Регулиране на фарове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Регулиране на фарове

Мнение от bai_ILIA » 07 Авг 2012, 20:59

mustang1986 написа:Оригиналния ксенон не се ли регулира само от датчика на преден десен носач? :dunno:


регулира се от там спрямо натоварването на колата. обаче ако искаш да ти светят една идея по-високо става и ръчно :lol:

фаровете ми са доста по-добре от фабричната височина така понеже карам много през ноща по магистралата. разбира се без да заслепявам насрешно движещите се.
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Регулиране на фарове

Мнение от 100imenov » 07 Авг 2012, 21:44

Все пак си провери и датчика на предния носач.След като смених окачването бях на реглаж,че бяха много забити,регулираха ги и стана по-добре,но усетих,че пак не е както трябва докато не видях,че датчика е заминал.След смяната всичко си е точно,както написа колегата горе това регулира светлината не само като има товар,но и един вид адаптация спрямо терена(спускане,изкачване).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Регулиране на фарове

Мнение от MonsteR » 07 Авг 2012, 22:02

Има такива врътки там където колегата каза, за което благодаря. Сега остава да видя дали ше се справим с реглажа, че наистина този ксенон си се мести сам, когато прецени, но ше му намерим и на него майстора. :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: sofia

Re: Регулиране на фарове

Мнение от kamen » 04 Дек 2012, 18:05

Вчера сменявах тампоните на двигателя и не съм обърнал внимание че като запаля колата и включа фаровете не ми се вдигат лупите а са оригинални и до вчера си работеха нормално.
Какво ли може да е станало
kamen

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Регулиране на фарове

Мнение от MonsteR » 05 Дек 2012, 12:48

Разкачил си кантара на фаровете долу до десния носач. Едно малко раменце....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Регулиране на фарове

Мнение от kasho » 17 Апр 2013, 14:55

Здравейте,

Май и при мен има някакъв проблем с лупите. Като светна фаровете и осветяват на 2 метра пред мен. Имам чувството, че дори фаровете за мъгла светят по-високо. Някой може ли да покаже със снимка или схема къде мога да погледна дали е разкачен този кантар? Или поне да ме насочите къде в София или Пловдив мога да отида да ми го погледнат?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.02.2013
Пол: Мъж

Re: Регулиране на фарове

Мнение от plazma_pinis » 29 Юли 2013, 9:09

проблема ми е че маи сам превартял врътката за вдигане на единиа фар и сега като тръгна да е въртя тя прескача и таман го вдигна на горе като преварти тая врътка пак пада на долу,и на право изкача от самия фар,то е мн фиум с тия врътки ако ги превартиш,някои да ме насочи за помош или савет да даде със същия проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46, 320д, 136к.с.

Re: Регулиране на фарове

Мнение от dzvonko » 31 Юли 2013, 12:24

plazma_pinis написа:проблема ми е че маи сам превартял врътката за вдигане на единиа фар и сега като тръгна да е въртя тя прескача и таман го вдигна на горе като преварти тая врътка пак пада на долу,и на право изкача от самия фар,то е мн фиум с тия врътки ако ги превартиш,някои да ме насочи за помош или савет да даде със същия проблем.


Аз бях преяъртял врътката и явно от натягане 2-3 зъбчета на зъбното колелце се бяха смачкали и фара се вдигаше, ама като стигне до смачканите зъбчета пак падаше - решението беше да си купя счупен фар за без пари, разглобих го и му взех врътките.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 5.05.2008
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d
Мечтае да кара: M5

Re: Регулиране на фарове

Мнение от sandoo » 14 Авг 2013, 0:07

Колеги как се регулират ксеноновите фарове наляво-надясно,не във височина

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46, 320д, 136к.с.

Re: Регулиране на фарове

Мнение от dzvonko » 14 Авг 2013, 11:46

sandoo написа:Колеги как се регулират ксеноновите фарове наляво-надясно,не във височина


Моля те, направи си труда да погледнеш какво има на 2ра страница от темата.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 320д 150 к.с

Re: Регулиране на фарове

Мнение от garfield90 » 07 Авг 2015, 23:52

Здравейте колеги ! Имам следното питане. Врътката която регулира фаровете нагоре и надолу при вас как е? При мен на 0 са ми вдигнати фаровете и обратно. Питам защото преди да ида да ми регулират, когато врътката беше на нула фаровете светеха долу а сега е обратно и много се дразня от тази размяна а не знам как е правилно.Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Nakamuri123 » 24 Мар 2016, 19:44

Здравейте колеги и мойта е46-ца има проблем с фаровете дали аз не съм сложил крушките както трябва не знам. ... но забелязах , че и при мен са счупени тези крачета за които говорите . Как да разбера дали крушките не са сложени на обратно ? В самата фасунка съм ги сложил с правоъглното краче на крушката на горе .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Kris » 25 Мар 2016, 0:43

garfield90 написа:Здравейте колеги ! Имам следното питане. Врътката която регулира фаровете нагоре и надолу при вас как е? При мен на 0 са ми вдигнати фаровете и обратно. Питам защото преди да ида да ми регулират, когато врътката беше на нула фаровете светеха долу а сега е обратно и много се дразня от тази размяна а не знам как е правилно.Благодаря

Правилното е на 0, светлините да са на най-висока позиция.

Нали това се ползва, като се "натовариш" (с хора или багаж) и колата "кляка" в задната си част (надявам се не товариш върху предния капак) и съответно "вирва" фаровете, които са в предната част на автомобила, нагоре. И за това, според колкото си повече натоварен, толкова по-голяма е цифрата на врътката и токова по-надолу ще светят фаровете ( в опит да застанат в нормално за каране положение, без да заслепяват другите шофьори).


P.S.
Така е на всички марки коли (аз поне незнам да има наопаки), на които реглажа на светлините е ръчен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Nakamuri123 » 20 Апр 2016, 21:42

Колеги , а това , че като въртя врътката за на горе на доло и се вдига постепенно и изведнъж прескача и леко пада на доло как се оправя и защо е така ? Без лупи съм нормалните Н7 крушки. И другото което е , че искам да ми свети десния фар малко по на дясно и въртя то там малко по трудо се бърка на тези е46..... и въртя и не се променя петното в дясно си стои и все на десния фар е това . На къде се върти за да свети по на дясно ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Nakamuri123 » 23 Апр 2016, 2:14

Сякаш си настроих фаровете добре да светят на горе на доло , но в страни десни не мога да го накарам да свети малко по на дясно въртя врътката и фара не реагира..... помогнете

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook