Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/2

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.01.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от Tомов1212 » 02 Фев 2018, 22:32

А да попитам въпросния модул BM54 някой може ли да ми каже кой кабел е remoult control понеже искам да свържа стъпало и бас говорител.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320д

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от hristo91 » 28 Сеп 2018, 21:57

Здравейте, тази вечер, докато пътувах ми изгасна преден десен говорител и предна дясна пищялка. Спрях, изгасих колата и запалих и всичко заработо нормално, но след малко пак същото. Изчетох темата и все още не съм сигурен, че проблемът ми е във въпросния модул. Някакви предложения? Или направо да си търся сервиз, където го отремонтират въпросният радио модул. Колата е е46 2003г с голямата навигация. Да ме прощава колегата, че му ползвам темата.
Никога не карай по-бързо, от колкото може да лети твоят ангел хранител !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.03.2005
Местоположение: Пловдив
Кара: силно казано

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от SnakeOne » 04 Фев 2020, 0:48

Привет колеги

Ще използвам тази тема с идеята да съберем максимално информацията за проблемите с BECKER BM54. Пускани са десетки теми с различни препратки в тях и се губи информацията така.
Та.. Обичайните проблеми. Изчезва целия левия канал, а в последствие и заднача част от десния. Останалият един канал пък препуква по дупки и когато си иска (някой ще каже, че съм мундар, да си оставя колата така :mrgreen: )Прегледах буксите и кабелите, но не видях нищо съмнително. Затова взех друг модул и като го закачих, Изненадаааа, пак същият канал само работеше. Съмнява ме втория да е със абсолютно същия проблем като моя. Човека каза, че си работел както се очаква.
И сега се чудя дали някъде няма някоя друга букса, която да не съм проверил? Искам да разбера от къде идва всичко, за да мога да започна от някъде ъпгрейда на системата.

Някой да има отговор или предположение?
Идните дни ще кача малко снимки на състоянието на системата.

Поздрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от Vladocbr » 05 Фев 2020, 12:02

Ако колата има усилвател може и от него да е.
Ако си от София, имам БМ54, който никага не е отварян и със сигурност работещ, може да минеш и да пробваш с още един, за всеки случай.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от stony1 » 05 Фев 2020, 13:53

SnakeOne написа:Привет колеги

Ще използвам тази тема с идеята да съберем максимално информацията за проблемите с BECKER BM54. Пускани са десетки теми с различни препратки в тях и се губи информацията така.
Та.. Обичайните проблеми. Изчезва целия левия канал, а в последствие и заднача част от десния. Останалият един канал пък препуква по дупки и когато си иска (някой ще каже, че съм мундар, да си оставя колата така :mrgreen: )Прегледах буксите и кабелите, но не видях нищо съмнително. Затова взех друг модул и като го закачих, Изненадаааа, пак същият канал само работеше. Съмнява ме втория да е със абсолютно същия проблем като моя. Човека каза, че си работел както се очаква.
И сега се чудя дали някъде няма някоя друга букса, която да не съм проверил? Искам да разбера от къде идва всичко, за да мога да започна от някъде ъпгрейда на системата.

Някой да има отговор или предположение?
Идните дни ще кача малко снимки на състоянието на системата.

Поздрави!


Вероятността да са ти продали модул със същите проблеми като твоя е 70%.
Ако имаш път към Бургас, обади се и ще пробваме колата със 100% работещ модул, а твоя ще го тестваме извън автомобила, за да установим дали му има нещо и какво точно.
Интересно е и с каква точно аудио система е колата? Има ли усилвател и ако има какъв точно?
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.03.2005
Местоположение: Пловдив
Кара: силно казано

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от SnakeOne » 06 Фев 2020, 19:50

Благодаря за отзоваването, момчета, но живея в Англия. Иначе това би бил идеалния вариант за проверка и изключване едно по едно на всички възможни точки. А къде би следвало да се намира този усилвател, ако имам такъв, разбира се? Аз останах с впечатлението, че въпросният модул BM54 е тунер с усилвател?!
С 16:9 нави съм със стандартно озвучение( не Харман) и от темите, които изрових, не срещнах да се споменава друг усилвател :dunno:
Като цяло всички симптоми говорят за проблем в модула. При първо включване тръгват останалите два канала за няколко секунди и после му бяга задния.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем с единия канал на аудио усилвателя - решен на 1/

Мнение от stony1 » 06 Фев 2020, 22:27

Може да не си с Н/К, но да имаш стандартен Hi-Fi усилвател. Иначе самият BM54 е нещо доста по-сложно от тунер с усилвател, но както и да го разглеждаме, в него има крайни стъпала. Ако зад радиомодула няма усилвател, то радиомодула е за ремонт. Ако обаче има Hi-Fi усилвател не се знае кое едефектирало, а може и двата модула да имат проблеми.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook