Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 7.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: S62B50

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Evkata » 09 Юни 2013, 23:10

Ами аз съм с Тартарини слагано в Италия и изпарителя си е оригинален на Тартарини но лошото е че в България тая марка не е от най-масовите и майсторите нямат софтуер.. разбрах че в Пловдив имат представителство но да ходя чак до там при положение че съм от Каварна :) Ако някой знае читав газаджия от Варна който разполага със софтуер за такъв ГИ моля да даде координати. Благодаря!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Моджо » 21 Юни 2013, 15:33

Малко извън темата. Кой е представител и къде ги монтират ГИ Романо, че нещо не намирам нищо в нета.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Батман » 21 Юни 2013, 19:52

Моджо написа:Малко извън темата. Кой е представител и къде ги монтират ГИ Романо, че нещо не намирам нищо в нета.


http://www.romanoautogasbg.com/

Това е сервиза: http://www.caravelgas.com/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Burnar » 22 Юни 2013, 15:15

Защо слагате романо, след като има ланди ренцо на почти същата цена, а компа е 100 пъти по-добър? За мен романо са прехвалена марка, а в крайна сметка купуват компонентите си пак от АЕБ ( ланди ренцо ), а 1 производител винаги ще запази най-доброто за себе си. Това разбира се е моето виждане. За себе си съм преценил, че ще е ланди и сряда имам час за монтаж на ланди ренцо ОБД2, ще пиша впечатленията си след първите 1000 км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от nikolae » 23 Юни 2013, 10:23

Моджо написа:Малко извън темата. Кой е представител и къде ги монтират ГИ Романо, че нещо не намирам нищо в нета.


Слагахме на е60 м54б30 във Варна мисля, че на Хр. Смирненски до една автомивка беше - просто перфектно.
И като монтаж, вече 1/2 година абс. никаква забележка - колата е просто 6 !

@Burnar
Какво повече има ланди ?
1700лв. беше монтажа - външно зарядно, бутилка рез. гума ~45литра някъде
ланди мисля, че беше по-скъпичко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Burnar » 23 Юни 2013, 10:49

1750 лв. е ландито с бутилка на мястото на резервната гума и винтил за зареждане под капака на резервоара, като това е цената за моя мотор. ОБД-то на романото е доста бедно и няма реално настройки на системата в реално време. Компа на ланди е по-добрия в случая, като гледам ОБД2, а не първото ОБД на ланди.
Като чета по форумите романо също се справят добре, но не може да се сравнява с ланди.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Батман » 23 Юни 2013, 15:02

Burnar написа:ОБД-то на романото е доста бедно и няма реално настройки на системата в реално време.


За какви настройки в реално време говориш?
Защото съм забелязал, че 70-80% от времето непрекъснато си комуникира с
бензиновия компютър :conf: и извършва корекции във времето на газовите дюзи.
Обясни малко повече, ще е полезно за много хора..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Burnar » 24 Юни 2013, 10:40

Романото чете през ОБД, но прави корекции на 40-50 сек, ако въобще прави. Това един газов комп да чете от ОБД за собствена информация и да чете през ОБД и същевременно да прави корекции са 2 различни неща, но хората ги бъркат. До колкото съм чел, при романо има настойки на инжекторите, но те не са в реално време, а на 40-50 сек 1 път. Докато при ланди дозирането е по прецизно, защото реално настройките на инжекторите се правят на секундата.
В субару форума бяха писали за техния капризен Х6 мотор, че единствената АГУ която се справя и не светва чека е точно на Ланди, при другите са възможни настройки, но при по-дълъг преход пак светва чека, което пък говори, че газовия комп не успява да се справи. Другия вариант е течна фаза, но за нея е ясно какви са и недостатъците.
Дано някой не се подведе, че правя реклама или нещо такова. Просто за себе си съм преценил, че ланди е най-рентабилното решение и информирайки се съм направил изводите, който споделям сега с Вас.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Батман » 24 Юни 2013, 11:17

Burnar написа:..

Мерси за отговора, колега!
Това, което съм забелязал, когато връзвам колата на газовия кабел е: има си карта (MAP) на газовото време..
когато се влезе в прозореца за диагностика отдолу има време на бензиновите инжектори и време на газовите инжектори
и същевременно има 1 икона за ОБД комуникацията, която ако свети в зелено осъществява корекция на времената
за впръскване на газовите дюзи. Това се показва в малък прозорец, и се изчислява в проценти.
Прави се една първоначална адаптация - задържат се оборотите м/у 2700-3200 и за 20 сек. газовия компютър
си прави карта, по която след това работи..и понякога коригира.
Това е. което мога да кажа, защото от тук нататък не съм запознат..

П.П. ще спомена, че не съм нито майстор на газови, нито съм представител на такива, нито имам роднина, който се занимава с това!
Не рекламирам нито ланди, нито романо, нито каквато и да е била друга марка газови инжекциони..
Като избирах се бях спрял на: БРЦ, Ланди обд и Романо обд..брц-то го изключих заради цената..и другото е субективен избор.

ПП2. ето и файл с настройките и възможностите, които има:
http://www.zavoli.com/upload/manuali/en_file_6.pdf

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Burnar » 24 Юни 2013, 12:28

Батман написа:...

Колега, точно това имам предвид, че ОБД-то на романо е като старото ОБД на ланди. Служи за помощ на газаджията при настойването и създаването на газовата карта, а не коригира в реално време стойностите. Докато ОБД2 на ланди го прави това нещо. В сайта им може да се видят разликите между старото ОБД ( което е като на романо кажи речи ) и новото ОБД2.
Дано диалогът ни помогне на някой, защото наспамихме темата. :bchug:
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Батман » 24 Юни 2013, 12:32

Burnar написа:
Батман написа:...

..Дано диалогът ни помогне на някой, защото наспамихме темата. :bchug:
Поздрави!


Не смятам изобщо, че сме спамили в темата!
А точно обратното, както каза: "Дано диалогът ни помогне на някой"
Затова си и позволих да питам и дискутирам тук- за да се разбере точно кое какво!

Успех на всички в избора на ГИ ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от nikolae » 25 Юни 2013, 13:26

Чакай, че аз малко се шашнах. Първо да уточня, че и аз не съм луд фен на някоя от газовите, просто търсим
`дет се вика - кой е по-добро.
Искаш да кажеш, че романото макар и да чете през обд, не прави т.нар корекции в реално време ?
Или ги прави на интервали 40-50сек. както каза, докато ланди го правят постоянно ?

От разговорите ми с газаджии /не че са голям фактор/, но досега нямало компютър, който в реално
време да прави пълни корекции. Т.е. всички ГИ четат през обд и нанасят корекции и то понякога
може би не са достатъчни. Дадох ми такъв пример. Ако бензиновото време е примерно 1мс то на газ 1.2мс.
Когато на бензин стане 2мс газта примерно трябвало да бъде 2.4мс, но газовия комп. можел да нанесе
малки корекции и в горния случай ще го коригира на 2.2 вместо на 2.4. Поне така разбрах от
един от представителите на романо.

Още нещо да питам.
Софтуерите на романо и ланди безплатни ли са ?
За Ланди ако не греша бях срещал файлове с настройки за различни коли,
даже имаше клипове в тубата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: се на жена си
Мечтае да кара: нещо с шест дросела

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от mladfen » 26 Юни 2013, 23:46

Да внеса малко пояснения че някои хора може и да се объркат.
От 3-4г години Ланди Ренцо, Романо и по голямата част от италианските производители на газови системи ползват електрониката на А.Е.В.
Тоест компютрите и софтуера като функционалност се препокриват едно към едно и твърдения като - ОБД-то на романо е като старото ОБД на ланди - са неверни.
От около 2г А.Е.В. е собственост на Ланди като това неощитява другите производители с нищо.
Има два алгоритъма по който работят системите с ОБД - с бавния трим и с бързия трим.
Нямам достатъчно време да опиша какво е бавния трим и бързия трим но ще пробвам набързо да драсна няколко реда.
При формирането на смесите бензиновия комп следи така наречените "горивни тримове". Те са бърз трим и бавен трим.
Бързия ни показва в проценти моментните стойности на корекцията която си прави на смесите за да са максимално близки до идеалните.
Когато тази корекция се задържи повечко време или е прекалено дълбока то тогава банката на бавния трим започва да се пълни като стойноста му също е в проценти.
Или казано по разбираемо бавния трим ни показва усреднената стойност на направената корекция.
Е когато бавния надвиши /в повечето случаи/ 20% тогава имаме налице чек за колите от евро 3 нагоре или само записана грешка без индикация за евро 2.
Първите системи работиха с бавния трим и за да направи някаква корекция системата колата беше нужно малко да се покара.
Най-модерния компютър към момента е този на А.Е.В. и съответно на Романо, Ланди Ренцо и др. той коригира смесите на момента и се ръководи изцяло от бъзия трим.
Пиша го това за да сте наясно че има две поколения на ОБД компове като и двете си имат предимства и недостатъци, например има коли на които слагам задължително комп с корекция по бавен трим!
Недостатъка на компа на А.Е.В. е че корекцията която може да направи е с дълбочина максимум 25%!
А кой инжекцион е по-добър е трудно да се каже, защото компютрите на Ланди и Романо са едни и същи и като надежност на периферията също са доста близки.
Плюса на Романо е че дюзите са единични и възможноста да ги скриеш е по-голяма. На Ланди Ренцо инжекторите отново са разработка и производство на А.Е.В. и също като компютрите са най-модерните в момента на пазара. Като в доказателство на това производителя гарантира над 80х.км. работа без филтър на газовата фаза!
Мисля све пак че кита на А.Е.В./Ланди Ренцо/ е по-добър.
След повече секс се чувстваш далеч по-добре, отколкото след повече алкохол!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от taratora » 09 Юли 2013, 8:17

nikolae написа:досега нямало компютър, който в реално
време да прави пълни корекции


Има, има. BRC-тата ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: BMW

Re: Газов инжекцион за Е46 М52Б28ТУ - мнения и препоръки

Мнение от Nedialkov » 09 Юли 2013, 20:36

Какво значи пълни корекции??? Да омажеш картата на 100 % и да чакаш компа да ти я коригира- да ама не.

Романото когато слагах преди година и половина беше най-доброто което може да се вземе по ОБД.

КОРИГИРА сместа постоянно, на моята кола варира, спрямо газовата карта в интервала 0-5%. Тествали сме на друга кола и когато корекциите са над 15% - чека светва на колата след 30-50 км за проблеми със сместа. На моята кола вече 20к км нямам и помен от чек и НИКОГА не ми е светвал. Коригира си сместа постоянно и спрямо ламбда сондите. Разхода на колата е повече от перфектен, за вървежа не съм усетил разлика. След първоначалната адаптация на картата на романото си трябват корекции на картата при различните режими на каране на колата. Целта е да се направи така картата, че корекциите да са в рамките под 8%.

Които каквото иска да слага, но нека не лъжем хората, че гроздето е кисело и че нашият марко е най-хубав, а да казваме само факти.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook