Регулиране на фарове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 15.04.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше тройка

Регулиране на фарове

Мнение от drllxr » 15 Сеп 2011, 9:27

Здравейте колеги!

Когато си купих колата фаровете светеха много ниско и съответно ги регулирах от врътките на самите фарове.От скоро обаче забелязвам че десния фар свето много наляво и така губя осветителна площ.Също така дългите ми светят много нагоре-има ли врътки за тях или са общи с тези на късите.Ако може да ми препоръчате сервиз в Пловдив където могат да ми ги настроят с някаква машина ще бъда благодарен.

Поздрави! :yes:

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: Регулиране на фарове

Мнение от BMDrago » 15 Сеп 2011, 10:21

Оправи си подписа!

4. Максимално допустимата резолюция на картинка за аватар е 150х120 пиксела и размер на файла до 50 KB.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 7.03.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колъо
Мечтае да кара: Е46 М3 CSL
Детайли за колата: lowrider

Re: Регулиране на фарове

Мнение от fozio » 15 Сеп 2011, 13:04

От хотел СПС като тръгнеш към мото-фое,веднага след лукойла в дясно такси 1 мисля че бяха моите много добре ми ги направиха 5 лв мисля че струваше :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Регулиране на фарове

Мнение от Gqbriel » 15 Сеп 2011, 14:03

drllxr написа:Здравейте колеги!

Когато си купих колата фаровете светеха много ниско и съответно ги регулирах от врътките на самите фарове.От скоро обаче забелязвам че десния фар свето много наляво и така губя осветителна площ.Също така дългите ми светят много нагоре-има ли врътки за тях или са общи с тези на късите.Ако може да ми препоръчате сервиз в Пловдив където могат да ми ги настроят с някаква машина ще бъда благодарен.

Поздрави! :yes:


За налявно надясно пак си има врътки,отделно за дълги настройки няма.Ако късите са по стандарт,ще са ти леко ниски,ако не си с ксенон и автоматично регулиране е малко по-добре (според мен) - настроийваш късите, след това може да си ги регулираш една идея да са малко по-нависоко.Но при това положение ще избягат дългите.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 15.04.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше тройка

Re: Регулиране на фарове

Мнение от drllxr » 15 Сеп 2011, 15:38

Мерси за отговорите колеги.Първо се оказа че крушките ми са сложени на обратно и затова не светят както трябва и след това фаровете имаха нужда от съвсем малко настройка. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Регулиране на фарове

Мнение от vavilon » 16 Сеп 2011, 10:12

drllxr написа:Мерси за отговорите колеги.Първо се оказа че крушките ми са сложени на обратно и затова не светят както трябва и след това фаровете имаха нужда от съвсем малко настройка. :yes:

Колкото и неприятно и да е, крушките могат да се сложат и на обратно, това е факт! :( В случая, при завъртяни (неправилноо сложени) крушки, се отчупват едни малки зъбчета :mhihi: Но не е болка... само с настройките на фара, малко се оцапват нещата... :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Регулиране на фарове

Мнение от jbankov » 16 Сеп 2011, 10:15

vavilon написа:Колкото и неприятно и да е, крушките могат да се сложат и на обратно, това е факт!

Това само при Е46 ли е :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Регулиране на фарове

Мнение от vavilon » 16 Сеп 2011, 10:25

jbankov написа:
vavilon написа:Колкото и неприятно и да е, крушките могат да се сложат и на обратно, това е факт!

Това само при Е46 ли е :shock:

:mrgreen: Случая при мен е единтичен, незнам дали е само при Е46 или при всички крушки H7. Но сагата е следна... Изгоря ми зимата, вечерта едната къса H7-ца, следователно тръгнах да сменям двете крушки. На -20гр. без много, много светлина... съм завъртял дясната крушка на 180 градуса :( Та 30 мин., премръзнал вече се мъчех да я натикам в цокъла на фара и... успях :mhihi: След няколко дена, вече на светло погледнах какво съм творил и не ми се говори по- нататък :mhihi: :yes:
Сега всичко е ОК.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Регулиране на фарове

Мнение от jbankov » 16 Сеп 2011, 10:28

само обръщаш крушката и готово,нали така ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Регулиране на фарове

Мнение от vavilon » 16 Сеп 2011, 10:34

jbankov написа:само обръщаш крушката и готово,нали така ?


Еми, ако не си я сложил правилно, само я завърташ. То си се виждат на СВЕТЛО :) жлебовете на фасунката и на самата крушка. При мене като съм я завъртял без да искам и съм я натикал много трудно в рефлектора са се отчупили едни много малки забчета, но меже и без тях :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Регулиране на фарове

Мнение от jbankov » 16 Сеп 2011, 10:37

След малко слизам да видя какви съм ги сътворил и аз :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 15.04.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше тройка

Re: Регулиране на фарове

Мнение от drllxr » 16 Сеп 2011, 11:41

А като е завъртяна крушката разликата е фрапантна.Вчера докато търсех сервиз съвсем случайно видях такъв с машина за настройка,където ми казаха че фаровете ми са за хвърляне и те такова нещо не били виждали.След това отидох в сервиза където ми оправиха релетата на заключването(собственика кара е46) и той ми оправи фаровете за 5 минути и ми каза че са абсолютно в нормата.Между другото и на мен май ми са счупени тези зъбчета,но не е болка за умиралка. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Регулиране на фарове

Мнение от slitter » 16 Сеп 2011, 11:56

Просто фара на Е46 е малко кофти откъм правенето на репер, не е много хубав, а особено кружката като не е сложена както трябва и съответно не седи на фокус, репер въобще не прави! Ето защо ония са ти казали така! Реално снопът лъчи, които влизат в камерата не се разпределят нормално и те това го виждат! То затова като се сложи ксенонова кружка Н7 в рефлекторен фар свети ужасно, щото просто не седи на фокус и вместо репер прави едни полумесеци, които в насрещно движещите се им бърка яко в очите, направо им пече челата на хората. Аз толкова съм го изследвал това явление, че вече всичко ми е ясно кое, как и защо. Затова съм вече с биксенонови лупи прожектори, които хем светят, хем правят репер и не бъркат в очите на хората!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 15.04.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше тройка

Re: Регулиране на фарове

Мнение от drllxr » 16 Сеп 2011, 11:58

slitter написа:Просто фара на Е46 е малко кофти откъм правенето на репер, не е много хубав, а особено кружката като не е сложена както трябва и съответно не седи на фокус, репер въобще не прави! Ето защо ония са ти казали така! Реално снопът лъчи, които влизат в камерата не се разпределят нормално и те това го виждат! То затова като се сложи ксенонова кружка Н7 в рефлекторен фар свети ужасно, щото просто не седи на фокус и вместо репер прави едни полумесеци, които в насрещно движещите се им бърка яко в очите, направо им пече челата на хората. Аз толкова съм го изследвал това явление, че вече всичко ми е ясно кое, как и защо. Затова съм вече с биксенонови лупи прожектори, които хем светят, хем правят репер и не бъркат в очите на хората!


Аз като отидох във втория сервиз и там човека точно това ми каза.Даже и ми спомена че ако искам да слагам ксенон,е хубаво да сложа точно такъв би-ксенон с лупи,за да не заслепявам хората отсреща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Регулиране на фарове

Мнение от vavilon » 16 Сеп 2011, 12:08

drllxr написа:
slitter написа:Просто фара на Е46 е малко кофти откъм правенето на репер, не е много хубав, а особено кружката като не е сложена както трябва и съответно не седи на фокус, репер въобще не прави! Ето защо ония са ти казали така! Реално снопът лъчи, които влизат в камерата не се разпределят нормално и те това го виждат! То затова като се сложи ксенонова кружка Н7 в рефлекторен фар свети ужасно, щото просто не седи на фокус и вместо репер прави едни полумесеци, които в насрещно движещите се им бърка яко в очите, направо им пече челата на хората. Аз толкова съм го изследвал това явление, че вече всичко ми е ясно кое, как и защо. Затова съм вече с биксенонови лупи прожектори, които хем светят, хем правят репер и не бъркат в очите на хората!


Аз като отидох във втория сервиз и там човека точно това ми каза.Даже и ми спомена че ако искам да слагам ксенон,е хубаво да сложа точно такъв би-ксенон с лупи,за да не заслепявам хората отсреща.


Направо, като видя рефлекторен ксенон :bang: Няма такава отврат, по пътищата, кокото и да регулираш фара все е шийт. Особенно на бмв фарове. Има пари да си вземе бмв, а няма пари за ксенон с лупи :twisted: -Ми, като нямаш, не си слагай гол ксенон!!!

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook