Регулиране на фарове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Регулиране на фарове

Мнение от philipz » 26 Дек 2016, 22:32

Колеги , забелязвам от известно време , че фаровете ми след ръчна донастройка от мен чрез винтовете на тях , след някой и друг ден пак светят ниско . ( с оригинален ксенон съм на късите ). Като запаля колата виждам как фаровете се настройват чрез движение надолу - нагоре , демек моторчетата работят .

Та мисълта ми е , възможно ли е датчика за ниво , който се намира на преден носач ( не знам точно кой ) , да се е развалил ? Как може да се провери това примерно чрез диагностика ? Може ли да се тества и как ?

До колкото знам има датчик и на заден мост , това вярно ли е ?

Направих си експеримента и седнах в багажника , все пак съм си сравнително тежък :D , но фаровете не се адаптираха към тежестта ми и засветиха малко по-високо . ( това цялото упражнение го правя в равен гараж на тъмно ) .

Моля да ме насочите колеги :cry: :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Регулиране на фарове

Мнение от mu6a4 » 27 Дек 2016, 0:43

philipz написа:...


Най-вероятно са ти счупени или щангичките на датчиците, или самото рамо на датчика за ниво. Аз имах същия проблем и се наложи да сменя и датчик и щангички и всичко...

Проверява се на канал. На преден десен носач и на заден ляв(за задния не съм сигурен на кой от 2та беше).

така излгежда предната - Цък

така задната - Цък

Като изключиме самия сензор, щангичките в дарукар са на поносими цени.

sensors.PNG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Регулиране на фарове

Мнение от philipz » 27 Дек 2016, 15:40

Сензорите са на пасажерските носачи и отпред и отзад . Днес ги огледах и двата , видимо са здрави ,както и крачетата им .

Другото ,което прочетох по нета е ,че при проблем с един от двата сензора , фаровете се забиват в най-ниското си положение и не се връщат нагоре.
Ето нагледно : https://www.youtube.com/watch?v=TKWLVZcwrko - превъртете на 7:30 .
При мен това не се случва , но след няколко дни каране , слизат по-надолу от колкото съм ги настроил ръчно .

Сега нарочно вдигнах ръчно фаровете по-високо , да видим след колко време ще се върнат надолу.

Междувременно ако някой има предложение , целият съм в слух :yes: :bowdown:


Информативно сензора струва 198 лева в Дару Кар :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Регулиране на фарове

Мнение от NGneer4eto » 27 Дек 2016, 20:51

philipz написа:Сензорите са на пасажерските носачи и отпред и отзад . Днес ги огледах и двата , видимо са здрави ,както и крачетата им .

Другото ,което прочетох по нета е ,че при проблем с един от двата сензора , фаровете се забиват в най-ниското си положение и не се връщат нагоре.
Ето нагледно : https://www.youtube.com/watch?v=TKWLVZcwrko - превъртете на 7:30 .
При мен това не се случва , но след няколко дни каране , слизат по-надолу от колкото съм ги настроил ръчно .

Сега нарочно вдигнах ръчно фаровете по-високо , да видим след колко време ще се върнат надолу.

Междувременно ако някой има предложение , целият съм в слух :yes: :bowdown:


Информативно сензора струва 198 лева в Дару Кар :banghead:


Колега, на клипа не видях нищо нередно. Онзи като включи фаровете се свалиха надолу и после се вдигнаха. При мен като ги включа изобщо не падат надолу, а много лекичко се вдигат. Даже до преди няколко месеца не бях забелязал, че се изобщо движат. Мислех, че е изгоряла тая машинка, защото на друга Е46-ца гледах се движеха доста. Никакви проблеми нямам с височината на фаровете, преди година както съм ги нагласил не са пипани и светят достатъчно високо и не заслепяват никого. Но пак казвам - почти не се движат при пускане.
Това, дето си седнал отзад за тежестта, сигурен ли си, че се адаптират според височината ксеноните на Е46? При мен няма такова нещо, а и на друго Е46 не съм виждал. На Е60 съм се возил, като лашне на някоя неравност и се вижда как фаровете стоят като жироскоп, но при Е46 не съм виждал такова нещо. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Регулиране на фарове

Мнение от philipz » 28 Дек 2016, 16:01

Ами всъщност има нещо нередно - неговите фарове слизат надолу докрай и после съвсем малко се вдигат . При мен това движение е доста по-осезаемо , слизат до долу и се връщат доста нагоре .
А относно саморегулирането - онзи ден като бях в един подземен паркинг на мол , при едно по-рязко спиране се видя как фаровете потъват с предницата леко надолу заради спирането и се вдигнаха сами леко почти веднага . Но от тогава не съм забелязал да прави това движение отново .

Ще ги наблюдавам и ще ви държа в течение .


Ето още едно клипче : https://www.youtube.com/watch?v=3oPVO4mkosI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Регулиране на фарове

Мнение от NGneer4eto » 29 Дек 2016, 20:50

Днес ги гледах по-подробно фаровете. Изобщо не мърдат като ги пусна ксеноните. Пробвах 5-6 пъти. Само си променят цвета и толкоз. Явно от промяната на цвета е дошло усещането, че се променя височината. Иначе са бетон - изобщо не мърдат. Както съм ги настроил, така си седят. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Denmark » 30 Дек 2016, 0:22

Аз бих започнал с някой OBD скенер - би трябвало да има някаква грешка и след това бих прегледал сензорите под колата и евентуално ако има някой бушон за това.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Регулиране на фарове

Мнение от philipz » 08 Яну 2017, 20:46

Развитие по темата колеги :

load sensor error.jpg



Сякаш предния датчик е заминал ? А възможно ли е да се е разкачил или буксата да не дава добър контакт ? Визуално рамото си му е закачено , но не мога да видя буксата и кабела :cry:
Фаровет ми при всяко палене отидват до долу и се връщат до горе както си трябва , забелязвам , че примерно като спирам рязко и се доизравнява лъча като спра . Това сякаш значи , че работи , ама тази грешка друго казва :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Silverlight » 25 Фев 2017, 22:32

Колеги, как се регулират фаровете на е46 преди фейса? От лявата страна фарът ми свети доста нависоко и заслепява другите водачи, които се движат към мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Denmark » 26 Фев 2017, 1:31

Silverlight написа:Колеги, как се регулират фаровете на е46 преди фейса? От лявата страна фарът ми свети доста нависоко и заслепява другите водачи, които се движат към мен.


Като погледнеш фара отзад ще видиш едни като зъбни колелца - съответно от външната страна е за късите - просто го завърташ. Много е лесно, става на ръка, без инструменти.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.07.2012
Пол: Мъж

Re: Регулиране на фарове

Мнение от bobsaan » 12 Апр 2017, 15:38

Здравейте,
през изминалата събота и неделя си подмених фаровете (стандартни)
с оригинален ксенон с лупи смъкнат от друг автомобил. Колата е Е46 преди фейс-а.
Монтирах си ги всичко точно запалиха светят, определено имат нужда от реглаж, НО проблема е
че преди да ги запаля на таблото ми свети индикацията за проблем (изгоряла крушка) с фаровете.
Включвам си ги те светят, а индикацията седи още 4-5 сек. и изгасва НО след 20-30 сек. пак се
появява. И това всеки път. Предполагам че трябва нещо да се пипне по електрониката (диагностика)
ама все пак да попитам дали някой се е сблъсквал с проблема или направо има решение за него.

Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Регулиране на фарове

Мнение от vavilon » 24 Апр 2017, 15:05

Трябва да се кодира лайт модула за кесенон на 35 вата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Регулиране на фарове

Мнение от VladiE » 25 Апр 2017, 16:17

При така заменени фарове, без датчиците за ниво ще му слязат фаровете до долу. Също така, няма да може да си регулира височината ръчно от модула. По-добре е да си сложи залъгалки и да не кодирва нищо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Регулиране на фарове

Мнение от vavilon » 28 Апр 2017, 10:32

VladiE написа:При така заменени фарове, без датчиците за ниво ще му слязат фаровете до долу. Също така, няма да може да си регулира височината ръчно от модула. По-добре е да си сложи залъгалки и да не кодирва нищо.

При кодирането, се маха и отметката за нивото на фаровете! :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Регулиране на фарове

Мнение от VladiE » 28 Апр 2017, 12:03

В скенера ако сложиш ксенон се слага на Автоматично ниво и става курсиво - не може да се пипа. Ти през кой софт имаш предвид?

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook