Самоотварящ се багажник

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от nikola59 » 09 Фев 2016, 11:55

Колега @dexirexi - С тънка отвертка леко повдигаш фиксиращата пружина която застопорява ябълката и избутваш леко настрани ( не се дърпат, а плъзгат странично ) по каналчетата на пластмасата за да ти позволи да свалиш целият амортисьор. Увии с парцалче стъблото на амортисьора да не се нарани работната му част ( или се стреми да го стегнеш в частта която е максимално близка до пластмасата, стегни го ( в моят случай го направих с малко менгеменце) и отвиваш пластмасовият накрайник - слагаш пружината и после по обратният ред. Успех и напиши за резултата.
P.S Тук на този клип с един Rover има нещо подобно : https://www.youtube.com/watch?v=n4QIbc2mcJ0 , но този ги повдига много. Само леко се повдигат и плъзгат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от ///M fanatik » 09 Фев 2016, 18:47

Момчета днес и аз си поръчах от сините 20х25 и като пристигнат и ги сложа ще покажа какъв е резултата. Пробвах теста с багажника и като го пусна не се качва сам до горе, така, че и аз очаквам резултат, като на колегата, който вече е пробвал. :)
Are you /// M enough ?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.09.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 M43b19 -118к.с

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от dexirexi » 09 Фев 2016, 20:25

nikola59 написа:Колега @dexirexi - С тънка отвертка леко повдигаш фиксиращата пружина която застопорява ябълката и избутваш леко настрани ( не се дърпат, а плъзгат странично ) по каналчетата на пластмасата за да ти позволи да свалиш целият амортисьор. Увии с парцалче стъблото на амортисьора да не се нарани работната му част ( или се стреми да го стегнеш в частта която е максимално близка до пластмасата, стегни го ( в моят случай го направих с малко менгеменце) и отвиваш пластмасовият накрайник - слагаш пружината и после по обратният ред. Успех и напиши за резултата.
P.S Тук на този клип с един Rover има нещо подобно : https://www.youtube.com/watch?v=n4QIbc2mcJ0 , но този ги повдига много. Само леко се повдигат и плъзгат.


Благодаря ти много колега, та за резултата, направих както ми каза, получи се идеално, но като се поогледах малко тези пружини имат много остри ръбове и по този въпрос сложих и отпред и отзад по една шайба ;) за да пазя пласмасата на шапката на амортисьора, всичко се получи идеално и сега се радвам на напълно отварящ се багажник ^_^ Поздрави :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от nikola59 » 10 Фев 2016, 12:27

dexirexi написа:
nikola59 написа:Колега @dexirexi - С тънка отвертка леко повдигаш фиксиращата пружина която застопорява ябълката и избутваш леко настрани ( не се дърпат, а плъзгат странично ) по каналчетата на пластмасата за да ти позволи да свалиш целият амортисьор. Увии с парцалче стъблото на амортисьора да не се нарани работната му част ( или се стреми да го стегнеш в частта която е максимално близка до пластмасата, стегни го ( в моят случай го направих с малко менгеменце) и отвиваш пластмасовият накрайник - слагаш пружината и после по обратният ред. Успех и напиши за резултата.
P.S Тук на този клип с един Rover има нещо подобно : https://www.youtube.com/watch?v=n4QIbc2mcJ0 , но този ги повдига много. Само леко се повдигат и плъзгат.


Благодаря ти много колега, та за резултата, направих както ми каза, получи се идеално, но като се поогледах малко тези пружини имат много остри ръбове и по този въпрос сложих и отпред и отзад по една шайба ;) за да пазя пласмасата на шапката на амортисьора, всичко се получи идеално и сега се радвам на напълно отварящ се багажник ^_^ Поздрави :)

:yes: Браво колега! Има го момента с острите ръбчета при контакта с пластмасата но пък си има и + - пружината не мърда. Предполагам шайбите са с дебелина не повече от 1 мм. Сега си направих експеримента да свия една от излишните ми зелени (прилагам снимка) - 11.8мм. е свита, празното място на стъблото е около 14.5мм, така че 2 шайби по 1мм. пасват точно. Аз бих сложил само една но 2мм. само от страната на пластмасата, не че нещо ще навреди и без шайба :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.09.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 M43b19 -118к.с

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от dexirexi » 13 Фев 2016, 12:28

Да колега, шайбите са с дебелина 1мм, шайбата която е към шапката на амортисьора я залепих за пружината и ... заспа града и селяните в него :) Всичко е идеално :) Още един път благодаря за всичко + снимковия материал :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от dpopov » 19 Фев 2016, 18:26

Колеги, последно какви пружини точно слагате ? В Стара Загора има завод за такива пружини, но ми искат точни размери (не само дължина и ширина). Някой разполага ли с точните размери ?

Поздрави
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от nikola59 » 20 Фев 2016, 1:58

dpopov написа:Колеги, последно какви пружини точно слагате ? В Стара Загора има завод за такива пружини, но ми искат точни размери (не само дължина и ширина). Някой разполага ли с точните размери ?

Последно сини. На предната страница колега съм постнал линк - отвори го и ще намериш всичко което те интересува ( и размери и твърдост )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от dpopov » 23 Фев 2016, 16:51

nikola59 написа:
dpopov написа:Колеги, последно какви пружини точно слагате ? В Стара Загора има завод за такива пружини, но ми искат точни размери (не само дължина и ширина). Някой разполага ли с точните размери ?

Последно сини. На предната страница колега съм постнал линк - отвори го и ще намериш всичко което те интересува ( и размери и твърдост )


Да, точно такава подробна информация ми трябваше : коравина, ход на пружината, диаметър на вод. втулка и т.н., благодаря! В краен случай сини S 20x25 ще ми свършат работа явно, въпреки че и моите амортисьори май няма да отварят на 100% багажника

Б
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от skoklev » 23 Фев 2016, 19:42

Сложихме с едно приятелче от сините. Багажника в най-добрия случай се отваря до половината, това е и на 2те коли (седани без спойлери и тн) Понякога само се отключват, без да отскача :mhihi:
Шайби не сме слагали, ама едва ли ще има разлика. Да се ориентираме ли към амортесьорчета?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 27.09.2013
Пол: Мъж
Кара: e46 320d '03

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от petaruz » 23 Фев 2016, 21:34

Възможно е да не достига сила на оригиналните амортисьори по спомен на е46 е 580N а на тези от преден капак на е39 700N.Поизчакайте още малко да се стопли и ще се разбере.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от ///M fanatik » 21 Мар 2016, 19:57

Момчета, днес сложих пружинките, направих всичко както трябва и се получи идеално, НО....първите 3 пъти се отвори до горе. След това с всяко натискане все по-надолу и към момента багажника се отваря до половината. Според мен амортисьорчетата заминаха, но не знам защо. Даже клипче не можах да направя. :cry: Идеи ? Да не би да стоят постоянно напънати ?!?
Are you /// M enough ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от red_bull92 » 21 Мар 2016, 21:45

А при Е39 пак ли само се отключва или се отваря сам, защото в такъв случай не виждам каква е ползата от бутон за отваряне на багажника при шофьора при положение, че човека който ще товари в багажника може и сам да си натисне бутона под лайстната на самия багажник :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от ivailo0 » 21 Мар 2016, 22:50

При е39 може ли да се разглобят амортисьорчетата за да се напъхат пружините?

Sent from my HTC One using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от nikola59 » 01 Апр 2016, 0:25

Да повдигна малко темата - днес в топлото време - никакви проблеми с отварянето - леко, плавно и до горе :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Самоотварящ се багажник

Мнение от landolin » 01 Апр 2016, 19:29

Възможно ли е да има амортисьори с обратно действие? При мен със сините пружини багажника се отваряше само около една педя, след смяна на амортисьорите с чисто нови (топран) вече не се отваря въобще :shock:
Забелязах, че с новите амортисьори вече трудно се отваря на ръка (има голямо усилие) а затварянето е улеснено (даже ако побутнеш капака малко повече се тряска).

Пробвах със завъртяни наобратно амортисьори (знам че е безмислено) и естествено резултата беше същия.

Някакви идей?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook