Светна лампата за Airbag-a!!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от lyu_records » 16 Апр 2011, 22:13

shark1986 написа:
lyu_records написа:Ето това ми звучи супер решение. Макар че не разбирам кой ще се навира под седалката за да види дали нещо виси, а и като се направи като хората си е ОК. Но наистина това е по доброто решение ако може да стане само софтуерно! Макар и да не знам какво точно се спира и как ще функционира, но звучи доста добре. Евалата колега :yes:

Това не е проблем,че ще стои под седалката!Понеделник ще купувам нужните части за да я оправя че така като ми свети и ми вади очите тая лампа :mhihi: После сигурно на диагностика трябва да се изчисти грешката а ако пак светне къде ще е проблема? :)

Колега, преди да правиш каквото и да е я изкарай на диагностика. Принципно на мен ми обясниха, че е масово от датчика или буксите на пасажерската седалка, също така под шофьорската седалка може да се е извадила буксата, или букса на някой пиропатрон, това без да се върже на диагностика няма как да се определи.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: plovdiv
Кара: e46

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от ivelin1476 » 25 Окт 2011, 19:54

ако някой колега не може да се справи с това как да свърже под седалката съпротивлението диода и кондензатора мога да му покажа ако е от Пловдив- напълно безплатно :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 27.07.2011
Пол: Мъж
Кара: ч

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от ljubo73 » 28 Фев 2012, 8:54

Колеги доскоро карах една Е39 с такава машинка със съпротивленията . Работи си идеално . Претърпях удар и си се отвориха и двата бега , а бях сам в колата .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от integral » 07 Сеп 2018, 12:58

Колеги, дайте малко по-подробна схема как се прави тази залъгалка :conf:
Аз съм с Е36 и при мен има проблем с кантара на пасажерската седалка и ми свети лампата за бега.
При Е36 има вариант за ''интелигентно'' решение?
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.04.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 540i

Re: Светна лампата за Airbag-a!!!

Мнение от oGi_84 » 02 Юни 2019, 19:58

slitter написа:Въпросът е, че ей това нещо ще ти седи под седалката! Аз съм също със съпротивления, обаче това го правих още навремето, когато нямаше екстри, които се предлагат сега. Успях даже да го направя доста интелигентно, реално лустър клемата седи вътре в самата кутийка и външно изглежда все едно всичко си е на мястото и нищо не съм пипал. Реално мога без проблем да ти направя същото и на теб, без да висят кабели и съпротивления под седалката, но ти предложих още един вариант, който пък е ептем супер интелигентен - а именно да ти спра следенето на датчика софтуерно, т.е. с помощтта на програмата НЦС ЕКСПЕРТ да вляза във функцийте на централата на бега и да я накарам да не следи има или няма пасажер, а винаги да отваря беговете. Същото като ефект все едно си със съпротивленията, но нищо не се пипа или реже, или слага. Просто караш модула да мисли по същия начин, както със съпротивления, а именно, че има пасажер постоянно. Казвам го така подробно, щото мисля, че не ме разбра първия път. Няма просто да ти изтрия грешката и лампата да угасне до следващия път.


Колега , ще може ли и на мен да ми я направиш тази операция?

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook