Сверяване на часовника при счупено лостче?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 13.07.2010
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д
Мечтае да кара: на задни гуми :)))

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от Ivo Kanev » 17 Яну 2014, 20:22

lancerpor написа:А при неработещо лостче за зануляване на километража, как се процедира?



колегата по горе е публикувал как....http://forum.e46fanatics.com/showthread ... ter+repair

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от lancerpor » 20 Фев 2014, 21:15

Такааааааааааа, искам да ви се похваля :) При мене всичко мина добре без нужда от кламери и тнт. Историята е следната. Явно някой като е слагал ринговете е изкарал тези бутончета и след това не ги е сложил както трябва по местата им. Първо за да се сложат, се махат гумичките които ги покриват. После се махат плаките в долната част на километража, понеже стърчат малко и покриват пинчетата. При мене някой след като е разглобил километража да слага ринговете, явно е действал бързо и не ги е наместил плаките и пинчетата както трябва. От мен се искаше само да махна плаките, да сложа пинчетата в гнездата им, да сложа плаките отгоре и да сглобя по обратния път :) Не можах да снимам, защото не бях подготвен, но ако не сте ме разбрали, тези дни ще правя един друг километраж, там ще снимам да ви покажа :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 25.12.2013
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: F31 318d N47D20

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от mcfistell » 02 Сеп 2014, 19:58

Здравейте,
При мен са счупени двете рогчета на бялата пластмаса - черните бутони са здрави. Вчера направих опит да ги лепя, но пак се счупиха и двете.
Бялата пластмаса има ли я отделно от таблото и да се подмени само тя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от oci » 03 Сеп 2014, 15:37

mcfistell написа:Здравейте,
При мен са счупени двете рогчета на бялата пластмаса - черните бутони са здрави. Вчера направих опит да ги лепя, но пак се счупиха и двете.
Бялата пластмаса има ли я отделно от таблото и да се подмени само тя?


Подменя се само тя, но трудно се намира, аз имам ако искаш пиши ще измислим нещо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от milas_7777 » 03 Сеп 2014, 15:59

Ivo Kanev написа:
lancerpor написа:А при неработещо лостче за зануляване на километража, как се процедира?



колегата по горе е публикувал как....http://forum.e46fanatics.com/showthread ... ter+repair


Супер и аз имам същия проблем сега ще пробвам това :yes:

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от mumford » 26 Сеп 2018, 19:44

И на мен лостчето спря да ми работи, като го въртя наляво. Като имам време ще сваля таблото. Който има подобен проблем тук може да види, как се сваля таблото и сменя лостчето:
https://www.youtube.com/watch?v=J3kPO_VeHwM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от zmeyan » 11 Дек 2019, 22:34

Здравейте,
малко да повдигна темата...
При мен също се бяха счупили белите ушички. Наистина има вариант да се смени цялата пластмасова платка, но тя се намира трудно. Може да се купи друго табло и да се използва за донор на пластмасовата платка, но трудно се намира здрава, защото е често срещан проблем.
Има и друго решение...
https://www.bmwgm5.com/E46_Clock.htm
Изпробвах го лично и работи!
Разглобяването е по-малко, но трябва хубав поялник или познат с такъв, за да запои една жичка.
Вярно е, че сега с бутона не мога да сменям дали да ми показва 12 или 24 часа.... остана на 24 часа.
При натискане на копчето (без да се върти) директно започва да върти минутите.
Недостатък е, че ако по погрешка го натиснеш, веднага започва да върти минутите. (Например ако го сбъркаш с лявото копче, което е за нулиране на километрите).

Та исках да потвърдя - работи, лично го изпробвах!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от zmeyan » 11 Дек 2019, 22:37

Здравейте,
малко да повдигна темата...
При мен също се бяха счупили белите ушички. Наистина има вариант да се смени цялата пластмасова платка, но тя се намира трудно. Може да се купи друго табло и да се използва за донор на пластмасовата платка, но трудно се намира здрава, защото е често срещан проблем.
Има и друго решение...
https://www.bmwgm5.com/E46_Clock.htm
Изпробвах го лично и работи!
Разглобяването е по-малко, но трябва хубав поялник или познат с такъв, за да запои една жичка.
Вярно е, че сега с бутона не мога да сменям дали да ми показва 12 или 24 часа.... остана на 24 часа.
При натискане на копчето (без да се върти) директно започва да върти минутите.
Недостатък е, че ако по погрешка го натиснеш, веднага започва да върти минутите. (Например ако го сбъркаш с лявото копче, което е за нулиране на километрите).

Та исках да потвърдя - работи, лично го изпробвах!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.05.2012

Re: Сверяване на часовника при счупено лостче?

Мнение от icobmw74 » 05 Фев 2020, 22:28

J0P3T0 написа:Предполагам, че е счупено, защото, като го натискам или въртя нищо не става. Обаче, когато колата е само на контакт и го натискам се сменя Oil Service и там другото. Четох, че за да се активира часовника да не седи на --:-- ставало от копчето на бордови компютъра, но :!: аз нямам копче. Ако откача и закача акумолатора дали часовника ще застане на 00:00 часа?

Не

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook