Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/2

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/2

Мнение от gromovich » 16 Юли 2011, 16:58

Колеги, днес установих, че задния десен високоговорител не работи. Свалих и го пробвах на мястото на другия високоговорител. Работеше си нормално. В следствие на това стигам до извода, че проблемът е в единия от каналите на усилвателя, понеже всички останали високоговорители си работят нормално.
Искам да попитам:
1. Ако замеря с мултицета, трябва ли да на буксата да има някакво напрежение и какво горе долу трябва да е?
2. На диагностика ще се установи ли с точност, че проблемът е в усилвателя, а не някъде по кабелите примерно?
3. Самия усилвател дали може да се отремонтира ? Ако е възможно ще съм благодарен да препоръчате майстор.

P.S. Колата е с голямата навигация
Благодаря
Последна промяна gromovich на 19 Сеп 2012, 13:42, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от Rosendo » 17 Юли 2011, 16:09

Здравей Колега,
не искам да те разочаровам, но това е често срещан проблем при радиомодула “БМ54“, който е монтиран в колата ти. Случва се така че изгаря едно крайно стъпало и ако провериш добре би трябвало да нямаш звук и отпред в дясно, или с други думи спира да свири цяла линия (в твоя случай дясна)
Най лошото е че няма правене това и никой не се навива дори да пробва. Аз си купих нов модул когато ми се случи този проблем, и сега уж са ми обещали да поправят стария извеждайки сигнала във външна допълнителна платка, но за сега все още няма резултат.
П.С. По спомен мисля че имаше колега тук във форума който продаваше радиомодул.
Поздрави!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от gromovich » 18 Юли 2011, 18:25

Днес отново проверих, но останалите високоговорители си свирят нормално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от Rosendo » 18 Юли 2011, 19:30

gromovich написа:Днес отново проверих, но останалите високоговорители си свирят нормално.


Това е добър симптом, защото както ти казах модула БМ54 има две стъпала за леви и десни говорители. В този случай те съветвам да свалиш корите в багажника за да достигнеш до въпросния модул и да провериш за проблем при куплонга който влиза в него( евентуално да се е закъсал кабел на сгъвката или някой “пин“ да не контактува добре или да е зацапан.
Успех и ако мога да помогна с още нещо пиши!!!

П.С. Погледни цветовете на кабелите при неработещия говорител и търси същите цветове кабели при буксата на радиомодула!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от tngeorgiev » 19 Юли 2011, 7:20

gromovich написа:Днес отново проверих, но останалите високоговорители си свирят нормално.


-интегралите на крайните стъпала прегряват и се отлепяват от платката, дори не са изгорели, но няма ли контакт - няма и звук ((
-няма оправяне, особено след като вече е започнал този печален процес колега
-въпрос на време е да млъкнат всичките колони, или да свири която и когато си иска)))
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от vavilon » 19 Юли 2011, 8:01

tngeorgiev написа:
gromovich написа:Днес отново проверих, но останалите високоговорители си свирят нормално.


-интегралите на крайните стъпала прегряват и се отлепяват от платката, дори не са изгорели, но няма ли контакт - няма и звук ((
-няма оправяне, особено след като вече е започнал този печален процес колега
-въпрос на време е да млъкнат всичките колони, или да свири която и когато си иска)))


:shock: Искаш да кажеш, че немогат да се запоят отново, тези интеграли? Хм...
Аз имам сходен проблем с моя амплифаер, не оригинал. В жегата, както съм набримчил колоните и спират да свирят... , а е на 2 години. Трябва да се отвори естественно, но така по приказки се насочвам към крайно стъпало или в най-лекият случай кондензатори.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от tngeorgiev » 19 Юли 2011, 8:39

-до днес никой по света не е успял да презапои бм54-ка колега, т.е. най-големия гаф на бекер, самите стъпала са толкова малки, че даже се чудя как изобщо свирят ))
-решението е да се ползва като предусилвател, с друго крайно стъпало..
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: X3 xDrive 30D
Детайли за колата: 2005 Е46 320D Touring

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от kalo74 » 20 Апр 2012, 10:08

Здравейте колеги,

днес се появи този прoблем и при мен :cry: .
Сутринта, докато карах, изведнъж предна дясна колонка + "пищялка" умряха :banghead: .
Моля ви да ми препоръчате майстор, при който да отидя да провери каква е ситуацията :help: .

Поздрави,
kalo74 :driving:
П.С. Задна дясна част си работи (засега)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от nikolae » 20 Апр 2012, 13:17

kalo74 написа:Здравейте колеги,

днес се появи този прoблем и при мен :cry: .
Сутринта, докато карах, изведнъж предна дясна колонка + "пищялка" умряха :banghead: .
Моля ви да ми препоръчате майстор, при който да отидя да провери каква е ситуацията :help: .

Поздрави,
kalo74 :driving:
П.С. Задна дясна част си работи (засега)


Отвори си вратата - дясната
имаш един кабел, където ходи към купето - стисни го малко и ще засвири
не знам от къде е проблема, някъде там нещо букса ли е какво ли е
при мене два пъти го прави, засега е ок, ама до кога ли :-))))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от gromovich » 20 Апр 2012, 15:05

kalo74 написа:Здравейте колеги,

днес се появи този прoблем и при мен :cry: .
Сутринта, докато карах, изведнъж предна дясна колонка + "пищялка" умряха :banghead: .
Моля ви да ми препоръчате майстор, при който да отидя да провери каква е ситуацията :help: .

Поздрави,
kalo74 :driving:
П.С. Задна дясна част си работи (засега)


Колега, аз още не съм си оправил проблема, поради липса на време. Обаче в София намерих един сервиз, който уж е представител на "Becker". Говорих по телефона с човек от сервиза и той ми каза, че ако успее да го прави ще ми струва 130 лв. Имам спомен, че някъде в и-нет (дали не беше в ebay) предлагаха услуга да се отремонтира усилвателя и мисля, че даваха добра гаранция. Ако искаш координати драсни на ЛС.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: X3 xDrive 30D
Детайли за колата: 2005 Е46 320D Touring

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от kalo74 » 23 Апр 2012, 16:11

gromovich написа:
kalo74 написа:Здравейте колеги,

днес се появи този прoблем и при мен :cry: .
Сутринта, докато карах, изведнъж предна дясна колонка + "пищялка" умряха :banghead: .
Моля ви да ми препоръчате майстор, при който да отидя да провери каква е ситуацията :help: .

Поздрави,
kalo74 :driving:
П.С. Задна дясна част си работи (засега)


Колега, аз още не съм си оправил проблема, поради липса на време. Обаче в София намерих един сервиз, който уж е представител на "Becker". Говорих по телефона с човек от сервиза и той ми каза, че ако успее да го прави ще ми струва 130 лв. Имам спомен, че някъде в и-нет (дали не беше в ebay) предлагаха услуга да се отремонтира усилвателя и мисля, че даваха добра гаранция. Ако искаш координати драсни на ЛС.


Здравей колега,

след два часа чакане и 100 лв всичко е ОК :D !

Поздрави и благодаря още веднъж за инфото :bchug:
kalo74 :driving:

P.S. Момчето дава гаранция една година :yes: !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от gromovich » 19 Сеп 2012, 13:40

Да посъживя малко темата, тъй като за колегите с усилвател Becker BM54 в колите ще е от полза.
В крайна сметка посетих сервиза, за който съм споменал по-горе в мненията си и проблемът ми с единия канал на БМ54 беше отстранен срещу сумата от 100 лв. До тук добре. Малко след като свързах отремонтирания усилвател забелязах едно доста неприятно пукане в говорителите отзад. Същото се проявява единствено при завъртане на ключа на контакт и при гасене на двигателя. В крайна сметка на другия ден отидох в сервиза, с цел рекламация и след като обясних в какво точно се състои проблема получих следния отговор: ".... а да нормално е да пука, забравих да ти кажа. Иначе мога да ти го оправя срещу 80 лева."
Та общо взето препоръчвам на тези, които решат да си ремонтират проблемните усилватели да го имат в предвид това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от vavilon » 19 Сеп 2012, 16:01

Това пукане може да е от леко тръгнал кондензатор! Смени сервиза. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW-E46,E38
Мечтае да кара: BMW-M6,X6

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от Adis » 02 Окт 2012, 11:11

gromovich написа:Да посъживя малко темата, тъй като за колегите с усилвател Becker BM54 в колите ще е от полза.
В крайна сметка посетих сервиза, за който съм споменал по-горе в мненията си и проблемът ми с единия канал на БМ54 беше отстранен срещу сумата от 100 лв. До тук добре. Малко след като свързах отремонтирания усилвател забелязах едно доста неприятно пукане в говорителите отзад. Същото се проявява единствено при завъртане на ключа на контакт и при гасене на двигателя. В крайна сметка на другия ден отидох в сервиза, с цел рекламация и след като обясних в какво точно се състои проблема получих следния отговор: ".... а да нормално е да пука, забравих да ти кажа. Иначе мога да ти го оправя срещу 80 лева."
Та общо взето препоръчвам на тези, които решат да си ремонтират проблемните усилватели да го имат в предвид това.

................................................................................................................................................................................................... Здравеите колеги имам от около 10 дена е46 320д :mrgreen: 2003 с голямата навигация при мен се появи саштият проблем,вса6ност така я купих де... работи ми само едната колона предна лява ,тарсих тук по моргите но нямат такав усиловател искам да попитам дали е задалжително аудио усилователя да е от кола коя састо има навигация или не е задалжително и састо така има ли знацение дали е от бензинов автомобил или дизелов....благодаря ви предварително...а пак стом подлежи на поправане каде тоцно е този сервиз и каде то4но се намира понеже ас сам от сливен и дале4ко ми идва софия

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя

Мнение от tngeorgiev » 02 Окт 2012, 19:03

Adis написа:
gromovich написа:Да посъживя малко темата, тъй като за колегите с усилвател Becker BM54 в колите ще е от полза.
В крайна сметка посетих сервиза, за който съм споменал по-горе в мненията си и проблемът ми с единия канал на БМ54 беше отстранен срещу сумата от 100 лв. До тук добре. Малко след като свързах отремонтирания усилвател забелязах едно доста неприятно пукане в говорителите отзад. Същото се проявява единствено при завъртане на ключа на контакт и при гасене на двигателя. В крайна сметка на другия ден отидох в сервиза, с цел рекламация и след като обясних в какво точно се състои проблема получих следния отговор: ".... а да нормално е да пука, забравих да ти кажа. Иначе мога да ти го оправя срещу 80 лева."
Та общо взето препоръчвам на тези, които решат да си ремонтират проблемните усилватели да го имат в предвид това.

................................................................................................................................................................................................... Здравеите колеги имам от около 10 дена е46 320д :mrgreen: 2003 с голямата навигация при мен се появи саштият проблем,вса6ност така я купих де... работи ми само едната колона предна лява ,тарсих тук по моргите но нямат такав усиловател искам да попитам дали е задалжително аудио усилователя да е от кола коя састо има навигация или не е задалжително и састо така има ли знацение дали е от бензинов автомобил или дизелов....благодаря ви предварително...а пак стом подлежи на поправане каде тоцно е този сервиз и каде то4но се намира понеже ас сам от сливен и дале4ко ми идва софия


Трябва ти радио- тунер БМ54, т.е. радио - усилвател БМ54.
Това нещо се поправя във всеки тв или радио сервиз, където могат да изолират повредените крайни стъпала, и да насадят нови на тяхното място. Евтиното крайно стерео стъпало е около 15лв, но то пука в колоните при контакт, пука и ако не са прекъснати навсякъде пистите към повредените интеграли.
на мен ще ми бъде интересно да видя снимка на ремонта, освен ако не са изтрити нарочно номерата на елементите ))
-ако някой колега с ремонтирано стъпало има снимка -нека я пусне тук -ще спаси много музики ))
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook