едното беше голямото с оранжевия етикет, а другото мини версия някаква, синя. И двете устройства не станаха на моята кола - е46, 2002г. Малкото изобщо не светна като го вкарахме в буксата, а голямото се размига, върза се към телефона, но не успя да се свърже с ECU-то. Много куцо, има ли устройство което би станало на този модел автомобил.

Пробвах още две истройства от големите. Не сработват на 320d 2002г.



Колега,

аз имам малкото оранжево устройство и нямам проблем с връзката към ECU-то на колата.

не знам къде е проблема но не е в телефона/програмата. Пробвахме два различни.... С кабел се установи че и лаит модула ми е от по стара кола '98, та не мога и дневните светлини да вклиюча, абе веселба...

Posted from Sony Xperia Z mobile



Дневните светлини се пускат на абсолютно всяка е46ца от най-старата до най-новата версия на лайт модулът,но се прави с Нцс Ехперт.Тези програми няма да ти помогнат.
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от xaxo » 26 Юни 2014, 21:23

с navcoder го мъчи едно момче, което мисля че разбира, но не се получи. Чекбокса за daylight беше активен, но като се маркира прозорчето, в което се пише процента на който да светят дългите си оставаше неактивно, съотевтно нищо не се получаваше.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от unikalen88 » 26 Юни 2014, 21:38

xaxo написа:с navcoder го мъчи едно момче, което мисля че разбира, но не се получи. Чекбокса за daylight беше активен, но като се маркира прозорчето, в което се пише процента на който да светят дългите си оставаше неактивно, съотевтно нищо не се получаваше.

да точно така става-с навкодера неможе,става с нсц експерт :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от MMG » 07 Мар 2015, 14:10

Колеги, дайте мнение, моля. Днес пробвах да сложа BT адаптера в слота за ОБД, но самия слот потъва навътре и не ми позволява да "щракна" адаптера в слота. Явно това, което го фиксира отзад не е на мястото си.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от chris_barnes » 09 Мар 2015, 9:19

Леко се обърках. В обявите за такъв блутут адаптер пише, че става за дизели след 2004г. Карам Е46 320Д фейслифт, ще стане ли този блутут адаптер на моята кола, или не? Виждам че колегата unikalen88 го използва успешно, а кара дизел.
Изображение

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Torque Android App + OBCII

Мнение от rve » 09 Мар 2015, 22:14

Не е от значение видът на двигателя, а само годината на производство. Блутуут адаптерите са по стандарт ELM327 и с тях на Е46 може само да се прави диагностика на ЕКУ-то на двигателя. За останалите модули трябва OBD кабел и съответен софтуер, както за диагностика, така и за кодиране. Пробвал съм BMWhat под Android и с кабел чете всички модули до един, но може да кодира само 3 - лайтмодула, GM-a и паметта на седалките. Поне при мен - М3 фейс.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook