Светна лампата за Airbag-a!!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 21 Мар 2011, 15:03

Здравейте колеги днес ми светна лампата за Airbag-а като друснах в една дупка. Колата е 320d 2002 г. Слагал съм съпротивлението с диода и кондензатора на пасажерската седалка (залъгалката) там всичко си е наред и си работеше вече половин година. Някой има ли представа къде може да е проблема и как да постъпя, преди диагностиката, която ще вида като се освободя да направя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от oci » 21 Мар 2011, 15:06

lyu_records написа:Здравейте колеги днес ми светна лампата за Airbag-а като друснах в една дупка. Колата е 320d 2002 г. Слагал съм съпротивлението с диода и кондензатора на пасажерската седалка (залъгалката) там всичко си е наред и си работеше вече половин година. Някой има ли представа къде може да е проблема и как да постъпя, преди диагностиката, която ще вида като се освободя да направя?


Без диагностика колега няма как да стане освен с хвърляне на боб :D
Най-вероятно някоя букса или на пиропатрон или под седалките не прави добър контакт и когато си друснал в дупката е записало грешката, а не е изключено и под пасажерската седалка да е проблема ако там връзката не е добра.
Най-добре направи една диагностика и ще видиш къде е проблема, дори и да видиш че някъде не прави контакт лампата сама няма да изгасне без триене на грешката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 21 Мар 2011, 15:10

Знам знам :banghead: благодаря колега, това ми е ясно! :dunno: Утре сутринта ще я закачам да видим какво ще изскочи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 25 Мар 2011, 23:26

И сега решението! Под седалката на шофьора беше се измъкнала една букса пръснах контактен спрей изтрихме грешката и вече няколко дена няма ядове. Модераторите бийте един ключ :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от mistyrain » 26 Мар 2011, 21:48

Колега, би ли ми казал към кои да се обърна за услугата за съпротивлението, че при мен си свети постояно и все ненамирам кой да ми помогне.

(Съжелявам за пърично написаното на латиница но писах от телефона)
Последна промяна mistyrain на 26 Мар 2011, 23:42, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от slitter » 26 Мар 2011, 21:52

Колега, са модераторите ше те порицят за това, че пишеш на латиница!!! Ако искаш поправи си мнението на кирилица, докато е време! По-добре вместо да режеш кабели и връзваш съпротивления иди на диагностика, за да се отстрани проблема софтуерно. Ако искаш може да ми пишеш и да се разберем, и аз мога да ти го направя!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 26 Мар 2011, 21:57

mistyrain написа:kolega, bi li mi kazal kum koi da se oburna za usluga za vruzvane na saprotivlenieto, che pri men si sveti postoqnno i vse nenamiram koi da mi pomogne za tova.

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!! Има тема във форума, връзва се съпротивление, един диод (показана му е посоката) и кондензатор. Аз си го правих сам не е никаква философия, лесно е ще се справиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от shark1986 » 26 Мар 2011, 22:57

lyu_records написа:
mistyrain написа:kolega, bi li mi kazal kum koi da se oburna za usluga za vruzvane na saprotivlenieto, che pri men si sveti postoqnno i vse nenamiram koi da mi pomogne za tova.

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!! Има тема във форума, връзва се съпротивление, един диод (показана му е посоката) и кондензатор. Аз си го правих сам не е никаква философия, лесно е ще се справиш.

Добре колега покажи ни на снимка как си ги вързал щото и моята лампа свети постоянно и ми казаха на диагностика че е било от кантарчето!И не ми се дават 50-60лв.за едното светене!!!
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 26 Мар 2011, 23:40

Колега ако сменяш одялото на пасажерската седалка цените са много ама много по дебели от това което казваш ти (50-60лв.) И не забравяйте че след манипулацията със съпротивлението при удар ще се отвори и бега на пасажера!!!
След малко ще пусна линкове!!! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от mistyrain » 26 Мар 2011, 23:44

Абе да ти кажа по-добре да се отворат всичките от колкото нито едната. Само да вметна че прим първо я изгасихме софтуерно. Всичко беше ток за около месец и после пак светна. Пак си игахме и тогава се оказа че има проблем с пиропатрона на акумолатора. оравихме го и пак изгасна, но сега пак свети и вече откачам. От ток грам, ама грам не разбирам за туй питах някой който да ми го направи, като разбира се ще заплатя за съответната услуга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 26 Мар 2011, 23:53

Аз съм го правил по описание на колегата с име Сладур1 за което съм му много благодарен.
Ето снимката:
Изображение
И описанието:
1- издърпваш предна дясна седалка максимално напред и нагоре, след това отиваш и лягаш от задна страна ще видиш една кутийка в нея влизат две букси проследяваш буксата която идва от вътрешноста на седалката (при мен са син и бял кабел) режеш буксата като оставяш към нея кабел поне 3см.
2 -отиваш и си купуваш- диод 1N4002 1A 100V, кондензатор 100pF/100V, и резистор 56kOhm на 250mw. Взимаш поялника и ги запояваш трите заедно като белязаната част на диода(от едната страна има бяла ивица) е към синята жица, а другата към бялата ще приложа снимка за по голяма яснота и си готов.Закачаш всичко по колата.
Това е материала от колегата и снимката и описанието са си негови. Аз го направих абсолютно по описанието и всичко ми е ОК гарантирам на 100% че всичко действа. До колкото за майстор по диагностика мога да ти пусна едно телефонче на един познат много го бива в София е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от slitter » 27 Мар 2011, 0:12

Въпросът е, че ей това нещо ще ти седи под седалката! Аз съм също със съпротивления, обаче това го правих още навремето, когато нямаше екстри, които се предлагат сега. Успях даже да го направя доста интелигентно, реално лустър клемата седи вътре в самата кутийка и външно изглежда все едно всичко си е на мястото и нищо не съм пипал. Реално мога без проблем да ти направя същото и на теб, без да висят кабели и съпротивления под седалката, но ти предложих още един вариант, който пък е ептем супер интелигентен - а именно да ти спра следенето на датчика софтуерно, т.е. с помощтта на програмата НЦС ЕКСПЕРТ да вляза във функцийте на централата на бега и да я накарам да не следи има или няма пасажер, а винаги да отваря беговете. Същото като ефект все едно си със съпротивленията, но нищо не се пипа или реже, или слага. Просто караш модула да мисли по същия начин, както със съпротивления, а именно, че има пасажер постоянно. Казвам го така подробно, щото мисля, че не ме разбра първия път. Няма просто да ти изтрия грешката и лампата да угасне до следващия път.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от mistyrain » 27 Мар 2011, 0:24

Разбрах Slitter,

Кажи кога е удобно да се обърна към теб за тази услуга?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 27 Мар 2011, 0:26

Ето това ми звучи супер решение. Макар че не разбирам кой ще се навира под седалката за да види дали нещо виси, а и като се направи като хората си е ОК. Но наистина това е по доброто решение ако може да стане само софтуерно! Макар и да не знам какво точно се спира и как ще функционира, но звучи доста добре. Евалата колега :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от shark1986 » 16 Апр 2011, 20:16

lyu_records написа:Ето това ми звучи супер решение. Макар че не разбирам кой ще се навира под седалката за да види дали нещо виси, а и като се направи като хората си е ОК. Но наистина това е по доброто решение ако може да стане само софтуерно! Макар и да не знам какво точно се спира и как ще функционира, но звучи доста добре. Евалата колега :yes:

Това не е проблем,че ще стои под седалката!Понеделник ще купувам нужните части за да я оправя че така като ми свети и ми вади очите тая лампа :mhihi: После сигурно на диагностика трябва да се изчисти грешката а ако пак светне къде ще е проблема? :)
ИзображениеИзображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook