Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/2

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW-E46,E38
Мечтае да кара: BMW-M6,X6

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от Adis » 02 Окт 2012, 19:35

благодаря на колегата ''tngeorgiev'' за барзия отговор днес го дадох на един приятел в един ел.сервиз каза 4е не е правил такова несто никога но сте се опита искам да попитам тва пукане за което говорите само в на4алото ли се появява или така си остава пука си постоянно ако е така е много кофти и как мозе да се отсрани това да го светна аз докато го по4нал за дане пука а пак ако ако има някои колега вав форума които продава кжа е цената мерси преджарително :winky: :winky: :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 17.01.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320д 2004 150коня

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от brigadira » 04 Окт 2012, 16:49

здравейте колеги преди месец станах горд притежател на БМВ 320Д 150 коня 2003 година комби. колата е оборудвана сас голямата навигация 16;9 на БМВ когато закупих автомобила ми направи впечатление че говорителите от ляво не работят отворих предната лява кора на вратата и видях че ми лиспва говорителя и си помислих че затова е проблема порачах си тук от форума говорител когато ми доиде и го сварзах от колоната пак нямаше звук както предна лява така и в предна дясна с една дума от ляво не ми свирят говорителите а вав дясно всичко си е ок.така като гледам маи и аз сам трагнал по вашият пат сас изгорели кана ли и радио модули мислех да вадя навигацията да видя дали някои кабел не е разместен и от там да не контактува добре.вапроса ми е този радио модул каде се намира и има ли смисал да вадя навито и ако някои може да ми даде по точни напатствия сас ремонта благодаря предварително колеги !!! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от gromovich » 04 Окт 2012, 21:27

Радио модулът на седана е в багажника зад кората, под навигационния ти компютър. За комбито мога да те посъветвам да видиш една тема в направи си сам за монтиране на Блутут, където имаше снимки точно къде се намира радио модула. Но с ремонта не бързай, понеже маи ще се окаже, че ремонта в сервиза, за който съм писал в темата не е никак сложен, а ти вземат 100 кинта. С колегата tngerogiev разбрахме да му покажа как е ремонтиран моя радио модул в същия сервиз, но за сега нямам възможност, понеже колата ми е в сервиз по друг повод. Ако успеем да разгадаем как се поправя ще пишем, тъй като 100 кинта за някаква дреболия не си заслужават. Така че моя съвет е изчакай малко.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 17.01.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320д 2004 150коня

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от brigadira » 05 Окт 2012, 6:59

ок колега щте чакам да пишеш за какво става вапрос че наистина 100лв ми се вийдат малко мн и на мен :) благодаря предварително !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от IvanchoM65 » 19 Окт 2012, 23:13

Това може да е в полза на колегите притежатели на Becker БМ54. Игнорирането на хибридните крайни стъпала и преправянето на модула за да се ползва само като радио - предусилвателен модул далеч не е толкова сложно и като бонус може да се добави, че благодарение на интегрирането на нови крайни стъпала изходната мощност е възможно да се увеличи значително. Като минус се явява само, че при колегите с интегриран Bluetooth модул, гласът ще е малко по-тих през него, но и това се оправя чрез корекции по обратните връзки.

http://www.dg-onlinehandel.de/Anleitung ... itung.html

Поздрави и успех на всички колеги.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от ангелски » 26 Ное 2012, 17:59

Здравейте колеги, следя темата и не съм писал защото немога да помогна, а и днес музиката ми започна да спира когато си поиска. Като пипна куплунга на радио модула звука спира, изкарах го, напръсках с спреи за ел. контакти и обратно на място. За сега като минавам по същите неравности музиката не спира, НО до кога :dunno: , затова се надявам да намерим всички заедно решението.
Успех на всички.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от tngeorgiev » 27 Ное 2012, 9:10

ангелски написа:Здравейте колеги, следя темата и не съм писал защото немога да помогна, а и днес музиката ми започна да спира когато си поиска. Като пипна куплунга на радио модула звука спира, изкарах го, напръсках с спреи за ел. контакти и обратно на място. За сега като минавам по същите неравности музиката не спира, НО до кога :dunno: , затова се надявам да намерим всички заедно решението.
Успех на всички.


- ще пробвам с такова усилвателче, изглежда надеждно :mrgreen: после ще пиша какво е станало
http://dobrikit.net/NCHUSILVATEL-2H40w-p-31.html
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от MonsteR » 27 Ное 2012, 12:30

Колеги, както писа колегата изгарят стъпалата. Ляво дясно или и двете. Проблема се оправя, запояват се нови... само че е 100 лв. Аз си го оправих в един сервиз на черни връх, гром аудио ли беше нещо такова се казва. Вече 1 година нямам никакъв проблем.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 21.11.2012
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: 330 д
Детайли за колата: много глезотиики

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от transmaks » 07 Дек 2012, 0:52

здрасти значи да не изглежда като реклама :!: да сервиза е още там във една пресечка на бул.Черни връх онзи бях там за отключване на сигнала за Телевизора сега вече гледам във движение цена 30лева това удоволствие, ремонт на аудио модула поради редовната болест неработещ канал 100 лева удоволствието при мен пукане в колоните не се забелязва за момента.Момчето работи съвестно цените са цени това си е пазарна икономика важното че разбира това което прави
качеството определя разликата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 5.11.2011

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от kxy » 07 Дек 2012, 23:10

Някой да може да даде точния адрес на тоя сервиз ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от ангелски » 09 Дек 2012, 20:14

Здравейте колеги, да разкажа какво стана при мен.
Здравейте колеги, следя темата и не съм писал защото немога да помогна, а и днес музиката ми започна да спира когато си поиска. Като пипна куплунга на радио модула звука спира, изкарах го, напръсках с спреи за ел. контакти и обратно на място. За сега като минавам по същите неравности музиката не спира, НО до кога , затова се надявам да намерим всички заедно решението.
Успех на всички.
. Пак прекъсна и свалих радиомодула и усилвателя харман кардан, както писах по горе за буксата, която извадих и почистих се оказа на харман кардан. И двете ги разглобих и огледах за студени спойки, но всичко си беше наред, наново почистване на всички букси и обратно на местата. При мен звука се губеше от харман кардана. Радиомодула ми е БМ24 или нещо подобно, не е БМ54. Засега всичко работи, до кога ще видия.
Успех на всички.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 23.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 04'330CD coupe and 91'318is
Мечтае да кара: 320is
Детайли за колата: много убава :D

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от joreto330 » 05 Яну 2014, 21:11

Здравейте колеги от скоро ми се появи проблем спря да ми свири задня дясна колона след около седмица спря да ми свири и двете предни колони (колата е е 46 купе с харман кардон 2004г.). Та първо смених задня лява колона на мястото на дясната и колоната не е проблем свири си седнах да чета и ето ме до тук. Свалих радио модула за да видя какъв модел е но лепенката беше изтрита и нищо не мога да видя в смисъл точно модела (предполагам че е бм54) с плоските пинове е , но въпросът ми е дали е бм54 или бм24 и има ли значение кой от двата ще сложа още едно уточнение с навигацията 16:9 съм.Другото което искам да попитам възможен ли е ремонта и след ремонта дали ще бъде същото качество?
Благодаря ви предварително виждам че сте доста напред в нещата ще ви бъда задължен ако ми помогнете със съвети!
На един мъж,конски сили и женски цици все са му малко!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от unikalen88 » 06 Яну 2014, 10:56

djbastard написа:
tngeorgiev написа:-до днес никой по света не е успял да презапои бм54-ка колега, т.е. най-големия гаф на бекер, самите стъпала са толкова малки, че даже се чудя как изобщо свирят ))
-решението е да се ползва като предусилвател, с друго крайно стъпало..


Презапоявал съм ги, но много бързо се разлепят. Просто не си заслужава играчката. Досега всички модулни усилватели моднати с други стапала не са се връщали за рекламация. Проблема е мисля повече в охлаждането на въпросния защото е така наврян в багажника, а и особенно на Х5 цата до акомулатора затворен с пластмасов капак, как да се охлажда.

колега а твоето изказване не е ли комерсялно в момента,затова ли направи забележка на колегата,като е посочил къде може да се отстрани качественно проблем.Аз невижвам нещо лошо,но ти му правиш забележка и после се изтъкваш как правиш ти ремонта е малко комерсялно. :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от IvanchoM65 » 09 Яну 2015, 22:18

След около 2 години ползване на BM54 преработена от мен, забелязах, че динамиката на звука не е на нужното ниво, сила има,но някък все едно не е толкова динамично. Това го открих чрез сръвнение с друг модул. Преработеният е по-силен, но с по-плоска динамика. Срързах се с един бивш колега от форума, който навремето ми удари едно рамо. След неговата намеса съм с ъпдейтнат софтуер и по-добра динамика и по-голяма селективност на радиото. Пускам една препратка http://www.carvuli.org , просто да информирам колегите, че въпросният човек безпроблемно поправя и други проблеми по BM54, освен крайните стъпала които както знаем са им слабо звено.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 15.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от ico83 » 10 Яну 2015, 18:16

IvanchoM65 написа: http://www.carvuli.org

наистина след намесата на този бивш колега, бм54-ка свири доста по плътно и чисто

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook